Poll
Question: Uważam, że powinniśmy grać na:  (Voting closed: August 23, 2012, 10:23:41 AM)
Aurora Glade >>> (86% ENG) - 3 (4.3%)
Far Shiverpeaks >>> (23% HOL, 40% ENG, 13% SWE) - 27 (39.1%)
Gandara >>> (69% ENG) - 6 (8.7%)
Gunnar’s Hold >>> (60% ENG, 30% RUS) - 1 (1.4%)
Seafarer’s Rest >>> (37% ENG, 22% CZE) - 5 (7.2%)
Total Voters: 41

Pages: 1 2 [3] 4 5
  Print  
Autor Topic: SERVER TWIERDZY W GW2  (Read 27473 times)
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #30 on: August 16, 2012, 07:13:43 AM »

Moim zdaniem to świetnie. Im bardziej multikulturowy serwer, tym lepiej. Jak będzie trochę Polaków (ale bez przesady) to ja jestem jeszcze bardziej za :)
Okolice tego co ja myślę.
TobiAlex
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 177



« Reply #31 on: August 16, 2012, 10:59:02 AM »

Dobra, pospamuję trochę w wszystkich wątkach  8) Jest już lista serwerów na head start:

https://www.guildwars2.com/en/news/introducing-the-worlds-of-guild-wars-2/
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #32 on: August 16, 2012, 11:00:40 AM »

Dobra, pospamuję trochę w wszystkich wątkach  8) Jest już lista serwerów na head start:

https://www.guildwars2.com/en/news/introducing-the-worlds-of-guild-wars-2/
Dzięki. Nie wiedzieliśmy o tym  ::) :P
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #33 on: August 16, 2012, 11:20:24 AM »

Może na zasadzie eliminacji, aby zawęzić wybór do paru propozycji.

Aurora Glade >>> (86% ENG)
Blacktide >>> (53% POL, 15% RUS)
Desolation >>> (82% ENG)
Far Shiverpeaks >>> (23% HOL, 40% ENG, 13% SWE)
Fissure of Woe >>> (100% ITA)
Gandara >>> (69% ENG)
Gunnar’s Hold >>> (60% ENG, 30% RUS)
Piken Square >>> (90% ENG)
Ring of Fire >>> (25% CZE, 25% RUS, 25% ENG)
Ruins of Surmia >>> (100% SPA)
Seafarer’s Rest >>> (37% ENG, 22% CZE)
Underworld >>> (23% ENG, 23% GRE, 23% POR)
Vabbi >>> (77% RUS)
Whiteside Ridge >>> (50% ITA, 24% ENG)

Moim zdaniem sprawę serwerów i tak trzeba pozostawić otwartą aż do samego headstartu. Ruscy zawsze zmieniają w ostatnim momencie serwer, po czym robią się takie przetasowania, że praktycznie wszystkie poprzednie analizy można ...
Eilhart
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 35



« Reply #34 on: August 16, 2012, 11:27:13 AM »

Może na zasadzie eliminacji, aby zawęzić wybór do paru propozycji.

Aurora Glade >>> (86% ENG)
Blacktide >>> (53% POL, 15% RUS)
Desolation >>> (82% ENG)
Far Shiverpeaks >>> (23% HOL, 40% ENG, 13% SWE)
Fissure of Woe >>> (100% ITA)
Gandara >>> (69% ENG)
Gunnar’s Hold >>> (60% ENG, 30% RUS)
Piken Square >>> (90% ENG)
Ring of Fire >>> (25% CZE, 25% RUS, 25% ENG)
Ruins of Surmia >>> (100% SPA)
Seafarer’s Rest >>> (37% ENG, 22% CZE)
Underworld >>> (23% ENG, 23% GRE, 23% POR)
Vabbi >>> (77% RUS)
Whiteside Ridge >>> (50% ITA, 24% ENG)

Moim zdaniem sprawę serwerów i tak trzeba pozostawić otwartą aż do samego headstartu. Ruscy zawsze zmieniają w ostatnim momencie serwer, po czym robią się takie przetasowania, że praktycznie wszystkie poprzednie analizy można

Ruscy już chyba raz serwer zmienili. Masz rację, musimy być przygotowani na taką ewentualność, ale to nie oznacza, że mamy zostawić sprawę serwerów otwartą. Wybierzmy jakiś serw na dniach (decyzja gildii a pozniej sojuszu) a jeżeli będę jakieś komplikacje to decyzję się zawiesi i podejmie jeszcze raz. Ewentualnie można wybrać listę powiedzmy dwóch serwerów awaryjnych.
Severeen
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 80



« Reply #35 on: August 16, 2012, 12:02:19 PM »

z tego co czytam na Desolation idzie bardzo dużo gildii nastawionych  na pvp, są to multigamingowe gildie mające w szeregach bardzo dużo świetnych graczy- jeżeli  ta informacja bedzie dalej się roznosić na tym serwerze może być olbrzymi tłok

nie wiem czy przypadkiem nie byłoby dobrze wybrać mniej popularnego serwera, jako twierdza ( plus dodatkowo Relax cartel i WarCry) ma obecnie bardziej casualowe podejście- czy nie lepiej byłoby w miarę spokojnie wejsć do gry na początku a nie czekac w godzinnych kolejkach?, albo bić się z 50 graczami o questowego mobka?
jeśli samej Twierdzy będzie spora grupka to jakoś będzie można grać, nawet przy mniejszej ilści innych graczy, w razie czego AN zrobi merge serwerów ;p, albo sami się przeniesiemy
dla mnie osobiście najlepsze wyjście to takie  gdzie od początku można swobodnie grać a nie denerwować się , że nie można pograc bo serwer high
Modnok
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 344



« Reply #36 on: August 16, 2012, 12:57:56 PM »

Nie jestem specem od GW2 ale oglądając sporo filmów z GW2 na temat questów ( a tu zaskoczenie myślałem, że podkreśli ten wyraz a tu proszę :D ) to można wspólnie ubijać moby, że wspólnie zalicza graczom czy źle zrozumiałem to? A co do kolejek, to może dadzą możliwość by się przenieś bo grać na pustym serwerze gdy się wszystkim znudzi to tak mało ciekawa perspektywa gry :/
Arthua
Gość
« Reply #37 on: August 16, 2012, 01:05:23 PM »

Nie jestem specem od GW2 ale oglądając sporo filmów z GW2 na temat questów ( a tu zaskoczenie myślałem, że podkreśli ten wyraz a tu proszę :D ) to można wspólnie ubijać moby, że wspólnie zalicza graczom czy źle zrozumiałem to? A co do kolejek, to może dadzą możliwość by się przenieś bo grać na pustym serwerze gdy się wszystkim znudzi to tak mało ciekawa perspektywa gry :/

co do przenoszenia postaci pomiędzy serwerami to kilka dni temu pojawiła się ciekawa notka na ten temat, jakby ktoś nie widział:

http://www.guildwars2guru.com/topic/49312-switching-servers-at-no-cost-on-release/
Gudrim
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 313



« Reply #38 on: August 16, 2012, 01:14:51 PM »

Nie jestem specem od GW2 ale oglądając sporo filmów z GW2 na temat questów ( a tu zaskoczenie myślałem, że podkreśli ten wyraz a tu proszę :D ) to można wspólnie ubijać moby, że wspólnie zalicza graczom czy źle zrozumiałem to? A co do kolejek, to może dadzą możliwość by się przenieś bo grać na pustym serwerze gdy się wszystkim znudzi to tak mało ciekawa perspektywa gry :/

Dobrze zrozumiałeś. Np.: Jeśli jest jakiś boss, i walniesz go raz, a potem sobie pójdziesz, a dokończył go ktoś inny, to Ty też dostaniesz nagrodę za walkę. Mniejsze będzie twoje wynagrodzenie, bo i mniej zrobiłeś, ale będzie.

A co do serwera, to najlepszy wydaje mi się na te chwilę Far Shiverpeaks.
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #39 on: August 16, 2012, 01:19:22 PM »

Nie jestem specem od GW2 ale oglądając sporo filmów z GW2 na temat questów ( a tu zaskoczenie myślałem, że podkreśli ten wyraz a tu proszę :D ) to można wspólnie ubijać moby, że wspólnie zalicza graczom czy źle zrozumiałem to? A co do kolejek, to może dadzą możliwość by się przenieś bo grać na pustym serwerze gdy się wszystkim znudzi to tak mało ciekawa perspektywa gry :/
W dużym skrócie ;) Nie ma questów, są public eventy. W GW2 nie ma kolejek, jeśli twój home server jest pełny to gra Cię wrzuca na tzw. "serwer przepełnieniowy", gdzie sobie spokojnie grasz. Kiedy zwolni się miejsce na home server to zostaniesz tam przeniesiony. Modnoki weź może trochę poczytaj o tej grze ;)  ;D
Modnok
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 344



« Reply #40 on: August 16, 2012, 01:27:06 PM »

No trochę zaczynam właśnie, nie brałem udziału w betach przez co nie mam takiej obszernej wiedzy jak wy dlatego pytałem nie będąc pewien. I dziękuje za odp. chyba takie straszne to nie było Clay? :)
Eilhart
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 35



« Reply #41 on: August 16, 2012, 03:06:30 PM »

Pewnie nie było, ale to są podstawy gw2, których warto wiedzieć. Ja też gw2 zacząłem się naprawde interesować niedawno (chociaż długo grałem w jedynkę) a takie rzeczy wiem. wystarczy tylko poczytać troche guildwars2.pl albo com i pooglądać filmiki :)

Edit: GW2.pl wybiera 2 'polskie' serwery. Ankieta tutaj: http://serwergw2.pl/
PS. Narazie bez nowości - Blacktide i Underworld
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #42 on: August 16, 2012, 06:30:20 PM »

Hej,

Co prawda jako sojusz będziemy rozmawiać o tym w niedzielę, ale myślę że nie ma co robić tajemnicy... Srebrna Horda będzie głosować, za którymś z następujących serwerów i to w podanej kolejności:
 1. Far Shiverpeaks
 2. Gandara
 3. Aurora Glade
 4. Desolation
Przy czym Desolation pod sporym znakiem zapytania, ze względu na tłok. No i jeżeli faktycznie sporo gildii PvP tam idzie, to niewiele nam zostanie do podbijania. :(

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany zdania, jeśli pojawią się nowe informacje. :D


PS: Dla tych co jeszcze nie ogarniają całej mechaniki GW2. Uproszczając, wybór Home Servera to wybór świata za który będziecie walczyć na Wojnie Światów (WvWvW) i nic więcej. Nie będzie to w żaden sposób ograniczać Waszego grindowania mobków w PvE. Kolejki mają prawo być do serwera logowania, ale nie do serwera gry (tak konkretnie to do overflowów).
Eilhart
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 35



« Reply #43 on: August 16, 2012, 06:52:36 PM »

Kiedy uruchomisz ankietę?
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #44 on: August 16, 2012, 07:30:31 PM »

Kiedy uruchomisz ankietę?
Mogę zrobić ankietę - nie ma problemu. Tylko, że mam mieszane uczucia, czy da ona jakiekolwiek wymierne wyniki. Ja osobiście tą chwilę wybrałem jakąś pulę serverów, na siłę może bym wybrał jeden ale tak kompletnie bez przekonania. Podejrzewam, że 90% z nas ma podobny problem :) Dodatkowo nasz gildijny jak i sojuszowy wybór może upaść jak się zaczną ostateczne przetasowania, bo wylądujemy w czarnej dupie ;) Nie wiem czy nie lepiej by było aby każdy się wypowiedział jaki serwer/serwery proponuje i dlaczego. To już jest Wasz wybór, ja się dostosuję - zrobienie ankiety to chwilka roboty.

Na tą chwilę sytuacja wygląda mniej więcej tak:

Aurora Glade >>> (86% ENG)
Blacktide >>> (53% POL, 15% RUS)
Desolation >>> (82% ENG)
Far Shiverpeaks >>> (23% HOL, 40% ENG, 13% SWE)
Fissure of Woe >>> (100% ITA)
Gandara >>> (69% ENG)
Gunnar’s Hold >>> (60% ENG, 30% RUS)

Piken Square >>> (90% ENG)
Ring of Fire >>> (25% CZE, 25% RUS, 25% ENG)
Ruins of Surmia >>> (100% SPA)
Seafarer’s Rest >>> (37% ENG, 22% CZE)
Underworld >>> (23% ENG, 23% GRE, 23% POR)
Vabbi >>> (77% RUS)
Whiteside Ridge >>> (50% ITA, 24% ENG)

Może podyskutujmy co jeszcze wykreślić z listy i dlaczego.
Pages: 1 2 [3] 4 5
  Print