Twierdza - Gildia Multi MMO

Star Wars. The Old Republic => SWTOR baza => Imperium => Topic started by: Oenome on June 11, 2013, 08:42:46 AMTitle: Uwagi dotyczące opsa TC SM 8 z 10 czerwca.
Post by: Oenome on June 11, 2013, 08:42:46 AM
Nie chcę nikomu dokuczać i cytować tutaj wszystkich punktów regulaminu, które wczoraj zostały złamane, nie to jest moim celem. Ponieważ jednak byłem wczoraj bezpośrednio dotknięty w "stylu wolnym" (ulubionym przez naszych OPS leaderów z zapędami wielkiego Mao), postanowiłem coś napisać.

1. Zapisałem się na ops-a jako healer.

2. Zapisałem sie jako drugi healer.

3. Mam aż nadto wystarczający gear i umięjetności by pełnić tę rolę na opsie SM.

W tej sytuacji, mogę oczywiście zostać poproszony o respeca ale panowie poproszony! Nie zmienia to jednak faktu, że nie powinienem! Zrobię to oczywiście bo jestem ugodowym człowiekiem :D.  Oczywiście to prawo daje mi punkt w regulaminie "o składzie decyduje kolejność zapisów".

4. Korzystajmy z TS-a skoro obecność na nim jest obowiązkowa podczas OPS.

Byłem wczoraj jedną z osób, które najdłużej czekały na pozostałych.  Miałem duzo czasu by zrobić respeca, wystarczyło powiedzieć. Po co się gapić na OPS channel na 15-20 minut przed rozpoczęciem OPS-a "bo może ktoś mi każe zrobić respeca". Skoro:
a) zapisałem się jako healer.
b) jestem na TS.

5. Mój respec.

Ok mam "field respeca". Nie rozdaje jednak telentów codziennie a ostatnio wcale, gdybym wczoraj miał 10 sekund więcej mógłbym nawet zmienić gear! WoW!

W związku z wydarzeniami, które miały miejsce na ops-ach w których brałem udział chciałbym sprecyzowania kim jest OPS lider? Czy OPS-em dowodzi team OPS liderow z prawem do opierdalania non ops liderow (za cokolwiek według własnego widzimisię) czy jest to jedna osoba prowadząca rajd?

Czy jesteśmy dorosłymi ludźmi czy kolesiami z podwórka? Czy popełniam błąd oczekując kultury i szacunku dla drugiej osoby?


Title: Re: Uwagi dotyczące opsa TC SM 8 z 10 czerwca.
Post by: yarpen on June 11, 2013, 02:47:25 PM
Niestety nie byłem świadkiem zaistniałej sytuacji, ale wieczorkiem skontaktuje się z Ops Leaderem odpowiedzialnym za organizację i porządek na opsie, o którym mówisz.

Ogólnie, jeżeli OL przegina w czymkolwiek, na zaistniałą sytuację powinien zareagować oficer. Nie wiem, czy był wtedy jakiś online z Wami. Jeżeli jednak nie reaguje, zawsze możesz do niego whisperować z prośbą o interwencje. Sam czasami tak mam, że jestem na TSie, a się wyłączam i nie słucham co się dzieje, więc czasami szturchaniec nie zaszkodzi. Zawsze można też kontaktować się bezpośrednio ze mną.

Tak czy inaczej, kultura i szacunek są najważniejszymi zasadami obowiązującymi w Twierdzy i wymagane są nie tylko w naszym oddziale. Z uporem maniaka zamierzam to egzekwować.


Title: Re: Uwagi dotyczące opsa TC SM 8 z 10 czerwca.
Post by: bloodcorsair on June 11, 2013, 03:07:49 PM
też dowiem się o co chodzi i porozmawiam z ops leaderem , żadnego oficera nie było na tym opsie , o ile dobrze mi wiadomo.


Title: Re: Uwagi dotyczące opsa TC SM 8 z 10 czerwca.
Post by: Qilavi on June 12, 2013, 09:35:50 PM
Serdecznie zapraszam do konstruktywnej ( mam nadzieję :) ) rozmowy ze mną (gdyż ja prowadziłem ten ops ) jutro (13.06) w godzinach popołudniowych lub w piątek wieczorem. Chętnie wszystko wyjaśnię i nie piszę tego z sarkazmem. Poprosiłbym też, żeby był wtedy obecny któryś z oficerów lub Yarp , dla zasady :)