Pages: [1] 2
  Print  
Autor Topic: Mała akcja społeczna  (Read 15174 times)
Axe
Administrator
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 941



« on: February 18, 2010, 09:53:09 AM »

Jak być może niektórzy zauważyli, obok baneru pojawiła się nowa ikonka.
Nie jest to żadna komercyjna reklama z mojej strony - dotyczy akcji sadzenia drzew.
Jeśli ktoś czasem kliknie i wspomoże 'moje' drzewko - będzie mi bardzo miło.
Jeśli posadzicie również swoje drzewka - moja radość wzrośnie ;)
Jeśli jednak olejecie całą sprawę - nie przewiduję żadnych restrykcji, więc również możecie spać spokojnie ;)
Senethiel
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 340


Wiewióreczka


« Reply #1 on: February 18, 2010, 10:37:05 AM »

Kliknęłam i swoje też posadziłam http://nanya.posadzdrzewo.pl - zapraszam!  :D
elrama
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 287



« Reply #2 on: February 18, 2010, 10:41:09 AM »

 :D - a może zamiast tego prześlemy zdjęcia własnych drzewek posadzonych gdzieś w realu? Niestety nie sądzę żeby takie akcje wiele zdziałały. Przykład jestem z psiakami na spacerze, głęboki las, cisza. W śniegu ślady opon terenówki (następny koleś szukający adrenaliny), ale OK, dzięki koleinom łatwiej się idzie. Nagle psiaki dopadają do wyrzuconej torby po mc-donaldzie  ;D. "Panie jakieś pyszności tu musiały być". "Były" odpowiadam, tylko dlaczego palant PUSTĄ torbę wyrzucił z kubeczkiem po coli? Ubyło mu, jakby śmieci w samochodzie zostawił i do śmietnika wyrzucił? poza tym nawet zwierzaki nie lubią drzew  :D . Posadziłem jesienią 16 brzózek u siebie. I co? Pieski przystrzygły je do wysokości 10-15cm. Do tego dodały 2 śliwy, jabłonkę, gruszę i wierzbę japońską.  >:( Ręce opadają. Nie chce ktoś hot-dogów??  ;D
Myślę że na wczesna wiosnę możemy zrobić galerię Naszych drzewek, a może jakiś zlocik połączony z sadzeniem drzew?
Axe
Administrator
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 941



« Reply #3 on: February 18, 2010, 10:46:37 AM »

Myślę że na wczesna wiosnę możemy zrobić galerię Naszych drzewek, a może jakiś zlocik połączony z sadzeniem drzew?

Świetny pomysł :)
Co roku sporo 'pałętam' się po lasach, w miarę możliwości sprzątam ten syf co ludzie zostawiają, sadzę po kilka drzewek ale jeszcze nie przyszło mi do głowy aby je fotografować ;)
Ale może od tego roku zacznę  ;D
Natomiast zlocik w terenie połączony z sadzeniem drzewek - jestem zdecydowanie ZA! :)

Natomiast w kwestii sceptycyzmu do akcji internetowej - wiem,sprawdziłem że czasami takie akcje - o dziwo! - kończą się naprawdę sadzeniem drzew. Jak się ma sprawa w tym przypadku, jeszcze nie wiem, ale będę monitorował sytuację :) No i - jeśli istnieje choćby procent szansy, że coś jednak posadzą - czemu nie? W końcu nie jest jakimś wielkim wysiłkiem kliknąć czasami i wejść na tą stronkę ;)
elrama
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 287



« Reply #4 on: February 18, 2010, 10:57:18 AM »

To brnijmy dalej  ;D może zlocik w okolicach Olsztyna lub Elbląga - drzew dużo, jeziorka/morze a i pifko dobre?? A początek wiosny da nam możliwość wykopania dołków w ziemi  :). Ktoś byłby chętny? Bo można temat rozwinąć :)
Ps. Ja jak najbardziej jestem "za"  ;D
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #5 on: February 18, 2010, 11:14:20 AM »

Olsztyna!!!
Posadzę, jak wrócę do domku:)
Galder
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 769



« Reply #6 on: February 18, 2010, 11:16:34 AM »

Sadźmy drzewa abyśmy mogli je wyciąć i przerobić na opakowania. Co prawda drzewo rośnie dużo dłużej niż trwa przeróbka, ale jestem za. Każde nowe drzewo dla świata ulepsza ten nasz biedny świat. Sadźmy więcej :D

To moje maleństwo http://galder.posadzdrzewo.pl
Axe
Administrator
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 941



« Reply #7 on: February 18, 2010, 11:27:49 AM »

Zlocik w Olsztynie brzmi atrakcyjnie :)
Dodatkową atrakcję funduje mi pkp, bo oprócz wersji light (TLK, czas podróży: 7:54)
jest również wersja hardcore(!) - czas podróży:  15:22, pięć przesiadek! :)
A ja uwielbiam podróże :)
elrama
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 287



« Reply #8 on: February 18, 2010, 11:37:11 AM »

Powiem tak: Olsztyn proszę bardzo!! Sami tego chcieliście. Zaraz przyjdziecie Was powitać i poznać: Ciocia Lonia, Ciocia Jadwiga, Mój Rodzony Papa - ale nie proście mnie o pomoc - sami tego chcieliście. Ale macie wybór Jantar nad morzem ... Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew ... .  ;D - jak cos to takie warunki proponuję http://www.nocowanie.pl/noclegi/jantar/domki/25243/photos,25243.html
albo http://www.owneptun.mierzeja.pl/galeria.php?id=1&key=8&fotnum=1#foto - tu w cenę domku wliczony jest tez basen kryty z jacuzzi (czy jak tam to się pisze).
Przy 1 ofercie cena jest do negocjacji. Przy 2 jeszcze nie wiem -nie mogę się dodzwonić. 1 i 2 pod względem standardu bardzo przyzwoicie. Tylko gdzie się spotykamy? Olsztyn czy ok. Elbląga. Jak Olsztyn - Szefowa to Ty dajesz namiary  ;D - mogę porozmawiać z Ciotką Jadźką - więc ze 8 osób pewnie by upchnęła po katach  :D
Niobar
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 775


ups...


« Reply #9 on: February 18, 2010, 11:48:41 AM »

o mnie się podoba, to kiedy ? :P
elrama
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 287



« Reply #10 on: February 18, 2010, 11:55:17 AM »

Proste : http://krajobraz.blogspot.com/2007/10/terminy-sadzenia-drzew-i-krzeww.html czyli między 1 kwietnia a 15 maja  ;D
Quintu
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 457

"Sam jesteś BaRlog!" :D


« Reply #11 on: February 18, 2010, 11:55:48 AM »

A na te domki to nie za zimno skoro wczesną wiosną miałoby to być?? :) Basen z jaccuzi (czy jak mu tam) - :) Mam obawy o nerwy właścicieli - jak tam wpuszczą Zwierza z ekipą wargów :D :D :D  Ale pomysł - super


pozdrawiam
elrama
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 287



« Reply #12 on: February 18, 2010, 11:57:11 AM »

Po 1 primo: kominki są w domkach. Po drugie primo: wargi to mają chyba futerka??
Co do pomysłu z drzewkami (info uzyskane z nadleśnictwa Elbląg) - NIE MOŻEMY SADZIĆ SOBIE drzewek gdzie chcemy, a Lasy Państwowe nie pozwolą nam na Nasza akcję (raczej). Tak więc Nasz spontan pro publico bono możemy zrobić jako ninja, bądź włamać się komuś do ogródka i zasadzić mu drzewka. Swoją droga chciałbym zobaczyć minę jakiegoś ludka gdy się budzi a tam ze 100 drzewek mu szumi w ogrodzie  ;D. Ceny 4-5-cio-letnich nasadzeniaków Jodła 1,7pln; Grab-2pln; Modrzew 1,1pln itp. Ale mi smaka na ten zjazd narobiliście.  ;D
Quintu
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 457

"Sam jesteś BaRlog!" :D


« Reply #13 on: February 18, 2010, 12:15:52 PM »

Ceny 4-5-cio-letnich nasadzeniaków Jodła 1,7pln; Grab-2pln; Modrzew 1,1pln itp. Ale mi smaka na ten zjazd narobiliście.  ;D


Hmmm - ty napewno chcesz te drzewka sadzić wegetarianinie jeden?? :D
Axe
Administrator
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 941



« Reply #14 on: February 18, 2010, 12:19:50 PM »

No tak - co innego posadzić jedno drzewko gdzieś "w pięknych okolicznościach przyrody" a co innego zasadzić taką "masówkę" ;)
Pages: [1] 2
  Print