Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Kilka pytań ...  (Read 4121 times)
Drakevern
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 20


« on: September 02, 2008, 12:30:57 AM »

Witam serdecznie!

Tak sobie czytam i czytam i kilka zagadnień pozostaje dla mnie "niejasnych" - postaram się je w miarę dokładnie opisać.

Po pierwsze primo:
Czy klient, który jest dostępny pod tym linkiem (wzięty z tematu na tutejszym forum o kliencie bety):
http://www.war-europe.com/#/clientdl/?lang=en
To klient TYLKO do bety? Czy też może to będzie to samo, co dostępne na płycie (-ach) z grą po jej zakupie i starcie "całości" 18.09.2008?

Drugie secundo:
(Wprowadzenie)
Dzisiaj wiedziony pewnymi pobudkami (co i jak postaram się opisać w stosownym miejscu jak już skończę tego posta) "nabyłem" w sklepie Edycję Kolekcjonerską WAR`a (a dokładniej opłaciłem rezerwację takowej już po tym jak odbędzie się premiera gry (czytaj - 18.09.2008).

Niejasności z tym związane:
1 - Czy powinienem dostać jakiś kod do tej "open-bety"? Jeśli tak - co dalej z tym zrobić i kiedy owa startuje (z tego, co wyczytałem podobno 08.09.2008)?
2 - Jak to w końcu jest z tym "head-start`em"? Ludzie, którzy wykupili CE będą mogli zacząć grać kilka dni przed premierą? Na jakich zasadach (znów jakieś kody itp?)

Trzecie tercio:
Jeszcze odnośnie tego klienta (btw - jak najbardziej już go posiadam i czeka spokojnie zainstalowany):
Gdzie mam założyć konto? Ma ktoś adres strony czy coś podobnego?


To chyba wszystko póki co - jak mi się przypomni to zapewne napiszę ;)

Generalnie chciałbym się dowiedzieć jak to wszystko będzie wyglądało od strony "zwykłego użytkownika", a czytając różnej maści informacje przyznam, że się trochę pogubiłem (np. head-start dla ludzi z CE kilka dni wcześniej - na jakiej podstawie to będzie uznawane?)


Serdecznie dziękuję za wszelakie wyjaśnienia i z góry przepraszam jeśli któreś pytania są banalne :)


Pozdrawiam
Drakevern
Asmodeus
Gość
« Reply #1 on: September 02, 2008, 04:39:09 AM »

1. Jest to klient bety. Ale przed headstartem trza bedzie zassać około 3 giga ,albo ciut wiecej wtedy bedzie  to pełny klient + bankowy patch przed headstartem.
Na płycie zapewne bedzie to samo(bo jak podali 2 tygodnie temu poszło do tłoczni)  Ale wersje retail czynić bedą patche  ,instalka to  połowa radości :D
2.NIe wiem jak ci sie udało nabyc ek ona w pl zostala wyprzedana (w eu tez) cos w okolicach maja(chyba ,ze ktos zrezygnowal). A konkretnie pre order pack  to w nim sa 3 kody :1.do open bety, 2. do headstartu.,3. na 2 itemy. A osoby z pre orderem maja pierszenstwo w zakupie ek(chyba ze zrezygnuja ,wtedy sklepy wypuszcza  te egzemplarze do normalnego obiegu) No ,ale zakladam ,ze posiadasz tego preordera wraz z kodami, (choc wtedy  bys nie pytal o kody  )

Mozliwosc wprowadzenia kodow bedzie ze strony war eu, zapewne w ciagu paru najblizszyh dni( do piatku powinno byc)
Headstart dla posiadaczy EK (a konkretnie dla posiadaczy pre orderow ek)zaczyna sie 14 wrzesnia. dla innych 15 wrzesnia ,a premiera 18 wrzesnia.(postacie z headstartu nie beda kasowane). a OPEN BETA ZACZYNA SIE 7 WRZESNIA I TRWAC BEDZIE DO 13.
Odp na 3 wyzej :D
Drakevern
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 20


« Reply #2 on: September 02, 2008, 05:07:38 AM »

Powitać w tę piękną nockę :)

Miałem się kłaść, ale jeszcze sklecę kilka zdań ...


Dziękuję bardzo za wyjaśnienie odnośnie klienta ... jeśli to rzeczywiście będzie tak, że to, co już mam zainstalowane będzie potrzebowało tylko update`ów/ patch`y (whatever) - to tym lepiej ...
Na początku właśnie zasugerowałem się tym, że w temacie, który zrobiłeś z tym linkiem wpisałeś, że to link do bety, a jak sam zacząłem się przyglądać jak się instalowało, to nigdzie nie było o tym wzmianki, ale mniejsza o to ...

Natomiast sprawa z CE (EK jak zwał tak zwał) - teraz sam się nad tym zastanawiam ...
Wygląda to tak - mieszkam w Irlandii i dziś byłem w sklepie i rozmawiałem z (w miarę, co niestety rzadko się tu zdarza pisząc "ogólnikowo") rozgarniętym sprzedawcą, który pokazywał mi, że będą mieli "na stanie" obie wersje (czyli CE i "normalną") właśnie 18.09.2008) i "zarezerwowałem" sobie 1 kopię CE .....
Co teraz skłania mnie do poważnych przemyśleń czy, aby ten człowiek rzeczywiście wiedział o czym mówi (ale na swoje własne oczy widziałem napis Warhammer Online Collectors Edition i takowy mam "paragon" z tej rezerwacji).

Podejrzewam, że jesteś osobą bardziej zorientowaną w temacie (co już zdążyłem zauważyć czytając forum) ode mnie więc teraz sam już nie jestem pewien co tak naprawdę zarezerwowałem  ::)

Ale może rzecz się rozbija o ten "preorder pack" o którym wspominasz - bo tyle, co "wyniosłem" ze sklepu to "paragon", że zarezerwowałem CE (a nie "preorder CE") i nic więcej ...
Dlatego się pytałem na początku o te kody itp ...
Ehhhhh ... Irlandia - nic dodać nic ująć ...........


Natomiast jeśli chodzi o logowanie/ konto itp - znalazłem coś takiego:
https://accounts.eamythic.com/wizard/newaccount

Próbowałem tam właśnie założyć konto, ale na kroku nr2 trzeba wpisać kod (czyżby ten do openbety?) i dalej iść nie mogę ...


Nie kombinując dalej - czeka mnie jutro (w sumie dziś) kolejna wyprawa do owego sklepu w celu wyjaśnienia kilku spraw jak widzę ...

Tak czy inaczej - jeszcze raz dziękuję ...
Pora spać - dobrej nocy życzy
Drakevern
Marakai
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 698


« Reply #3 on: September 02, 2008, 08:00:00 AM »

Nie zawracają sobie głowy tą stroną którą podałeś, dotyczy tylko serwerów w USA
Asmodeus
Gość
« Reply #4 on: September 02, 2008, 08:39:09 AM »

Mozliwe ,ze zarezerwowales sobie kopie ce(aczkolwiek dziwne, bo w tedy te preordery powini tez miec na stanie).  Jesli jest tak jak piszesz  to , bedziesz musial chyba sobie kupic rowniez digital  d2d or ea store  oni daj 3 kody na head  open bete i itemy. pozniej tez cd keya  do gry.
Co by na tym nie stracic  jak odbierzesz ek  to wprowadzisz cd keya z niej ,a  nie z digital(a jego odsprzedaz z mala strata  poprzez allegro, albo moze ktos od nas sie skusi na sam klucz)  innego wyjscia nie widze zakladajac ,ze chcesz osiagnac maximum bonusow  do who.
Drakevern
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 20


« Reply #5 on: September 02, 2008, 03:12:59 PM »

Witam ponownie! (tym razem już z pracy niestety)

Ok - tę stronę z rejestracją pomijam skoro to zupełnie nie trafiony wynik - dzięki za info.

Wracając do CE - też pewności nie mam (wybiorę się jeszcze dziś na przerwie do tego sklepu i pogadam bardziej szczegółowo na ten temat), ale skoro dostałem potwierdzenie, że zarezerwowałem CE to moim zdaniem takową dostanę ...
Tu jest tylko pytanie - czy dostanę też te wszystkie kody (open beta, head-start i na itemki) odpowiednio wcześniej czy też w momencie premiery Młotka (co byłoby mi zdecydowanie nie na rękę, ale też biorę pod uwagę taką ewentualność).

Ogólnie rzecz ujmując - zaraz poszukam jakichś informacji na necie co powinienem dostać zamawiając CE ... wydrukuję sobie spokojnie i przedstawię obsłudze w sklepie i na spokojnie postaram sie to wyjaśnić.

Bo tak, jak ja to rozumiem, to zarezerwowałem sobie CE (czytaj - odłożą mi "pod ladę") jak już do nich dotrze dostawa (podejrzewam datę premiery gry) i wtedy po uregulowaniu całości kosztów dostanę ją w swoje ręce.

Tak czy inaczej - podejrzewam, że im bliżej premiery tym więcej będzie mi się nasuwało pytań ;)
Jak jeszcze coś sobie przypomnę - dam znać :)

Pozdrawiam
Drakevern
Asmodeus
Gość
« Reply #6 on: September 02, 2008, 06:05:36 PM »

kodow nie dostaniesz w takiej sytuacji jak opisales. Kody byly tylko w pre orderze na ek.  Teraz zeby dostac kody to kupic w przedsprzedazy, albo co pewniejsze zakupic D2D wersje digital  oni w godzinke podsyłaja kody i seriala.
Pages: [1]
  Print