Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Czy przecena na WHO coś znaczy ?  (Read 7040 times)
Trygona
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 177



« on: March 13, 2009, 10:42:42 AM »

Jeśli zły dział to przepraszam.
Wyszedł nowy patch, odpalony został system trial,  a teraz się dowiedziałem, że oficjalnie i nie na zasadach promocji zostaje przeceniony Warhammer AOR na 88zł

Mamy tylu ekonomistów w Gildii ... o czymś większym to świadczy  ?
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #1 on: March 13, 2009, 10:50:18 AM »

Chyba nie trzeba byc ekonomista by pospekulowac.

 Znaczy to tyle ze Mythic ma na tyle zabezpieczony budżet ze może sobie pozwolić na szersze rozpowszechnianie gry za mniejsze pieniądze. Gra ma już prawie 6 miesięcy i to normalne ze cena spadła. Co de fakto jest dobre dla samej gry, bo większa masa ludzi może się zachęcić.

 Trial trwa jedyne 10 dni, a sami wiemy jak fajnie jest grac levelujac, wiec niższa cena za dodatkowe 30 dni i mozliwosc przedłużenia suba kusi bardziej niż wygórowana cena.
Valderin
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 240



« Reply #2 on: March 13, 2009, 01:12:44 PM »

mogli by jeszcze obnizyc cene pre paida;/
Kerroth
Moderator
Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #3 on: March 13, 2009, 01:21:36 PM »

Skąd obniżka i dlaczego akurat teraz - moja wizja:

1. Ponieważ liczba subskrynentów spadła z 750 tysięcy do 300 tysięcy, a Mythic planował zwolnić 150 osób (nie wiem czy to zrobił, bo przestałem śledzić wątek).

2. Ponieważ zamykają zarówno w EU jak i w US kilka jeśli nie kilkanaście serwerów.

Inaczej mówiąc - gra zamiast się rozwijać zwija się.

To był powód.

W ramach rozwiązania wymyślono może coś nie wybitnie cwanego, ale też nie można powiedzieć, że to zachowanie jest głupie.

Połączono kilka rzeczy:

1. Spatchowano grę do 1.2, co było sporym dobrym "buffem" dla niej;
2. Wpuszczono na serwery triali po patchu, więc poznają oni lepszego Warhammera, z mniejszą ilością błędów. Zarazem są na tyle odlegli od end-game contentu, że jeszcze nie klną na to na co my klniemy w t4 (vide IC, dostałem wczoraj za 12946 w jednym ciosie)
3. Na koniec triala (a IMO w T1 jest teraz naprawdę całkiem fajnie) nowi dostają możliwość tańszego zakupu gry, co jest kuszące (patrz nawias wyżej :)).

Inaczej mówiąc - moim zdaniem celem tego działania jest zachęcenie dużej ilości graczy nowych po to by odwrócić trend warhammera z zwijającej się gry z powrotem do rozwijającej się, czyli takiej której przybywa a nie ubywa graczy :).


Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #4 on: March 13, 2009, 01:28:50 PM »

Trend jest taki jak przy wszystkich realeasach Mmo. Lotro zwinęło się z prawie miljona do 250 tys? Aoc nawet nie chce spekulować, ale w czasach szczytu oscylowało w około 800 tys.  Wow kiedy wyszedł miał około 250 tys w pierwszym półroczu.

 Zwolnienia ludzi biorą się z tego ze gra nie jest już w takiej fazie jakiej była przed startem i to normalne ze redukuje się ludzi, by ciąć koszty.

 Gra się nie zwija, Gra się rozwija. Malo tego ze dużo ludzi wraca, to jeszcze są triale do testowania.

 Merge serwerów są i były potrzebne. By ci co teraz przychodzą widzieli jak fajnie się gra na zaludnionych serwach a nie pustych. Z czasem jak dobrze pójdzie będą dodawane te wygaszone, a teraz nie ma sensu ich trzymać.

IMHO slusznie.
Gukwa
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 159



« Reply #5 on: March 23, 2009, 09:59:46 AM »


 Znaczy to tyle ze Mythic ma na tyle zabezpieczony budżet ze może sobie pozwolić na szersze rozpowszechnianie gry za mniejsze pieniądze. 


Osobiście widzę to trochę inaczej.
Śmiem twiedzić że gra dla EA okazała się kompletna klapą.
Tą grą jako firma EA mila powalczyć na rynku MMO z Blizzardem jednak nie udało im się.
W tym momecie wprowadzają inowację aby wydłużyć życie produktu na rynku.
Mythic nie ma zabezbieczonego budżetu. Co do tego jestem przekonany prawie na 100%. Nawet nie wyobrażasz sobie jakie oni mają plany do wykonania.
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #6 on: March 23, 2009, 10:01:56 AM »

;D

 Trzymajmy sie faktow tak dlugo jak to mozliwe.  MMo to projekty ktore co miesiac daja pieniadze.  A Ea zarabia na grach takich jak Sims ;) a nie mmo.

 Przyszlosc warhammer mmo jest zabezpieczona :D
Luna
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 440



« Reply #7 on: March 23, 2009, 10:03:14 AM »

hehe
a dla mnie jest to typowa obniżka ceny , by klient kupił i tyle.

Wow kosztuje 69, BC 59, Wotlk wysoko sie ceni ale do czerwca spadnie pewnie.

a EA , pilnuje cen i szybko reaguje , dl aprzykładu w tej samej obniżce Fifa 09 spadła na tą samą cenę 89 , bo minął już okres jako premiera  i ze stockiem trzeba coś zrobić :)

dla mnie nic to nie znaczy , po prostu spadek ceny
Luna
Gukwa
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 159



« Reply #8 on: March 23, 2009, 10:20:01 AM »

;D

A Ea zarabia na grach takich jak Sims ;) a nie mmo.


To wydali warhammera charytatywnie czy co?
Jak tak to nie go zrobią darmowym mmo i bedzie po sprawię ;D
Axe
Administrator
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 941



« Reply #9 on: March 23, 2009, 11:58:26 AM »

Taaa... Tabula Rasę w końcu zrobili darmową, ale nie tej drogi byśmy chyba chcieli dla WHO, prawda? :P
Kerroth
Moderator
Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #10 on: March 23, 2009, 12:22:59 PM »

Klapą może nie jest ale na pewno nie jest sukcesem, EA chciało konkurować z Blizzardem, a nie z Eve Online czy AOC-iem. A wyszło jak wyszło. Teraz robią wszystko żeby się odbić z tym projektem.

A i zwolnienia w Mythicu nie są bez powodu. Do zrobienia ma Mythic tyle i w planach ma tyle, że mógłby 2 x tyle ludzi zatrudnić, ale jakoś tego nie robi NIESTETY. Ponadto taki na przykład Activision Blizzard nie zwalnia nikogo, a ich dyrektorzy mówią że nie będą zwalniali ludzi choć jest kryzys. Ciekawe dlaczego :)?

Reasumując wszystko zależy od tego ile osób teraz wejdzie do WAR-a. A na reklamę wydano naprawdę sporo - w Polsce może tego aż tak nie widać, ale pochodźcie sobie po zagranicznych portalach - są i banery i reklamówki przed filmikami bijące niemal z każdej większej strony.
Pages: [1]
  Print