Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: PayPal  (Read 2806 times)
Finroth
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 137



« on: July 24, 2008, 11:01:13 AM »

Mam małą prośbę. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć w prostych słowach na czym polega PayPal? Bo z tego co widzę płacenie za konto wychodzi znacznie taniej niż gdybym chciał kupować pre-paidy :)
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #1 on: July 24, 2008, 11:04:51 AM »

Pay pal to rodzaj servisu platniczego. Kiedy zalozysz swoje konto, bedziesz mogl tam zaregowac twoje karty platnicze, np Visa, albo MasterCard.  Placisz paypalem a on uzywa do tego twojej karty.  Kiedy np tobie ktos placi na paypal, mozesz przelac te pieniadze na swoja karte, bez wiekszych ceregieli.

 Odpowiedz. To servis platniczy, jeden z najstarszych w internecie.
Finroth
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 137



« Reply #2 on: July 24, 2008, 11:11:05 AM »

czyli: jakbym chciał płacić PayPalem to najpierw muszę przelać na konto w PayPalu i potem zapłacić, czy podczas płacenia PayPal sam ściąga z konta odpowiednią sumę?
Mało obeznany jestem w tych wszystkich kontach ;)
A do założenia konta planuję wykorzystać artefakt zwany Starszą Siostrą ;D
Axe
Administrator
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 941



« Reply #3 on: July 24, 2008, 11:14:38 AM »

W kwestii płatności - wpisujesz tam swój numer karty kredytowej, PayPal sprawdza kartę obciążając ją niewielkim rachunkiem (który później zasila twoje konto w PayPal - nic nie tracisz) i później, znając limity i możliwości karty, PayPal oferuje natychmiastowe płatności internetowe - transakcje są błyskawiczne.

Nie wiem jak się sprawy mają z obsługą kont bankowych, pewnie też sprawdzają limity konta, ale tego nie próbowałem.
PayPal oferuje również błyskawiczne transfery gotówkowe, ale tego również nie próbowałem.

PayPal nie wymaga od firmy dodatkowych nakładów związanych z pre-paidami (stąd niższa cena) a jednocześnie daje i sprzedawcy i kupującemu błyskawiczną korzyść - sprzedający traktuje potwierdzenie zapłaty PayPal jak normalne zaksięgowanie zapłaty, więc automatycznie zyskuje na tym kupujący.

Nie mam złych doświadczeń z tą usługą i mogę spokojnie ją polecić :)
Finroth
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 137



« Reply #4 on: July 24, 2008, 11:28:50 AM »

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź :)
Jak wszystko dobrze pójdzie, to w sobotę możecie się spodziewać powrotu pewnego minstrela, który zgubił się w Forochel kilka miesięcy temu 8)
Pages: [1]
  Print