Pages: [1] 2
  Print  
Autor Topic: Transfery na KA - prosba o rady.  (Read 9575 times)
Octawius
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 25


« on: May 08, 2009, 04:26:32 PM »

Witam,
jestem oficerem polskiej gildii Garaz Runkaraki, której dotychczasowym domem był serwer Burlok. GOA podjęła decyzję, że 11 kwietnia zamyka ten serwer ze względu na to, że order wygrał wojnę ;) (zbyt niska populacja po stronie destro). Wówczas to zostanie otwarta możliwość trasferu z Burloka na cztery pozostałe serwery EU.

Moja gildia zastanawia sie właśnie nad przejściem na K8P lub właśnie KA. Niestety nie mamy znajomych, którzy grają na tym serwerze tak wiec nasza wiedza o nim jest mała. Prosiłbym o pomoc:
- Jak wygląda balans na KA?
- Kiedy ostatni raz destro było w Altdorfie?
- Kiedy ostatni raz order był w Altdorfie?
- Jak wygląda zwykła, codzienna sytuacja w oRvR? Jaka jest ilość sił (w warbandach) po obu stronach?
- Jak wygląda dowodzenie w RvR? Czy jest kilku wyraźnych liderów? Czy dużo na KA biega zamkniętych "premadowych" wb?
- Jak często odpalaja sie sceanriusze w T4?
- Jak często są lagi oraz crashe serwera?
- Czy na serwerze jest dużo gówniarstwa czy też community jest dojrzałe?
- Czy gracze organizują eventy RP lub RvR?
- Czy są turniej 6vs6?

Troszkę dużo tych pytań, ala sprawa dla nas jest bardzo ważna. Jesli zostanie podjęta decyzja o transferach to na KA mogą trafić aż cztery polskie gildie: 2 orderowe (czyli nasz sojusz) oraz dwie destro (także w sojuszu).

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Octawius
Garaz Runkaraki

PS. Jesli moje pytania umieściłem w złym miejscu, przepraszam i prosze o przeniesienie.
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #1 on: May 08, 2009, 05:22:42 PM »

Hejka

 Postaramy się odpowiedzieć na twoje pytania:

- Jak wygląda balans na KA?

Stosunkowo dobrze. Ludzie mówią ze destro jest więcej, a inni ze nas jest więcej. A w efekcie jest tak ze oby nas jest tak dużo ze kiedy jest forteca albo atak na ważny keep i lock strefy, lag taki sie pojawia ze ciężko to opisać ;) A o grani mowy nie ma.

- Kiedy ostatni raz destro było w Altdorfie?

Ostatni raz pamiętam z przed 2 dni.  Ale nie jestem na bieżąco i mogło być jeszcze kilka takich najazdów od tamtej pory.

- Kiedy ostatni raz order był w Altdorfie?

Myślę ze pytasz o obronę? Czytaj wyżej. Problem jest taki ze bawimy sie w chowanego i nikt nigdy sie nigdzie nie bije. No prawie.  Juz dawno nie bylo stage II, z żadnej ze stron o której mi wiadomo. Order w Ic ma juz swoje stale miejsca w karczmach.

- Jak wygląda zwykła, codzienna sytuacja w oRvR? Jaka jest ilość sił (w warbandach) po obu stronach?


Zerg Vs Zerg. Serio. Czesto.

- Jak wygląda dowodzenie w RvR? Czy jest kilku wyraźnych liderów? Czy dużo na KA biega zamkniętych "premadowych" wb?

Różnie ;) Sa osoby które wiedza o co chodzi. Sami tez wiemy i często się udzielamy pomagając, prowadząc wb.  Sa tez osoby które biorą ka za realm rp i wymyślają jakieś tam oskarżenia o korupcji. Poprzeglądajcie forum ;) dozo ciekawych ploteczek znajdziecie.


- Jak często odpalają się sceanriusze w T4?

Około 10 min wieczorami. Czasem szybciej czasem wolniej.

- Jak często są lagi oraz crashe serwera?

Aktualnie bardzo często.

- Czy na serwerze jest dużo gówniarstwa czy też community jest dojrzałe?

Moim zdaniem na prawdę dojrzałe i fajne.

- Czy gracze organizują eventy RP lub RvR?

Oczywiście.
- Czy są turniej 6vs6?

Sa ;)

Moim zdaniem bardzo fajnie by było jak by do nas przeszło dużo polskich graczy. W twierdzy od samego poczatku staramy się zbudować silne polskie community na ka. Myślę ze jesteśmy teraz największą polska gildia, i średnio wieczorami mamy około 30 osób aktywnie się bawiących. A ostatnio nie rzadko ponad 40 przeskakujemy ;)

 Zapraszamy serdecznie. 

Jesli tak sie stanie i zawitaja u nas te gildie, na pewno zaczniemy rozmowy o wlaczeniu do sojuszu ktory mamy tutaj z 3 mniejszymi gildiami. Ostatnio bardzo niemymi :(
Octawius
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 25


« Reply #2 on: May 11, 2009, 01:45:43 AM »

Witam,
trzy polskie gildie z Burloka jako cel transferów wybrały wlasnie KA.
Przenosi sie Garaz i Malleus - czyli moja gildia i sojusznicza. Jesli nie bedzie zbyt duzo dezercji to mozecie liczyc na 1-2 wb w polu co dzien.

Bierzemy ze soba takze zaprzyjazniona z nami gildie destro - Ravens

Do zobaczenia na KA.

/salute
Mirro (Maximirr & Calhin)
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 42



« Reply #3 on: May 11, 2009, 07:15:25 AM »

Pozwole sobie tylko na jedno odpowiedziec  ;)

- Jak często są lagi oraz crashe serwera?

Tak często i na tak intensywnym poziomie, że gra meele poza scenariuszami (a czasami nawet i na nich) utraciła sens...  :(
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #4 on: May 11, 2009, 07:35:46 AM »

Witam,
trzy polskie gildie z Burloka jako cel transferów wybrały wlasnie KA.
Przenosi sie Garaz i Malleus - czyli moja gildia i sojusznicza. Jesli nie bedzie zbyt duzo dezercji to mozecie liczyc na 1-2 wb w polu co dzien.

Bierzemy ze soba takze zaprzyjazniona z nami gildie destro - Ravens

Do zobaczenia na KA.

/salute

Swietnie.  Milo powitac ;)

 Niestety to co pisze Mirro sie zgadza, Zwlaszcza jesli destro sie zdecyduje z nami walczyc w fortecach.
Klinkerhofen
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 247



« Reply #5 on: May 11, 2009, 12:09:13 PM »

Miałem sen. Śniłem o tym, że w MythicHQ pojawił się zwykły prosty człowiek i rzekł: skoro wyłączamy Burloka, to podepnijmy jego sprzęt do Karak Azgal, dokonajmy kilku sensownych modyfikacji i niech lag sp.... odejdzie szybko, a gracze......

Niestety obudziłem się w międzyczasie i nie wiem co było dalej :)

Ciekaw jestem, czy oddadzą sprzęt zmniejszając koszty, czy rozdysponują go między potrzebujących.
Mirro (Maximirr & Calhin)
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 42



« Reply #6 on: May 11, 2009, 01:30:12 PM »

Ciekaw jestem, czy oddadzą sprzęt zmniejszając koszty, czy rozdysponują go między potrzebujących.

Myślę, że zaden bukmacher nie ustawiłby takiego zakładu... po co obstawiać cos oczywistego  :P Chociaz chciałbym sie mylić... o jak bardzo chciałbym się mylić i ponownie aktywowac konto  ::)
yacah
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 794



« Reply #7 on: May 11, 2009, 01:34:38 PM »

Klink , przestan grac na 10 kontach orderu i 30 destro , a lag na pewno spadnie sam ;)
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #8 on: May 11, 2009, 02:49:09 PM »

Ładnie się przywitać panie i panowie ;D

http://forum.warhammer-online.pl/index.php/topic,5264.msg63468.html#msg63468
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #9 on: May 11, 2009, 03:17:58 PM »

Klink , przestan grac na 10 kontach orderu i 30 destro , a lag na pewno spadnie sam ;)

Wbrew temu, co twierdzi mój znamienity kolega, Klink nie jest odpowiedzialny za wszystkie lagi na K-A. Prawdopodobnie :)

PS: http://twierdza.org.pl/index.php?topic=3235.msg32908#msg32908 <- dopiszcie inne mity :)
Octawius
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 25


« Reply #10 on: May 11, 2009, 09:18:41 PM »

Witam ponownie;
cześć z nam jest juz  na KA. Pierwsze wrazenia bardzo pozytywne. Na razie odrabiamy zaleglosci w scenariuszach, tak wiec przez pierwsze dwa dni glownie tam bedzie mozna nas spotkac. Gildie przeniosa sie pewnie w srode, wiec na razie biegamy jako no-name. Zapraszamy w czwartek/piatek na maly evencik z okazji powitania na KA ;)

Lag znosny; na Burloku, ktory byl low-low byl gorszy; w szczegolnosci na fortecach i IC.

Do zobaczenie w grze i dziekuje za rady/wsparcie.
Tarell
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 187



« Reply #11 on: May 11, 2009, 09:45:45 PM »

Witajcie przybysze z odległego Burloka  ;)

Mam nadzieję, że choć część z Was to fanatycy rvr i będzie mozna coś sensownego wspólnie zrobić. Bo farmerów wszelkiej maści w orderze dostatek. Prawdziwych wojowników nam trzeba  ;)
PiVi
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


Vitold - WH of KA


« Reply #12 on: May 13, 2009, 10:46:03 AM »

Witajcie przybysze z odległego Burloka  ;)

Mam nadzieję, że choć część z Was to fanatycy rvr i będzie mozna coś sensownego wspólnie zrobić. Bo farmerów wszelkiej maści w orderze dostatek. Prawdziwych wojowników nam trzeba  ;)

Witam ;)

Dzisiaj "przerzuciliśmy" drugą z naszych alliansowych gidlii (Garaz Runkaraki),
Malleus Maleficarum jest już od wczoraj.
Więc jeszcze z dzień, dwa i zaczniemy się na poważnie organizować.
Realnie dodamy do oRvR 1-1,5-2 WB online 40`tek.

Mówiąc wprost - bardzo nam się podoba.
Dużo walki, dużo przeciwników i w moim przypadku (WH) zupełne
'olewanie" tej klasy przez destro co w ciągu 2 dni grania dało mi 400 nowych kb przy 86 razach gdy przejechał mnie większy lub mniejszy pociąg destro relacji IC->Altdorf.
Żeby było jasne scenario to max 50% czasu gry - dużo lepiej się bawię "wyłapując" klientów na oRvR.

Z obserwacji- zupełnie inny styl gry niż u nas.
Masa AoE- AoE heala i AoE dmg.
Tylu sorcek co na KA na jednym scenario nie widziałem chyba na całym Burloku naraz :)
Podobnie z DoKami...
Jedna z sorceresek z Burloka (na nich zwracamy uwagę) zrobiła 675k dmg na scenario (przy potwornym healu DoKów) - dla odmiany nasz WP zrobił 750k heala.
Takich cyfr nie oglądaliśmy :)
Do tego prawie zupełny brak tanków (głównie po stronie orderu), nieco Chosenów i BO po stronie destro.
No i te sorcki stające w pierwszej linii robiące kocioł z założeniem, że DoK je utrzyma... i tyły.. na które nikt prawie nie zwraca uwagi.
Wygląda to tak jakby każdy wytoczył swoją armatę, supportował ją maxymalnym healem i liczył na to, że ma większą lufę niż przeciwnika :)
Zobaczymy jak nasz styl gry wypadnie w konfrontacji z Azgalowym :)

Pozdrawiam i do zobaczenia na oRvR

PiVi




yacah
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 794



« Reply #13 on: May 13, 2009, 11:01:07 AM »

z pewnoscia mamy braki w tych kluczowych klasach , ale juz nauczylismy sie z tym dawac rade :) .... na pewno chetnie polaczymy sily z nowoprzybylymi :) ... ku chwale Karola bla bla ;)
PiVi
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


Vitold - WH of KA


« Reply #14 on: May 13, 2009, 11:12:01 AM »

z pewnoscia mamy braki w tych kluczowych klasach , ale juz nauczylismy sie z tym dawac rade :) .... na pewno chetnie polaczymy sily z nowoprzybylymi :) ... ku chwale Karola bla bla ;)

Blah -
nikt nie twierdzi, że nie da się grać bez tanków czy direct mDPSów
(gdzie trzeba przyznać, że przy zergu stają sie zupełnie bezużyteczne "miękka pupa") - po prostu dla nas to duża zmiana.

Na Burloku w zasadzie nie odpalały się scenaria - w serpenta grałem pierwszy raz od... 3 miesięcy ?
Mieliśmy tylko oRvR gdzie grało się zupełnie inaczej.
Było więcej finezji... nasze mDPSy na healerach i casterach destro.. ich na naszych, tanki pilnują healerów i wsparcie GTAoE.
Tak bardziej... kameralnie :)

Tutaj jest.. brak tanków.. healerzy stoją z tyłu, z mDPSów to slayerzy i choppy,
i armaty w postaci Sorcererek i BWków. I overheal na tych armatach.
I czekanie kto pierwszy złamie wroga i wepchnie go pod spawna.. i zmasakruje.

Tak czy siak.. przerzucimy wszystko.. zbierzemy się do kupy, spróbujemy sił w oRvR i będziemy weryfikować to czego się nauczyliśmy z nową rzeczywistością.


PiVi
Pages: [1] 2
  Print