Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Legionowy Warehouse  (Read 4990 times)
Axe
Administrator
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 941



« on: September 30, 2009, 12:17:14 PM »

Kilka propozycji użytkowania legionowego warehouse'a:

1. Dbamy o to, aby w zawsze leżało tam 50-100 aetheru 'na czarną godzinę' - jak komuś będzie brakowało to można skorzystać, ale kto tylko może - niech uzupełnia.

2. Fluxy, czyli kulki niezbędne do produkcji. Jeśli ktoś nie potrzebuje/ma naddatek - do magazynu. Na razie jeszcze wszystkie, ale za jakiś czas podniesiemy dolną granicę zapotrzebowania. Podobnie jak w przypadku aetheru - do wydania jeśli ktoś zgłosi zapotrzebowanie.

3. Sprzęt - tylko zielony (i oczywiście niezabindowany). Na razie magazynujemy od 15lvl w górę i tylko jedną sztukę danego sprzętu na raz. Jeśli ktoś potrzebuje - brać. W innym wypadku wyznaczona osoba 'upłynnia' towar u brokera lub w sklepiku a gotówką zasila legionową kasę. Podobnie jak w przypadku fluksów - co jakiś czas będziemy podnosić dolną granicę składowania.

4. Materiały rzadkie - jeśli komuś potrzeba jakiegoś rodzaju materiałów trudnych do zdobycia - zgłasza takie zapotrzebowanie i kto może to pomaga. Listę aktualnego zapotrzebowania umieścimy na legionowej tablicy ogłoszeń.

5. Kasa Legionu - tu proponuję zwyczajowe 'co łaska', ale miło by było gdyby było to nie mniej niż 1000 kinah 'dniówki'. Nie jest to jakiś specjalnie duży wydatek - na razie można sobie chyba pozwolić n takie wpłaty.

6. Potiony i jedzenie - jeśli komuś wyjdą produkty z krytyka, a nie potrzebuje akurat - również można wrzucić do magazynu.


Jak to widzicie?
Oczywiście zachęcam również do szeroko rozumianej wymiany charytatywno-handlowej wewnątrz legionu - nawet oddając coś za free nie zbiedniejemy za bardzo a zawsze może to zaprocentować na wspólnych wypadach.
Andarist
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 34


« Reply #1 on: September 30, 2009, 01:29:28 PM »

Witam,
ja jestem jak najbardziej za składowaniem ale z doświadczenia po L2 wiem, że nie da się upilnować graczy i po pewnym czasie każdy sam sobie będzie zbierał materiały. Dlatego myślę żeby wprowadzić jakiegoś skarbnika, który zrobi sobie xls i jemu będziemy dawać składki, a on będzie notował.
Ja czekam na was z lvl , od 2 dni robie craft i dziś się wybieram(około 21) na farm Lessery Armory, Weapon i Accesory. Jak ktoś jest chętny do pomocy to zapraszam od lvl 17.
Pozdrawiam
Axe
Administrator
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 941



« Reply #2 on: September 30, 2009, 01:54:37 PM »

Dlatego też i nie proponuje składowania wszelakich materiałów.
Po prostu - komuś potrzeba 100 szt. składnika X - wrzucamy na tablice ogłoszeń i kto ma to wspomaga - albo bezpośrednio potrzebującego, albo poprzez wrzucenie do magazynu.
Najbardziej brakuje zawsze fluxów - całą resztę można uzbierać a z dropem różnie bywa.
Co do skarbnika i notowania składek - aż tak bym na razie w buchalterię nie szedł.
Jedna osoba do robienia porządków w magazynie (czyt. sprzedaż zalegających itemów) powinna wystarczyć.
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #3 on: September 30, 2009, 11:15:00 PM »

Uuuu... Pomarzyć fajna rzecz. Powiem Wam więc z czym moja gildia ma problem:
1. Mało miejsca jest w Legion storage... cholernie mało miejsca.
2. Do banku dostęp mogą mieć tylko Centurioni chyba, że lider im zabroni. Jednak dla Legionistów nie ma nawet takiej opcji.
3. Dostęp oznacza PEŁNY dostęp czyli również do wyjmowania kasy. Fundusze legionu ryzykownie więc tam trzymać jeśli się da dostęp każdemu (poprzez awans wszystkich do rangi Centuriona = każdy dostaje uprawnienia oficera).
4. Legion storage nie ma żadnego logu czy historii. Kompletnie nic...


1k dziennie? Widzę, że w hardcore idziecie. ;) U nas to jest 1k tygodniowo dla osób poniżej 20lvl. Co 10lvl podwajamy tą kwotę. To taki ukłon dla tych co mogą grać tylko w weekendy, a przez kolejki to wiele osób, choćby i chciało, nie może grać w ciągu tygodnia.
Ciągle jednak mamy problem z polityką NCSoftu, który banuje gold sellerów (teoretycznie) i ich klientów, śledząc ruch pieniędzy między kontami. Nie chcemy nikogo narażać, by za zbieranie podatków nie dostał bana. Pojedyncze kwoty niby nie są duże, ale sumarycznie... Wrzucanie do skarbonki w postaci legion storage byłoby fajnym rozwiązaniem, gdyby dało się zablokować możliwość wyciągania tej kasy przez nieupoważnione osoby...


Jeżeli chodzi o zarządzanie gildią, to Aion jest daleko w lesie za WoWem czy Warhammerem. :(
Jokero
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 81



« Reply #4 on: October 20, 2009, 06:02:26 PM »

Hmm wszystko fajnie i wogole jest pieknie, tylko jedno mnie zastanawia, gdzie ten przeklety gild storage? bank? schowek i czy jak by tego nie zwac? Przebieglem Sanctum kilka razy i dalej mi zielono  ??? Mam kilka rzeczy co mi sie juz nie przydadza i chce je oddac zamist sprzedawac  :-\
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #5 on: October 20, 2009, 07:19:37 PM »

Pokoik na zapleczu Hall of Prosperity. Stoi tam taki samotny pan (nie suseł tylko człowiek) podpisany jako <Legion Werehouse>. Jeżeli masz rangę Centuriona i Lider nie zablokował dostępu do storage tylko dla siebie, po pogadaniu z NPC otworzy Ci się werehouse.
Germion
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1101


Addicted to alts


« Reply #6 on: October 22, 2009, 11:28:54 AM »

Wrzucilem do banku craftowy zielony shield na lvl 25 - mozna przygarnac go :).
Kodda
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 325



« Reply #7 on: December 11, 2009, 07:48:16 PM »

Wrzucilem do banku craftowy zielony shield na lvl 25 - mozna przygarnac go :).

he he...
i pewnie tam leży do dzisiaj... bo wydostać go stamtąd nie sposób przecie  :)
a przydał by się
musiałem za ostatnią kasę sprawić sobie niebieski, bo co to za Templar bez dobrej tarczy, a kasę trzymałem na jakąś sensowną macę, ale nic się nie pokazuje
latam z podrasowaną zieloną "20" a już 26 lvl

- z tym legionowym werehousem to tragiczne nieporozumienie w tej grze
Pages: [1]
  Print