Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Crafting - wprowadzenie (linki i porady)  (Read 4306 times)
Rael
Moderator
Mędrzec
*****
Offline Offline

Wiadomości: 380


« on: March 04, 2014, 01:47:39 PM »

Witam
Większość z nas (grających w ESO) zapoznała się już z systemem craftu i zdecydowała jaki będzie rozwijać, pozostali nie podjeli jeszcze decyzji lub nie mieli okazji go zobaczyć. Opisze pokrótce jakie crafty sa dostępne i jak je rozwijać, co do samego procesu zapraszam do artykułu : http://elder-scrolls-online.pl/forum/mechanika-gry/eso-dla-zielonych-czyli-jak-grac/.
W tej chwili dostępnych jest 6 craftów
- woodworking - produkcja łuków, lasek oraz tarczy
- clothing - produkcja cloth i medium armor
- blacksmithing - produkcja heavy armor, oraz pozostałej broni
- enchanting - produkcja run do enchantingu
- alchemy - produkcja potów
- provisioning - produkcja alokoholu i zagrychy :)
Maksymalny poziom craftu to lev 50, ale nie to jest wyznacznikiem umiejętności tylko wydane punkty skilli na perki w danym crafcie. Zainwestowanie takich punktów pozwala na prace z lepszym materiałem , korzystanie z mocniejszych run (enchanting), czy używanie lepszych recept (provisioning).  Opis wszystkich perków znajdziecie tutaj : http://tamrielfoundry.com/2014/02/rudrias-crafting-basics/. Ogólnie w jeden craft trzeba zainwestować od 19 do 24 skill pointów, jeśli chce sie mieć wszystkie perki.
Rozwijanie craftu polega nie tylko na tworzeniu przedmiotów, ale także na ich rozmontowywaniu, co przynosi znacznie więcej expa. Bardzo ciekawy leveling guide znajdziecie tutaj http://tamrielfoundry.com/topic/myrrons-blacksmithing-guide-for-eso-beta-version/. Odnosi sie nie tylko do blacksmithingu, ale też do woodworkingu, czy clothingu. Podsumowując, najlepiej rozwijać jeden z tych craftów z inną osoba, robiąc przedmioty, a następnie zamiast samemu je rozbijać wymienić się nimi z inną osobą, a rozbić przedmioty zrobione przez niego. Nie dotyczy to oczywiście alchemii oraz provisioningu, tam podnoszenie skilla odbywa sie w standardowy sposób.
Warto także wspomnieć o możliwości wycrafcenia setów armoru i broni. Polega to na tym, że sety można zrobić tylko w określonych lokacjach, ukrytych w świecie. Oprócz tego, konieczne jest wynalezienie dwóch lub wiecej traitów dla przedmiotu, który chcemy wykonać. Szczegółowy opis dostępnych traitów znajdziecie tutaj: http://tamrielfoundry.com/topic/nightstorms-guide-to-traits/.
Na zakończnie jeszcze kilka porad:
- materiały do upgradu ekwipunku znajdziecie w skrzyniach, przy rozbijaniu ekwipunku (im lepszy przedmiot, tym lepsze matsy) - szanse można zwiększyć wykupując perk w crafcie, możecie je dostać po wynajęciu hirelinga (jeden ze perków dla craftu)
- sprawdzajcie uważnie jakie przedmioty rozbijacie/sprzedajecie, niektóre moga mieć traity przydatne do researchu, jeśli nie wam to może komuś z gildii
- zbierajcie wszystko, praktycznie każda rzecz jest przydatna do czegoś, jeśli nie macie miejsca, sprzedajcie lub wrzućcie do banku gildii (osoby, które rozwijają provisioning będą wdzięczne)
- nie sprzedawajcie nieobrobionych surowców, przy każdym przerabianiu mogą wam wpaść itemy do upgradu, a poza tym przerobione surowce są droższe.
- nie wyrzucjacie/sprzedawajcie recept do provisioningu (zielonych), czasem ciężko je znaleść, jeśli macie podwójne lub niepotrzebne wrzućcie do banku gildii
- inventory można zwiekszyć oprócz upgradu backpacka, wykupując mounta i rozwijając mu siłe, maksymalnie o 50 slotów.

Na koniec dodam, że po premierze powstaną listy osób, które rozwijają dany craft, łatwo więc bedzie znaleśc kogoś do wspólnego levelowania. Wpiszcie tam swój nick postaci (jak juz będziecie go znali).
 
Jeszcze kilka przydatnych linków:
Esohead (recepty oraz crafting symulator) : http://esohead.com/
Tamrieljournal (lokalizacja setowych stacji crafterskich) : http://tamrieljournal.com/crafted-item-sets-eso/
Tamriel Foundry (opis perków dla craftu): http://tamrielfoundry.com/topic/crafting-skills-chart-all-of-them/
Mitho's Guide to Crafting (compleksowy opis craftu): http://teso.the-eternal-watch.com/forums/viewtopic.php?t=9995505&gid=312807
Q&A od Zenimax
Tesoelite (ładny opis craftów ze wszystkim dodatkami): http://www.tesoelite.com/2014/03/elder-scrolls-online-crafting-guide/
Tamriel Foundry (IP gain na przykładach - crafting theory) - http://tamrielfoundry.com/topic/crafting-ip-xp-tailor-data/
Z oficjalnej strony - krotki przewodnik
Kolejny guide

Perun: Dodal nowy linkPages: [1]
  Print