Pages: [1] 2
  Print  
Autor Topic: Raid? Kasa?  (Read 8260 times)
Blii
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 16



« on: November 18, 2009, 02:13:29 PM »

Mam pytanie:
Od jakiego lvl można zacząć wypady na raidy?
W jaki sposób najszybciej nabić kasę?
Ja próbowałem Craft-u ale na to trzeba sporego wkładu wiec  może znacie szybszy sposób?
Trochę kasy wpada na sprzedawaniu itemkow u Brokera ale na moim levelu to sie jeszcze nie opłaca, itemki dropia słabe.
A zbieractwo to nuda.

Jeżeli chodzi o Craft to jaki najbardziej się opłaca.
Andarist
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 34


« Reply #1 on: November 18, 2009, 02:27:26 PM »

Cześć,
na chwilę obecną zauważyłem że jest zastój u Brokera, nawet jak zcrafcisz jakiś fajny item to czekasz nawet tydzień aby go sprzedać. Przynajmniej ja tak mam w Tailoringu. Teraz raczej szybko kasy nie zdobędziesz, chyba że poprzez nudne zbieractwo i sprzedawanie tego ale raczej trzeba wybierać itemy które szybko schodzą, czyli zioła do robienia potków, rudy żelaza do mieczy, skóry do zbroji.
Jak już wypadnie ci jakiś item z mobka to nieraz lepiej go rozbic na enchanty niż sprzedawać całego.
Nic innego mi nie przychodzi do głowy, może ktos inny ma pomysł.
Pozdrawiam
Rainfall
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 29



« Reply #2 on: November 18, 2009, 03:01:57 PM »

Hmm.. pierwszy instance jest od 25 poziomu w Abyss. Jeśli dropnie Ci tam coś co ma w nazwie Balaur to można nawet ładnie zarobić. Ceny za 1 sztukę wahają się od 20k do nawet ostatnio widziałam 100k. Co do craftinga.. w Handicrafting jeszcze jako tako mi szybko schodzi to co nacraftowałam alee..trochę kasy trzeba w to włożyć :)
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #3 on: November 18, 2009, 05:18:06 PM »

W tej chwili najbardziej dochodowy craft to weaponsmithing. Ceny broni są dużo wyższe niż armorów. Jednak matsy trzeba samemu zbierać, bo też i są najdroższe (na tym też można zarobić jeśli tylko zbierasz).

Można zarobić też trochę na Alchemii upgradując manastone'y. Catalysty są drogie, ale jeżeli manastone na Physical Crit albo Attack Ci krytnie, to się zwraca z nawiązką. Niestety wpierw trzeba tą Alchemię podciągnąć.

Bez craftu można wykonywać w kółko questy na Silver lub Gold Coiny. Później można sprzedać same Coin lub liczyć, że się dadzą na coś drogiego wymienić.

38-40lvl można farmić w górnym Abyss Klawy i Balaur. Podobno niezłe itemki lecą z nich.


Innych pomysłów nie mam. W każdym razie w Aionie nie zarabia się na questach. >.<


Na instancjach jest tak żałosny Drop Rate, że nie ma się co nastawiać. A nawet jak coś wypadnie to jest Bind on Pickup. Teraz mają trochę zwiększyć drop Stygm... fajno, nie? ;p
Plomyk
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 8


« Reply #4 on: November 18, 2009, 07:46:52 PM »

a ja sie zastanawiam czy nie pobawic sie brokerem
czyli wszystkie mozliwe postacie na low lev i po 5 fantow wystawiac
fakt troche trzeba sie tak pobawic ale .....
kilka razy kupowalem sobie bron na wyzszy lev z wyprzedzeniem i tak z nudów wystawialem za wyzsza kase i zawsze poszła gora 2dni 
zarobek moze niewielki bo 5k na szt (inwestujac jakies 20-25k) ale jezeli to przemnozyc przez ilość slotow to jakis przychod konkretny juz jest
i ogromny minus kupa kasa na inwestycje poczatkowa
Blii
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 16



« Reply #5 on: November 18, 2009, 10:38:31 PM »

Z Brokerem tez tak sie bawiłem ale to jest za bardzo czaso chłonne. Juz lepiej moim zdanie opłaca się pobawić alchemia chociaż itemki tez lezą strasznie długo u Brokera.
Wydaje mi Sie ze to wszystko przez to ze jeszcze mało ludzi gra w Aion. Dlatego opłaca sie Craft Rozwijać bo może  kiedyś będzie więcej ludzi którzy kopia te itemki.
Wydaje mi się ze pomysł z craftem broni i pancerzy najbardziej się opłaca.
Germion
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1101


Addicted to alts


« Reply #6 on: November 18, 2009, 10:42:45 PM »

Ok pierwsza i ostatnia dobra rada od wujka G: po lvl 27 kazdy drop bialy i zielony (procz broni) disenchantowac i kamyki wstawiac na brokera. Efekty przyjda same :).
Blii
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 16



« Reply #7 on: November 18, 2009, 10:50:44 PM »

Im wyższy poziom Enchu tym czy odwrotnie bo w to się nie bawiłem jeszcze.
I ile można za nie dostać?
Rainfall
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 29



« Reply #8 on: November 19, 2009, 09:15:39 AM »

Ok pierwsza i ostatnia dobra rada od wujka G: po lvl 27 kazdy drop bialy i zielony (procz broni) disenchantowac i kamyki wstawiac na brokera. Efekty przyjda same :).

Kokosów to ja na tym nie zbiłam. Powód? Gram ciągle w drużynie i trzeba się dzielić, a i szczęścia do dropów to ja nie mam  ::)

Blii im wyższy lv encha tym droższy
Kodda
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 325



« Reply #9 on: November 19, 2009, 11:36:47 AM »

ostatnia dobra rada

ee...  "ostatnia"
pomyśl... może ci co jeszcze przyjdzie do głowy :)

- craft to raczej wywalanie pieniędzy niż zarabianie
ale dla fanu można się nieco zabawić...
a za tytuły Mastera dostaje się różne bonusy... niektóre bardzo atrakcyjne
ale jak zwykle można się obnosić tylko z jednym tytułem na raz
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #10 on: November 19, 2009, 03:20:38 PM »

Kodda, te stare tytuły co kiedyś były za crafty zostały na szczęście usunięte z powodu inbalansu. Każdy oddzielny craft dawał inny tytuł i tak np. Sewing Expert (Maximum HP +52 / Flight Time +3 / Flight Speed +3% / Speed +6%) był o niebo lepszy od Handicrafting Expert (tylko Flight Time +2). Jakkolwiek choć były nierówne to tytuły miały jakąś wartość...

Od 1.5 zamienili wszystkie tytuły na jeden wspólny za wymasterowaniu dwóch craftów - Top Expert: +6 Evasion, +6 Magical Res, +10 Physical Def. I teraz jest on sprawiedliwie beznadziejny dla wszystkich. ;P


Max punktów w crafcie to 449p (przed 1.5 było 450p).
Germion
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1101


Addicted to alts


« Reply #11 on: November 19, 2009, 05:55:46 PM »


Kokosów to ja na tym nie zbiłam. Powód? Gram ciągle w drużynie i trzeba się dzielić, a i szczęścia do dropów to ja nie mam  ::)



No tak, nobodys perfect.. ;p, ja duzo solo latam ;p.
Ammy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


« Reply #12 on: November 20, 2009, 07:53:33 PM »

W topicu pojawił się temat craftingu. Czy sorkowi na ~~30lvl opłaca się inwestować w tailoring/handicraft od podstaw, czy lepiej brnąć tylko i wyłącznie w alchemię i gotowanie? ;)
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #13 on: November 21, 2009, 02:15:50 AM »

We wszystko się opłaca (w sensie tak samo "opłaca" ;)). Jednak Gotowanie i Alchemia są najtańsze do rozwoju (mówię o potionach a nie orbach/tomach). A poza tym Sorc zawsze potrzebuje potków na manę, więc robisz niejako pod siebie.

Ja na swoim Spirit Masterze rozwijam Alchemię i Tailoring. Ten drugi mi się za bardzo wlecze z tyłu, bym mógł robić coś dla siebie, ale z Alchemii non stop korzystam.
Ammy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


« Reply #14 on: November 21, 2009, 02:46:30 AM »

Chodzi mi o zarobek przy jak najmniejszym wkładzie własnym - stąd dylemat, czy brnąć tylko w alchemię i gotowanie, czy od podstaw w tailoring/handicraft :>
Pages: [1] 2
  Print