Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: How Stats Work  (Read 7974 times)
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« on: November 09, 2010, 12:45:49 PM »

Wysyp Celembrimborów spowodował że dużo osób rozpoczyna levelowanie swoich nowych nowych 2 age LI. Co jest potrzebne, na co zwracać uwagę, które staystyki są najważniejsze? http://lotro.mmorsel.com/2010/02/how-stats-work-mirkwood-edition.html
Bardzo ładnie napisany artykuł opisujący statystyki postaci, podzielony na 4 podkategorię: Survivability, Damage, Tanking i Healing.
Warto poczytać :)
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #1 on: November 09, 2010, 12:50:49 PM »

warto zauważyć że opis poszczególnych statystyk w panelu character jest teraz dużo czytelniejszy niż wcześniej.
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #2 on: November 09, 2010, 01:01:17 PM »

warto zauważyć że opis poszczególnych statystyk w panelu character jest teraz dużo czytelniejszy niż wcześniej.
Bondziu, ja wiem że Ty wiesz  ;D, ale sporo osób ma z tym problemy o czym świadczą liczne pytania na chacie. Dlatego polecam do zapoznania bo czasami obserwuje np. klasy dps które pakują wszystkie punkty w legacje  a nie podnoszą dsp-u broni, lub klasy healujące które na 65 lev biegają z LI (książka, sachetka ) z 58 lev a które to LI mają dużo niższy THR (Tactical Heal Rating).
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #3 on: November 09, 2010, 01:29:28 PM »

ależ ja tylko o tym że rozjaśnili opisy :) strona jest fajna i warto do niech zajrzeć ;)
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #4 on: November 09, 2010, 05:13:22 PM »

np. klasy dps które pakują wszystkie punkty w legacje  a nie podnoszą dsp-u broni, lub klasy healujące które na 65 lev biegają z LI (książka, sachetka ) z 58 lev a które to LI mają dużo niższy THR (Tactical Heal Rating).

tu chciałbym dorzucić swoje 3 grosze :) THR jest użyteczną rzeczą, ale różnice pomiędzy 65 3rd age a 60 1st age jest o ile pamiętam 5-6 pkt

niestety 3rd age pozwala wylevelować mniej legacji (droższy rank up) więc poza THR pula legacji i ich bonusy na emblemie będzie słabsza

co do 2nd age, różnica jest mniejsza w stosunku do powyższego ale nadal 2nd age pozwala na wymaxowanie/wylevelowanie mniejszej ilości legacji na emblemie

z tego co czytałem na forach nt. wyliczenia jak THR przekłada się na faktyczny heal - wcale nie są to aż tak duże liczby aby zawsze to było opłacalne

do tego dochodzi koszt levelowania 65 vs 60 (lesser scrolls of empowerment i of delving są tańsze znacznie)

oczywiście warto pamiętać o jednej z rzeczy która przekłada się na większą użyteczność 65tek w ogóle - relics (9 tier i lepsze crafted relics)

niestety powyższe wpływa też na dłuższe farmienie tego

podsumowując, mimo iż nie robiłem dokładnych wyliczeń, IMHO nie warto wymieniać class itemu 1st 60 na 3rd 65 i lepiej poczekać na 2nd 65 z wymarzonymi legacjami (nie opłaca się inwestować czasu we wbijanie tierów legacji na 3rd age'u IMHO a bez tego wymaxowany 1st age jest po prostu lepszy od 3rd age'a 65)

jest to oczywiście moje zdanie :)

edit: z forum capt  http://forums.lotro.com/showthread.php?342915-Tactical-Healing-Rating
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #5 on: November 10, 2010, 11:26:03 AM »

Przy minstrelu tactical healing rating ma spore znaczenie, a jeszcze jak dorzucisz setting of vigour, który zwiększa tact crit rating i outgoing healing rating - zrozumiesz, dlaczego 3rd age na 65lvl moze byc lepszym wyborem, niż 1st age na 60.
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #6 on: November 10, 2010, 11:53:18 AM »

THR w zależności m.in od posiadanego levelu podnosi bazową wartość danego skila healującego  w przedziale od 1,15 do 1,9 %. Czyli różnica THR o 4 ( między 15 a 19THR) podnosi bazowego heala od 4,6 % do 7,6 %. Dodanie % wynikających z legacji liczone jest od wartości już podwyższonej o THR więc końcowa wartość heala może wzrosnąć dość znacznie. Na przykładzie książki minstrela ( bez żadnych buff itp) - obie ksiązki takie same legacje:
1 age 60 lev - Bolster -1664 morale ( górna granica)
2 age 65 lev - Bolster - 1779 morale
Heal zwiększony o 115 morale czyli o 6.4%
Jednocześnie mając na pokładzie relic  craftowalny zwiększa się OHR i szansę na heal crita.
Myślę że warto jednak zmienić :)
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #7 on: November 10, 2010, 12:57:28 PM »

1 age 60 lev - Bolster -1664 morale ( górna granica)
2 age 65 lev - Bolster - 1779 morale
...
Myślę że warto jednak zmienić :)
jak napisałem, 2d age z dobrymi legacjami jak najbardziej tak :)
3rd age? niekoniecznie

tym bardziej, że szkoda mi scrolli na wbijanie tierów legacji na 3rd age'u

a legacje na niewymaksowanym 3rd age'u a legacje na wymaksowanym 1st age'u - kolosalna różnica IMHO
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #8 on: November 10, 2010, 01:12:02 PM »

Quote
jak napisałem, 2d age z dobrymi legacjami jak najbardziej tak :)
3rd age? niekoniecznie
Podałem tu jako przykład 2 age bo akurat taki miałem możliwość porównać ale to samo dotyczy też 3 age ( jedyna różnica to mniejsze ilość punktów do rozdzielenia)

Quote
a legacje na niewymaksowanym 3rd age'u a legacje na wymaksowanym 1st age'u - kolosalna różnica IMHO
Tak to nie ma co porównywać bo wtedy można powiedzieć że wymaksowany 3 age 60lev jest lepszy od niewymaksowanego 1 age 60 lev czy 2 age 65lev  :P
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #9 on: November 11, 2010, 03:20:10 AM »

Quote
a legacje na niewymaksowanym 3rd age'u a legacje na wymaksowanym 1st age'u - kolosalna różnica IMHO
Tak to nie ma co porównywać bo wtedy można powiedzieć że wymaksowany 3 age 60lev jest lepszy od niewymaksowanego 1 age 60 lev czy 2 age 65lev  :P

Edek czepiasz się słówek :P OK, legacje z niewymaksowanymi tierami (domyślne bez wsadzania Scrolli of Empowerment) na LI 65 3rd age są nieporównywalnie słabsze od legacji T6 na 1st age'u 60

2nd age 65 OK jak trafię dobre legacje ale 3rd age 65? tylko dla THR i reliców (trochę szkoda wsadzać T8-9 w 3rd age:/)?
hellsing
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 76


« Reply #10 on: November 14, 2010, 07:45:51 PM »

jak najbardziej tak!!! Jezeli chcesz grac jakas postacia powinienes dazyc do posiadania itemkow na 65lev. Znany jest mi tylko jeden przypadek gdy 1st age jest lepszy od third/second age na 65, ksiazki do lma, maja passive bonus +5% tactical damage. O wiele wiecej niz daje 400 offence z crafted relica.
Pages: [1]
  Print