Pages: [1] 2
  Print  
Autor Topic: Twierdza - co, gdzie, jak i do kogo?  (Read 18784 times)
Kaiin
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 49



« on: May 24, 2010, 11:31:47 AM »

witam,

jako że planuje powrót do gry w AoC chciałem się spytać co się dzieje w Twierdzy? tzn czy serwery EU czy PL, do kogo w grze się zgłaszać, czy dużo osób jeszcze gra?
wiem że pewnie sporo informacji jest rozsianych po forum, ale przekopanie się przez to wszystko i ogarnięcie co jest aktualne a co nie wymaga duuużej ilości czasu więc liczę na pomoc jakiejś dobrej duszyczki :)
Karolus
Palladyn i Burglar
Radny
Bohater
****
Offline Offline

Wiadomości: 875



« Reply #1 on: May 24, 2010, 05:33:55 PM »

Ja odpaliłem Conana żeby zobaczyć co i jak po długim czasie się pozmieniało. Gram na Rothat PvE
Germion
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1101


Addicted to alts


« Reply #2 on: May 26, 2010, 10:27:42 AM »

I jak AoC po dlugiej przerwie Karolu?
Kryszpin
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 121


« Reply #3 on: May 26, 2010, 11:16:31 AM »

tez mnie to interesuje. Nadal na EU mam mojego beershamanka... ;)
Karolus
Palladyn i Burglar
Radny
Bohater
****
Offline Offline

Wiadomości: 875



« Reply #4 on: May 26, 2010, 05:38:26 PM »

I jak AoC po dlugiej przerwie Karolu?

zrobiłem sobie Chinkę... siedziałem godzinę i ją dopracowywałem. Nie mogę teraz grać, bo ją cały czas oglądam. Żona powiedziała że zwariowałem.  ;D

a tak poza tym jest lepiej, ładniej, płynniej i jest wreszcie co robić. Ale żeby ludzi było tyle co w WoWie to nie za bardzo...
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #5 on: May 26, 2010, 05:42:52 PM »

To może ja tez coś od siebie napiszę, z perspektywy gracza który do AoCa wrócił czas jakiś temu (po patchu 1.5). Grałem w AoCa przez 4 m-ce od premiery, gram ponownie po roku przerwy. W tym czasie zmieniła się mechanika, dodano kupę contentu, usunięto sporo bugów (dodano nowe :P), wreszcie - wypuszczono dodatek.
AoC z czasów tuż po launchu i AoC obecny to niebo, a ziemia. W dodatku sporo ludzi wraca zobaczyć co nowego ma gra do zaoferowania. Jeśli devsi rozwiążą problemy techniczne z dodatkiem (tradycyjnie, memory leaki, niska wydajność podsystemu graficznego) i popracują nad zmianami w niektórych klasach (guardian aż się prosi o revamp, szczególnie, że pozostali żółnierze już dostali swój), będzie bardzo dobrze.
W tej chwili, w skali studenckiej, mocne 4.
mirek
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Reply #6 on: May 26, 2010, 11:24:18 PM »

Witam panowie

Jako dawny czlonek twierdzy (naleze do tych ktorzy wyemigrowali na serwery pl w marcu 2009) czasami tu zagladam i chcialbym sie podzielic swoimi spostrzezeniami.

Gram nieprzerwanie od lipca 2008. Fatkycznie to co bylo wtedy a jest teraz to niebo a ziemia. Naprawiono crashe (po wyjsciu dodatku crashe z memory powrocily na systemow 32 bitowych ale da sie to naprawic)

Contentu jest teraz naprawde duzo (rajdy t1, t2, t3, t4 w trakcie / dungeony ktore warto robic bo nawet epiki z nich leca / mnostwo grindu doslownie aionowego zeby zdobyc tokeny itpp itd) takze ciezko sie nudzic. Takze inwestowac w gildie sie oplaca bo sa poziomy renomy ktore odblokowuja kolejne rzeczy dostepne dla gildii. Duzo tego sie porobilo przez ten okres czasu. W duzej mierze na lepsze imo.

Gralem na polskich serwerach z fotmalnym skladem twierdzowym (czesc z nich tez wrocila na dodatek np franulla, barbapapa, arlik i graja w gildii outcast na rothacie). Szczerze to za bardzo rothat szalu nie robi. Kilka gildii panoszacych sie a reszta drobi jak gejsza.
Imo lepiej siedziec na EU (kohorta to jedyna polska gildia teraz ale miedzynarodowki sa ok) niz na PL ( poczytajcie fora co tam sie dzieje z nieistniejaca obsluga klienta itp itd) poniewaz ludzie sie z tamtad probuja ewakuwac. Coraz mnie ludzi -> koniec gry. Mi sie udalo cale konto z postaciami przeniesc z powrotem na EU i gra na cromie (nick Syzyf gdyby ktos byl zainteresowany).

Szczerze polecam powrot do aoca - moze udaloby sie zebrac wystarczajaco duzo osob aby wskrzesic twierdze?
Moze by sie dalo?:)
pozdrawiam.
yarpen
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 301


« Reply #7 on: May 27, 2010, 10:42:01 PM »

oj Mirku, kusisz jak cholera :)
mirek
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Reply #8 on: May 29, 2010, 12:35:32 PM »

Poniewaz dostalem wiadomosc z pytaniem czy transfery z PL na EU sa mozliwe, postanowilem napisac krotka instrukcje obslugi:)

Odpowiedz: TAK :)

Skorzystalem z takiego transferu ja, jak i kilku moich kolegow i jezeli pomysl wszkrzeszenia twierdzy wypali - bedzie ich duzo wiecej.

Otoz przede wszystkim to nie jest usluga "dostepna" i trzeba sie napocic troche, choc zdarza sie ze mozna to zalatwic w ciagu jednego dnia.

Nie da sie tego zrobic bez pisania emaila do supportu fc.
Na 99% jestem pewien ze trzeba wykupic 5000 punktow aby przetransferowac cale konto na raz. Jest mozliwosc ze wykupi sie te punkty i przy opcji wyboru serwera docelowego nie bedzie opcji wyboru serwera EU - w tym wypadku przechodzimy od razu do pisania maila do FC.
Jezeli mozemy wybrac serwer (np crom) to wybieramy i chlast - zrobione. Dajemy okolo 10 minut i logujemy sie do gry. System nie pozwoli sie zalogowac. Wszystkie postacie beda zaznaczone na czerwono, bedzie pokazywalo ze sa na cromie ale w "dev dimension offline" <- i to jest problem. Konto zawislo miedzy wymiarami i jest bezuzyteczne.
No i piszemy maila do FC placzac ze sie zbugowalo. Proponuje nie pisac ze zloscia (bo oni walna focha i odmowia - nic nowego).
W mailu nalezy zamiescic username do konta, mozna serial number (jezeli konto bylo oryginalnie EU na potem PL - jezeli jest oryginalnie PL to nie warto :P ), mozna screenshota z okna logowania oraz date transferu z wyjasnieniem ze sie kupilo punkty i z niecierpliwoscia chcesz grac i wogole a tu okropna buglandia i nie mozesz sie zalogowac. Im wiecej dramy tym lepiej imo :P

Nalezy rowniez sprecyzowac takze ze problem polega na tym ze konto jest przypisane do "PL dimension" i nalezy jest zmienic na "EU dimension", czyli flaga konta musi zostac zmieniona z PL na EU. Obsluga klienta moze to zrobic od reki naciskajac przycisk na koncie :P Nalezaloby rowniez zaznaczyc ze akceptujesz ze forma platnosci bedzie w euro i wogole (przyspiesza to proces gupich pytan tam i z powrotem z obsluga klienta). I presto jestesmy na EU.

Moze sie zdarzyc ze trafimy na strasznego ciula w obsludze klienta (przepraszam za moja lacine) i powie ze sie nie da i wogole nie ma o czym mowic. Mozna sie wyklocac i wogole (serial number i fakt ze konto bylo oryginalnie eu - pomaga), lub tez mozna od razu na pisac nowego maila (copy & paste) i wyslac od nowa. Nie odpowiadamy jzu na stara petycje bo ona jest przypisana do tej konkretnej osoby ktora na nia odpowiedziala. Trzymajac kciuki ostro - i przechodzi.

Ciekawym rozwiazaniem jest (moja ulubiona metoda) napisac w kilka osob na kilka przeniesionych indywidualnych kont osobnych petycji w tym samym czasie. Wtedy wystarczy ze jedna osoba przejdzie i moze napisac z powrotem do tego gms ktory przeniosl to konto i podpiac pod swoja petycje reszte kont (wystarczy podac username i serial number tych kont). Gotowe.


Teraz przestroga!!!
Slyszalem od paru osob ze FC walnal niektorym focha i przeniosl konto ale skasowal (lub sprawil ze sa niegrywalne) postacie.
Moge potwierdzic dwa takie przypadki osobiscie ( na okolo 20 przeniesionych kontach).



***** Wiem ze "wkrotce" FC ma otworzyc "oficjalne" przejscie miedzy wymiarami*****
ale KIEDY?? tego pewnie nostradamus nie wie

Mam nadzieje ze to pomoze tym ktorzy sie przetransferowali i teraz tego zaluja.
W razie pytan prosze pisac.. odpowiem jak tylko zauwaze posta :P

Pozdro :)
mirek
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Reply #9 on: May 29, 2010, 12:39:49 PM »

Hej Yarpi:)

Mam nadziej ze ci zycie rodzinne sluzy :D

Wiesz Barba i Franek flejmuja na rothata i staramy sie cos wykrecic ale potrzeba wiecej chetnych niestety. Jeszcze z 15 osob by styklo i wracamy na scene :P

Dawaj dawaj - jak sie uda to musisz tam byc... bo uhhh :D

Pozdro :D
Anvagar
Mędrzec
**
Offline Offline

Wiadomości: 270



« Reply #10 on: May 30, 2010, 08:28:39 PM »

Też ostatnio dokonałem wielkiego comebacku i muszę powiedzieć, że bawię się przednio, polecam każdemu kto ma jeszcze wątpliwości :)
Kaiin
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 49



« Reply #11 on: May 31, 2010, 12:48:11 PM »

dzięki za odpowiedzi :)

no i przekonaliście mnie, teraz tylko zainstalować klienta, kupić dodatek i wracamy do gry :D
Axe
Administrator
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 941



« Reply #12 on: May 31, 2010, 09:37:04 PM »

Wygląda na to, że i ja odświeżę znajomość z Conanem ;)
Ale na polski serwer już się nie dam namówić - Crom rulez  ;D
Franulla
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 29


« Reply #13 on: June 02, 2010, 08:12:44 AM »

No gierka teraz wymiata - masa kontentu i farmy. Encount'ery skomplokowane bardziej lub mniej , tryby hard - dla mnie bomba.
ps. Mirku juz opuscilismy lamerski Outcast (ja , Barba, Tyber, Anvi , Taru) sporo ludzi poza nami ma dosc lameriady w ich wykonaniu wiec jezeli otworza legalne przenosiny na Eu moze zebrac sie calkiem ladna grupka skilowych graczy.

2326564 moje gg Mirku dam ci namiary na nowego venta ( priv mi nie dziala)
Giliarwe
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 607



« Reply #14 on: June 07, 2010, 02:05:57 AM »

Ludzie... Ludzie...!! jakby ta sekcja w Twierdzy sie odbudowala... jakze me serce by sie radowalo!! ah ah ah....
Pages: [1] 2
  Print