Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Dyskusja o wyborach na VANARCHA  (Read 6741 times)
Dedal
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 26


[ Tera - Mellissa ] [GW2 - Demeter Cares]


« on: May 16, 2012, 12:28:59 PM »

Dodam jeszcze terminarz wyborów
    Faza składania aplikacji rozpocznie się 16 maja o 12:00 CEST
    Głosować będzie można od 23 maja od godz.  12:00 CEST
    Zwycięzcy rozpoczną rządy od 30 maja od godz. 12:00 CEST

Rudobrody
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Reply #1 on: May 16, 2012, 05:33:43 PM »

http://community.tera-europe.com/home/news/article/vanarchs-the-lords-of-tera.html

dzisiaj opisali co i jak będzie należało do Vanarcha.

nooo muszę przyznać, że całkiem na sporo ma wpływ:

A Vanarch is able to set up the following policies on his territory :

  * Deactivating his region for PvP (only in Northern & Southern Shara)
 
  * Establish a tax rate for the general goods store, the crystal store, the learning skill fee, the Pegasus fee and the teleport fee. The tax rate can be set between 1% and 15%.
  * Activate the following NPCs
      #  Speciality store vendor
      #  Tactic instructor
      #  Magic instructor
      #  Noble cleric of restoration (which provide a movement speed buff as well as restoring the stamina)
      #  Trade broker
   
 Make global announcements on his region through the /Vanarch command

Policy points

Power comes at a cost. In order to rule your province, you will need policy points to change the rules of your region. You can obtain policy points through the following methods:

    * A newly elected Vanarch will obtain 1000 policy points when winning an election.
    * 5 policy points will be awarded to the Vanarch each time his guild obtains a recommendation from other players.
    * Policy points can also be obtained from various guild quests which are only available for the Vanarch’s guild members.

You can find the various costs for each policy below:

    Deactivate PvP : 200 points
    Activate speciality store vendor : 1500 points
    Activate tactic instructor: 500 points
    Activate magic instructor: 500 points
    Activate noble cleric of restoration: 500 points
    Activate trade broker: 500 points


A jak rozpoznać Vanarcha i jego Gildie? po białym wierzchowcu z czerwonym
Dedal
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 26


[ Tera - Mellissa ] [GW2 - Demeter Cares]


« Reply #2 on: May 16, 2012, 09:03:16 PM »

Koko koko Twierdza spoko, strzała leci hen wysoko.
Wszyscy razem zaśpiewajmy, Guild masterowi doping dajmy !!!.

huckster
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 157


« Reply #3 on: May 17, 2012, 12:04:11 PM »

Dokładnie tak! Pod względem liczebności jesteśmy już 16 miejscu na 719 gildii więc sama czołówka (wyżej niż 9kohorta).

Ciekawe info na forum tu:
https://forum.tera-europe.com/showthread.php?t=87895

I trochę więcej info:

Where to register?

During the registration phase, a candidate must go to one of the following NPCs in order to activate his candidacy:


    Velika – Jorian (at the Velika Consul Office)
    Allemantheia – Paulo (in the Consul’s Hall)



Please note that if you want to apply, the following stipulations apply:


    Your character needs to be at least level 50
    Your guild must be level 3 and have more than 20 members
    The registration fee is 3000 gold and 100 Cathanarch awards



After selecting the continent where you want to be elected you need to set a ranking for each province of that continent. Each candidate can enter a short statement in order to encourage other players to vote for him/her. Once a candidate has been registered, he/she will receive a confirmation through in-game mail as well as a potion which will increase the power of everyone in the guild temporarily.

Fajnie byłoby uruchomić osobny topik do tego i popilotować sprawę tak by Miriam dostał vanarchem. (mamy np te 100 awardów? ja mam skitrane chyba 5, które spokojnie mogę przekazać do gildii).
Decoo
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 194


« Reply #4 on: May 17, 2012, 12:18:58 PM »

Dokładnie tak! Pod względem liczebności jesteśmy już 16 miejscu na 719 gildii więc sama czołówka (wyżej niż 9kohorta).


tak tylko, że jak byśmy policzyli aktywnych graczy, to nie wiem, czy nawet w 100 byśmy się załapali.

Fajnie byłoby uruchomić osobny topik do tego i popilotować sprawę tak by Miriam dostał vanarchem. (mamy np te 100 awardów? ja mam skitrane chyba 5, które spokojnie mogę przekazać do gildii).


Dziwne, że będąc w gildii, kitrasz gildiowe tokeny po prywatnych bankach.
No ale spoko. Wbijaj na tsa, to dowiesz się jakie jest nasz stanowisko w sprawie wyborów.
huckster
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 157


« Reply #5 on: May 17, 2012, 01:38:22 PM »

tokeny juz w guild-banku - na TSie sie pojawie wieczorem
Rudobrody
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Reply #6 on: May 17, 2012, 03:35:21 PM »

Panie i Panowie - macie u mnie 100 punktów za entuzjazm.
Niestety, tak jak w realu bez poparcia innych społeczności nie ma szans na wygraną w wyborach. W związku z tym na pierwsze głosowanie proponuje zawrzeć Sojusz (koalicję) i głosować na jednego przedstawiciela polskiej społeczności.

O szczegółach to już Mirackle powinien a nie ja, żeby nie było nieporozumień i kwasu.

Tak czy inaczej, co trzeba robić, co każdy członek Gildii powinien robić codziennie (na początek):

* zewrzeć pośladki i robić questy gildiowe za Cathanarch awards tokeny - podchodzimy do niebieskiej tablicy i bierzemy wszystko jak leci - te questy NIE blokują Quest Loga. A zwykle dotyczą tych samych mobków co Zone Questy.
Na koniec dnia, biegniemy do Banku Gildiowego i wrzucamy do pierwszej zakładki. Jest log więc wszystko widać co, kto i ile włożył/wyciągnął.

* codziennie po zalogowaniu wyrazić poparcie dla naszej Gildii - poprzez PRAISE (z ang. POCHWAŁA), to nie jest to samo co głosowanie w wyborach, ale bardziej jak facebookowy lajk jak sądzę.

Ważne: ponieważ questy guildiowe ulegają przeterminowaniu ze względu na poziom postaci, to warto je zacząć robić już na niskich poziomach, bo na 60lvl jest zdecydowanie trudniej :)
huckster
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 157


« Reply #7 on: May 17, 2012, 08:36:25 PM »

Jeżeli sami nie wygramy wyborów to koalicja jest jak najbardziej OK - może się dogadać tak, że zgłosimy się jako kandydaci na Vanarchów do 2 zon i będziemy wspólnie głosować na swoich kandydatów?

Wg mnie najsensowniej dogadać się z 9kohortą która jest 5 miejsc za nami - pytanie czy będą zainteresowani.
Mirackle
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 379



« Reply #8 on: May 17, 2012, 09:55:06 PM »

Wczoraj Lider "Dziewiątki" Blackiguana przyjął nasze zaproszenie na TS3.
W wyniku porozumień jakie zapadły pomiędzy naszymi gildiami, został zawarty sojusz.
W skład sojuszu wchodzą:
IX Kohorta - Evangielion - Revival - Twierdza.

Głosować będziemy na przedstawiciela polskiej społeczności Blackiguana.

Mam nadzieję, że zakończymy już dyskusję odnośnie tych nadchodzących wyborów, a wszyscy pokażą jak potrafimy być solidarni.
Dlatego proszę wszystkich o stuprocentową frekwencję wyborczą, oraz zastosowanie się do wskazówek Rudobrodego.
huckster
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 157


« Reply #9 on: May 18, 2012, 12:23:49 PM »

Super!! :)
Modnok
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 344



« Reply #10 on: May 18, 2012, 12:57:57 PM »

Rozumiem, że jak sojusz to w przyszłości wymienione gildie odpłacą się głosami przy kolejnych głosowaniach? A no i jeszcze jedna kwestia my ich nie atakujemy przy pierwszym lepszym kontakcie a oni również o tym wiedzą? Może są to głupie pytania na które odp są znane ale ja jeszcze nie znam odp na nie dlatego też pytam z ciekawości.
Rudobrody
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Reply #11 on: May 18, 2012, 02:56:51 PM »

Z reguły na tym sojusze polegają, że się nie atakuje wzajemnie :)
A tak poważnie, to tak, przywódcy wiedzą, w końcu ustalali ten sojusz i pewnie przekazali to dalej (niżej) do wszystkich. Ale znając życie, to nie każdy zagląda na forum, jest na komunikatorze, czyta chat, czy motto dnia, więc zawsze może się trafić jakiś pojedynczy łoś. Ważne by się nie obrażać i zgłaszać takie przypadki nieporozumień.

Co do kolejnych wyborów, to na pewno dojdziemy do porozumienia. Najpierw spróbujmy jako społeczność polska wygrać te pierwsze.




Mirackle
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 379



« Reply #12 on: May 18, 2012, 05:06:05 PM »

Celowo nie podałem jakie korzyści i zobowiązania nas czekają, z kilku względów.
Jednym z nich jest przykład naszego Iventu PvP, bo jak się okazuje nie czytamy tylko my sami naszego forum, skoro na czas Eventu chcieli do nas dołączyć członkowie innej "zaprzyjaźnionej" gildii aby ubić swojego lidera i zgarnąć naszą nagrodę ;)
Na TS3 jesteśmy każdego wieczorka, więc wszelkie wątpliwości czy pytania można tam rozwiązać.

Zapraszamy.
Mirackle
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 379



« Reply #13 on: June 16, 2012, 03:56:49 AM »

W tych wyborach wzmacniamy nasz sojusz, glosujemy jak ostatnio.
Proszę wszystkich o oddawanie głosów.
Rikone
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« Reply #14 on: July 31, 2012, 12:39:40 PM »

:)
Pages: [1]
  Print