Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: jRPGi na PSP i PSX oraz kwestia FF6  (Read 1947 times)
Filavorin i Spółka
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 710



« on: February 04, 2012, 09:23:21 PM »

Witam mam do Was pytanie i prośbę:

Pytanie: Czy znacie jakieś fajne jRPGi na konsolę PSP, którę moglibyście mi polecić.
Z mojej strony mogę polecić (poza znanymi jak FF IV; FF VII: CC, KH: BBS) 2 gry
nr 1 Riviera: The Promised Land ( dopiero zacząłem) , gra ma swój urok (postaci też xD) zabawny system walki, polega na turówce wybierasz 3  postaci, które walczą i 4 itemy których mogą używać, itemki mają określona ilość użyć - broń też (nie tylko łuki ale nawet rapiery xD) do sterowania trza sie przyzwyczaić, właściwie nawet nie wiem jak je opisać
nr 2 Mana Khemia: Student Alliance (nie skończyłem, ale byłem w końcówce zanim miałem formata memory sticka  :'( ) ot uniwerek chemiczny, ale taki nieco inny niż nasze, zamiast nudnego gmachu w środku miasta umiejscowiona w chmurach na szczycie jakiejś iglicy wysepka (niczym Sigil trochę), uczą tez trochę inaczej, co mnie się spodobało to sposób rozwoju postaci musisz wynajdywać (znajdować w lokacjach kupować w sklepach dostawać z zadań i odkrywać samemu na drodze eksperymentu (czasem potrzebna do tego pomoc określonej osoby) receptury na rozmaite pospolite i te mniej rzeczy (a to wyprodukujesz mąke, napędzisz jakiś bimber, strzykawkę z jakimś środkiem (hmm... narkotyki?) stworzysz granat i to produkować (samemu jak znajdziesz kupisz gotowe to się nie liczy) i to odblokowuje sloty ze skillami w drzewku różnym postaciom, które odblokowujesz za pkt otrzymane za pokonywanie potworów. Większość czasu spędzisz na lekcjach  poszczególnych nauczycieli za które dostaniesz oceny, jak będą za słabe to i w czasie wolnym (który ofc tez masz) musisz harować no isą eventy. Wspomnę też, że sama gra jest konwersją na PS gry z PSX pod tytułem Mana Khemia: Alchemist of Al-Revis

Tak więc ponawiam pytanie znacie jakieś fajne gry jRPGi na PSP lub na PSX, żeby dało się przez emulator na PSP odpalić, podpowiadajcie jakie wy za fajne uważacie i mówcie czemu zobaczy się co z tego będzie (oczywiście interesują mnie wersję angielskie)
Adnotacja: A i ze względu na budowę konsoli PSP prosiłbym, jeśli to gra na PSX to żeby nic istotnego nie było pod tymi kręcącymi się wypustkami (z głowy mi słowo wyleciało, ale na PSP nie ma jak ich f-cji aktywować), i najlepiej tez nie pod L2 i R2 bo do nich zdaję się trzeba manewrować tym kręcidłem w PSP

A teraz UWAGA prośba:

Ma ktoś może oryginalne Final Fantasy VI ENG ( to z tą dziewczyną Terrą i tym klaunem Kefką) w wersji na PSX (nieistotne PAL czy NTSC), już tłumaczę czemu, ściągałem już ze 7 wersji różnych, ale żadna po przejściu przez PSX2PSP (program konwertujący gry z PSX, żeby chodziły pod PSP) nie działał, więc gdyby, ktoś miał oryginalne, albo działające w ten sposób i sprawdzone to czy mógłby dać to powiedzmy na chomikuj.pl? To bym sobie ściągnął (jak kto niezorientowany to chomikuj.pl to legalna strona (próbowali się ich czepiać już wielokrotnie, ale żadnych przepisów nie łamią xD))


Z góry dziękuje za odpowiedź... May the Force with Twierdza
Pages: [1]
  Print