Pages: 1 [2]
  Print  
Autor Topic: Niebo spada nam na głowę!  (Read 7159 times)
Ezena
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 8


« Reply #15 on: January 24, 2012, 07:31:55 PM »

Btw bardzo dobrze; moim zdaniem dzieci w wieku 12 lat nie powinny grać w mmo koniec kropka, takie gry za bardzo wpływają na psychikę młodego człowieka.


Klikałeś w ogóle w linki, które podałem? Czy przeczytałeś pierwszą linijkę i od razu zignorowałeś resztę wiadomości?
Makmorn
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 7



« Reply #16 on: January 25, 2012, 03:04:55 PM »

Tak w nawiązaniu do plotek że populacja SWTOR spadła o 55% (ponoć było na forach). Po pierwsze nikt poza Bioware/EA nie ma dokładnych danych, osoby z zewnątrz nie są w stanie w jakikolwiek sposób monitorować ilości graczy.

Można natomiast monitorować obciążenie serwerów: http://www.torstatus.net/

Jak tam widać, na wykresach widać spadek (na pewno nie o 55%).
Tyle że ten spadek też może nie być wiarygodny, żeby rozwiązać problem kolejek została zwiększona pojemność serwerów, więc tak na prawdę nic mogło się nie zmienić, a nawet mogło ludzi przybyć i przez zwiększoną pojemność zwyczajnie tego nie widać.

http://beta.xfire.com/games <- tutaj widać że jest ok, ale to nie jest miarodajne bo monitoruje tylko graczy którzy używają xfire.

Ja już nie wiem kto jest gorszy, fanboye co ślepo nie widzą wad czy hejterzy którym nic nigdy się nie będzie podobało bo narzekanie to ich życie :D

Kilku moich znajomych zrobi jak Huzar, czekają nauczeni doświadczeniem (kolejki, bugi), do lutego i dopiero zaczną grac :)
Wraith-Sijet
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Reply #17 on: January 31, 2012, 11:05:02 AM »

Sami zobaczcie.



Na forum SWTOR sa tematy o nazwie HORRID FPS. Dzial Customer Service.
Jest ich okolo 20 a kazdy zawiera 1000 postow (limit po ktorym moderator zamyka temat). Razem daje to 20 000 postow.
Przedmiotem tematu jest dyskusja i informacje graczy o ich rigach (parametrach komputerow), efektach jakie daja zmiany opcji graficznych / systemowych oraz glownie RAGE z uwagi na brak rozwiazan ze strony BW tych problemow.
Temat HORRID FPS powstal z poczatkiem grudnia...
Oprocz powyzszego tematu sa setki innych o randomowych nazwach...

Wczoraj BW wypuscil OFICJALNY, zapowiadany duzo wczesniej, napisany przez Avi Mintz, the Associate Project Manager for the client engineer team, temat o optymalizacji Star Wars The Old Republic .

Sami zobaczcie. Oto link:
http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=252808

Temat mial zmieniana kilkukrotnie nazwe.
Zaczelo sie od GUIDE TO, poprze TIPS, a aktualnie jest to A NOTE ON.

Nie jestem haterem. Po prostu wpienia mnie dlaczego przez 2 miesiace ludzie odpowiedzialny za optymalizacje wypuszczaja temat o tym JAK ZMIENIAC OPCJE GRAFICZNE i do czego sluza. Zalozmy, ze nikt z nas nie gra w gry i mozemy nie wiedziec co jest co. Zalozmy, ze nie znamy angielskiego. Zalozmy, ze nikt nie czyta DYMKOW z opisem funkcji. But seriously...

Powyzej to tylko jeden przyklad. W kazdym tygodniu wychodza takich kruczkow dziesiatki.

Na niemieckim forum z kolei wlasnie powstal temat o tym, ze engine SWTOR jest tak stary, ze obsluguje DX9 a nie 10/11. Aktualnie BW potwierdzilo, ze analizuje ta sugestie (potwierdzilo!). Ludzie bez bibliotek DX9, po ich zainstalowaniu, maja o 3-5 fps na WZ, flocie wiecej. 3-5 fps na standardowe 5-20 (takie sa nieoficjalne dane zebrane przez graczy w temacie HORRID FPS - 20 000 postow z feedbackiem/oraz ragem graczy)

Nie. Nie jestem haterem. Gra jest uber. Chcialem tylko napisac to tu - teraz - i zobaczyc co bedzie za miesiac, dwa.

Pozdro

PS. Dzis mamy maintenance wiec powyzszy link moze nie dzialac do momentu wstania serwerow!

PS2. Wybaczcie brak polskich znakow.

PS3. Oto moj rig na wynik 5-20 fps w SWTOR:
i7 Sandybridge 2.00 GHZ (4 rdzenie, 8 watkow).
8 GB RAM
GPU 3 GB
Wyniki z zegarkow na G13 podczas uzytkowania SWTOR. CPU - 15%. RAM - 26%.
Boodny
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 116


« Reply #18 on: January 31, 2012, 07:10:56 PM »

PS3. Oto moj rig na wynik 5-20 fps w SWTOR:
i7 Sandybridge 2.00 GHZ (4 rdzenie, 8 watkow).
8 GB RAM
GPU 3 GB
Wyniki z zegarkow na G13 podczas uzytkowania SWTOR. CPU - 15%. RAM - 26%.

Zdajesz sobie sprawę z tego, że podałeś najmniej znaczące dla gier parametry ? Napisz jeszcze jaki masz mikrofon. Co do "bugów" typu slaby FPS to, nie ma co się dziwić, że tyle im to zajmuje. Jest to bardzo trudne do znalezienia, a sama naprawa może wymagać sporych zmian w systemie.

Sam dodam, że mi działa bardzo dobrze na lapku z:
i7 Q740 1,73GHz
6 GB RAM
ATI Mobility Radeon HD 5870
Wszystko w rozdzielczości 1920x1080 na flocie nie spada niżej od 20, w innych miejscach ~40
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #19 on: January 31, 2012, 10:53:20 PM »

Mi gra działa bez najmniejszych problemów na:
i5-2400 CPU, 3,10Ghz
3,5 GB RAM
ATI Radeon HD 4600

Makmorn
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 7



« Reply #20 on: February 01, 2012, 07:22:51 PM »

oj tam, oj tam, nie ma ideałów:P
WoW ma 7 lat i co ? i nic, nadal Blizzard nie uporał się z masą problemów, to temu nie działa, to tamtemu nie działa, ten ma low fps na mega wypas sprzęcie itp itd :)

http://us.battle.net/wow/en/forum/1011701/

jakoś te forum, oprócz kolorów i tytułu bardzo podobne do forum z swtor :P
sam na kompie 2-letnim miałem w WoW ostre spadki fps kiedy horda urządziła sobie 50 osobowy raid na Stormwind, po stronie Alliance drugie tyle jak nie wiecej, fps 5-10, coś jak Ilum w swtor, przez tyle czasu nie naprawili.
Dajmy chłopakom z Bioware trochę czasu :)
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #21 on: February 01, 2012, 08:05:26 PM »

Jak już sobie tak wylewamy żale, to mi się strasznie nie podoba support gry. Fakt, że pewnie załatwiany jest przez firmę trzecią, no ale bez przegięć. System ticketów w grze to porażka. Odpowiedzi dostaję randomowo raz w grze, raz na maila. Jak w grze, to piszą, że koniecznie muszę podać im serwer i nazwę postaci (powinno doklejać do ticketa), ale ticket zamykają, więc zupdatować go nie można. Natomiast jak dostaję maila to nie raczą zacytować mojego ticketa, czy nawet streścić w jakiej sprawie do mnie piszą, tylko liczą, że sobie numerek ticketa w grze sprawdzę i "acha, to ta sprawa". Live Chat jest permanentnie disabled, co zwyczajnie znaczy, że GMów w grze nie ma. Choć to akurat żadna nowość. GMi siedzą tylko na NA serwerach, a EU Gmów się nie opłaca utrzymywać (tak było i w Aionie i większości innych gier).
To co słyszę o moderatorach oficjalnego forum, to też jakiś koszmar. Pewnie dla obcięcia kosztów zatrudniają wolontariuszy. :P

Gra ma sporo błędów, ale jest w stanie się bronić. Jednak przez całą tą otoczkę i podejście do gracza, to ja życzę Bioware by zostali przy singlach.
Wraith-Sijet
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Reply #22 on: February 02, 2012, 11:34:00 AM »

Chlopaki bez paniki :)

Gra jest wporzo a ja tylko informuje co by koledzy "wszystko jest ok" nie zdominowali forum i chatu gildii...


Ja nie mam fps 20 grajac pve na planetkach czy z 4ema kolegami farmiac po raz n'ty te same FP.
Wyzej opisany w linkach problem "horrid fps" dotyczy glownie floty i wz.
O ile flota jest zrozumiala, powyzej 50 osob na ekranie przy GTN, to dlaczego WZ z 16 osobami (8x8) ma permanentne spadki. Nie licze na odpowiedz tutaj bo czytalem mase teorii na forum SWTOR a czekam na direct rozwiazania ze strony BW.

Pozdrawiam!
Pages: 1 [2]
  Print