Pages: 1 [2] 3 4 5
  Print  
Autor Topic: Włam do Turbine, kradzieże kont  (Read 20471 times)
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #15 on: October 18, 2011, 02:13:19 PM »

działa na creepach? :)
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #16 on: October 18, 2011, 03:00:36 PM »

Quote
Program Firefox został poproszony o nawiązanie bezpiecznego
połączenia z serwerem support.turbine.com, ale nie można potwierdzić bezpieczeństwa tego połączenia.
Szczegóły techniczne
support.turbine.com używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa.
Ten certyfikat jest prawidłowy tylko dla *.parature.com.
(Kod błędu: ssl_error_bad_cert_domain)

Jednak chyba coś musiało się niedobrego podziać kiedy supportem zajmuje się firma zewnętrzna.
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #17 on: October 18, 2011, 07:14:21 PM »

90% supportu/helpdesków/infolinii na świecie to outsourcing - koszty.
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #18 on: October 19, 2011, 12:48:28 AM »

@Bondur
Tylko że ta zmiana nastąpiła dopiero teraz!
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #19 on: October 19, 2011, 10:31:57 AM »

@Bondur
Tylko że ta zmiana nastąpiła dopiero teraz!

A to faktycznie ciekawostka ;) Czyżby posypały się głowy hehe
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #20 on: October 19, 2011, 10:37:30 AM »

Coraz bardziej się przekonuje że jednak nasze dane wyciekły! Na służbowym kompie i na firmowym e-mailu miałem założone testowe konto na którym od czasu do czasu grałem na Becie. Miałem też powiązane z nim konto na forum. Dziś! otrzymałem o Turbine link resetujący hasło. Jednocześnie skrzynkę e-mail zasypał mi spam dziwnych e-mailów. Dotychczas tego nie było bo pocztę mam nie z darmowych dostawców typu onet czy gmail a płatną powiązaną ze własną stroną internetową. Dostałem nawet info niby od blizzarda ( oczywiście z linkiem ) aby zalogować się i zmienić tym likiem hasło - choć nigdy w Wow-a nie grałem :P
Quote
It has come to our attention that you are trying to sell your personal World of Warcraft account(s). As you may not be aware of, this conflicts with the EULA and Terms of Agreement. If this proves to be true, your account can and will be disabled. It will be ongoing for further investigation by Blizzard Entertainment's employees. If you wish to not get your account suspended you should immediately verify your account ownership.
Mogę zatem podejrzewać że przynajmniej mój e-mail (służbowy) gdzieś się pokazał w sieci!
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #21 on: October 19, 2011, 10:51:04 AM »

Plus na emila przyszlo to:

Greetings,

Turbine is concerned that a third-party recently mayhave attempted to access forum account information. There is no indication at this time that your account was modified or compromised. For yourprotection we suggest you change the password to a unique, hard to guess password not associated with any other sites or services. If you changed yourpassword after October 11th, then you can disregard this message.

To change your password, please follow these steps:
Go to myaccount.turbine.com and click on"Forgot your password?" You may also click this in the game launcher.

Follow the instructions on how to recover your password.A new password will be sent to this e-mail address.

Once you have received the password reset e-mail, change your password. Pleaseremember to use unique, hard-to guess passwords that are not associated with other online services or sites.
Turbine takes your accountsecurity seriously. If you have any questions, please feel free to contact us at https://support.turbine.com/. You may submit a newinquiry to our Customer Service team, and they will be able to assist you further.

Thank you,

Turbine Support
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #22 on: October 19, 2011, 10:51:29 AM »

Edek, z wklejonego cytatu wynika, że chcesz sprzedać konto do WoW-a. A nam ściemniasz, że nie grałeś. Nie poznaję kolegi :)
A tak na poważnie to dwaj moi koledzy, którzy mają konta na BNecie (a tylko jeden gra/grał W WoW) dostają takie perełki z raz na miesiąc.
Amarande
Lotro Officer
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 757



« Reply #23 on: October 19, 2011, 02:03:12 PM »

Ja dostałem takiego maila jak Huriel, ale że jestem upierdliwy to wyczytałem że jest on nadany z:Received: from smtp.kathmandu.bluehornet.com , mimo że w nagłówku piszą od: newsletter@turbine.com

Na waszym miejscu bym uważał gdzie podajecie swoje hasło
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #24 on: October 19, 2011, 02:12:02 PM »

Hehehe.... mój przyszedł z smtp.yerevan.bluehornet.com :P

ps. oba te adresy należą do Digital River, Inc. więc chyba wszystko OK.
Nepher
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 3050


Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?


« Reply #25 on: October 19, 2011, 02:22:50 PM »

Mozna by rozdzielic juz ten watek, bo niewiele ma wspolnego z RoI ;P

Hehehe.... mój przyszedł z smtp.yerevan.bluehornet.com :P

ps. oba te adresy należą do Digital River, Inc. więc chyba wszystko OK.

Mimo wszystko, wraz z ostatnimi wydazeniami wole byc ostrozny z podawaniem czegokolwiek ;P
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #26 on: October 20, 2011, 08:44:09 AM »

Inna ciekawostka :)

Quote
Strona www.casualstrolltomordor.com została zgłoszona jako strona stanowiąca zagrożenie i została zablokowana zgodnie z ustawieniami bezpieczeństwa.

:D
Amarande
Lotro Officer
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 757



« Reply #27 on: October 20, 2011, 09:48:11 AM »

Inna ciekawostka :)

Quote
Strona www.casualstrolltomordor.com została zgłoszona jako strona stanowiąca zagrożenie i została zablokowana zgodnie z ustawieniami bezpieczeństwa.

:D

Stronka dzień po włamie do Turbinek została dodana do stron dokonujących ataków.

Tu masz więcej info: http://www.google.com/safebrowsing/diagnostic?site=http://www.casualstrolltomordor.com/&hl=pl
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #28 on: October 20, 2011, 10:08:17 AM »

Już sobie poczytałem na ten temat :P
Fearfin
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 605



« Reply #29 on: October 22, 2011, 02:54:10 PM »

cóż...dziś byliśmy świadkami prawdopodobnie hackowanego konta...przykra sprawa.
Pages: 1 [2] 3 4 5
  Print