Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Poczatkujący Guardian  (Read 6061 times)
optymist
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« on: March 11, 2010, 03:25:50 PM »

Powitać,
Od niedawna bawię się na LOTRO i strasznie spodobał mi się krasnoludzki guardian, tylko że...

Nie do końca mogę opanować tankowanie drużynowe [hunter, champion, captain i ja]

Niby wszystko jest w porządku jak bija nas 3 lub więcej mobów, drużyna ubija jednego, ja trzymam resztę, ale za nic nie mogę utrzymać radiów...

Początek wygląda pięknie, wbijam agresje skillami tauntującymi i po chwili zaczyna drużyna bić, ale po kilku sekundach raid zaczyna latać po lokacji i bić moich towarzyszy

Mam Guardiana na 32 poziomie

Proszę o podpowiedz co mogę robić źle, albo co powinienem dokładnie robić na raidach [klasy nie zmienię za bardzo mi się podoba idea :)]

No i jaki sprzęt nosić? [na razie zakładam wszystko co daje mi do Vitality, Agility i In-Combat regen no i oczywiscie max Armor]

Z góry dzięki za pomoc :)

Nadroth klanu Dur'han
Khelegros
Radny
Forum Addict
****
Offline Offline

Wiadomości: 2765



« Reply #1 on: March 11, 2010, 03:37:43 PM »

Nie zawsze jest problem w tym co ty robisz zle, czasem druzyna robi cos zle. Hunter i champion bardzo czesto przeagrowuja tanka, co nie zawsze jest jego wina, a czasami wynika z blednej gry klasami dpsujacym i nieumiejetnym kontrolowaniem agro.

Ty natomiast powinienes rzucac challenge, engage, fray the edge, reakcyjne skille z bloka, troche aoe tez nie zaszkodzi jesli nie ma uspionych mobow w poblizu. Traity pod aggro, jesli biegasz w teamie.

Sprzet z vitem, mightem, moralami, armour dopiero potem agi, will, fate i do regena.
optymist
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Reply #2 on: March 11, 2010, 09:25:26 PM »

Czyli na 33 poziomie zostaje mi tylko challenge ze skilli tauntujacych?

Traity pod agro? Jakie dokladnie? albo co powinny dodawac?

Chodzi mi o zrobienie totalnej puchy, wielkosc obrazen mnie w sumie nie interesuje tylko i wylacznie jak najlepsze tankowanie :)

Czy sa jakies itemy ktore dodaja Thread [agresje o ile dobrze rozumiem] ?

No i jak powinni sie zachowywac Hunterzy i Championi?


Pozdrawiam
Khelegros
Radny
Forum Addict
****
Offline Offline

Wiadomości: 2765



« Reply #3 on: March 11, 2010, 10:02:46 PM »

To sa traity, ktore ja osobiscie uzywam do tankowania przez wiekszosc czasu:
Grim Challenge
Guardian`s Ward
Stoic
Crontrolled Breathing                                                   
Defensive Expertise
Litany of Challenge
Threatening Presence

Nie bardzo wiem, ktore juz masz, ale dodatkowo do aggro na pewno przydaja sie rowniez: Harasser i Shield of Fire. No skille taunt to challenge, fray the edge, engage w sumie tez, shield taunt i litany of defiance oraz w pozniejszym czasie legendarny challenge the darkness.

Itemow scisle zwiekszajacych aggro raczej nie spotkasz, natomiast zadawanie wiekszych obrazen to robienie wiekszego aggro, wiec w sumie dps na broni mozna interpretowac jak zwiekszenie threata.

DPSujace klasy przede wszystkim powinny dac chwile czasu tankowi na zbudowanie aggro, w zaleznosci od sytuacji powinni sie tez skupic na jednym celu z grupy i nawet jak on sie urwie to na reszcie tank dalej powinien caly czas budowac aggro. Poza tym nie zaczynac bicia grupy mobow od jakiegos szalonego dpsu tylko w miare mozliwosci zwiekszac stopnio zadawany dps. Hunter nie powinien biegac w grupie na strength stance, a zdarza im sie to bardzo czesto.
Telhar
Przybysz.
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 350



« Reply #4 on: March 12, 2010, 10:35:00 PM »

Masz dopiero 33 lvl więc spokojnie wszystko przed tobą.Dodaj sobie Harassera i traity pod challenge i myśle że będzie ok - ale na tym lvlu nie ma specjalnej taktyki ale staraj się używać challenge jak najczęściej zeby zrobic deedy.Postaraj się czytać opisy skilli i ulokować je tak żeby były widoczne i tyle.
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #5 on: March 15, 2010, 08:54:04 AM »

Ciągle uważam się za początkującego guardiana i pamiętam, że początki bywają ciężkie ;)

Największy problem miałem z szalonymi hunterami biegającymi w strenght stance i myślącymi że deszcz strzał to najlepszy sposób na rozpoczęcie walki :)

Bursztynka
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 515


Roleplaying


« Reply #6 on: March 15, 2010, 10:10:54 AM »

no mi się podobało nastawienie jednego tanka:
napisane wyraźnie: potrzebuje pierwsze 5-10sec żeby zebrać agro- jeśli w tym czasie ktoś(*nie dotyczy heala) mnie przeagrujecie to niech sobie tankuje :P

albo podejscie lekarza:
napisane wyraźnie, że przez pierwsze 15sec leczy tylko tanka
jakoś ludzie mniej radośnie rzucali się do pullowania ::)

ostatnio naszło mnie na eksperyment i daje tankowi zaczynać walkę i staram się nie przeagrowywać, różnica wyczuwalna- o wiele krótsza walka  ;D i heal ma łatwiejszą/nudniejszą robotę  :'(
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #7 on: March 15, 2010, 03:34:27 PM »

dokładnie.

Szybkie agro na healerze to przeważnie albo masowy pull albo drużyna dała ciała i biedak musiał healować jak  głupi :) Wtedy trzeba ratować konowała.

Ale jak przeagruje ktoś inny .... oj kusi kusi często żeby pokibicować nowemu tankowi :)
Amai
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 65



« Reply #8 on: March 18, 2010, 11:03:01 AM »

w wowie mieliśmy ze znajomymi taką zależność śmierci i winy

ginie tank wina healera
ginie heal wina tanka
ginie dps ...nie powinien był przeagowywać ;)
Bursztynka
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 515


Roleplaying


« Reply #9 on: March 18, 2010, 12:17:19 PM »

aż mi się przypomniał wczorajszy tanka-samobójca w Uru co 3 razy zeskoczył z mostu w przepaść ;D bezcenne

a z zależnością zasadniczo się zgadzam, jeśli dodasz do tego parametr- kto pullnął
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #10 on: March 19, 2010, 07:31:32 AM »

Dobre te zależności zgon-wina;)
Mnie się podoba jak heal na początku walki powie: "Przez pierwsze15-20 sekund leczę tylko tanka. Agrujecie na własne ryzyko."  Niesamowicie uspokaja walkę:P Leczyć mniej trzeba, trudniej agro złapać lekarzem, tank lepiej trzyma moby. Bajka.
Tarquill
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 868



« Reply #11 on: March 20, 2010, 10:24:21 PM »

Dzis po moim pierwszym powazniejszym wystepie jako lekarz (GA) musze przyklasnac wszystkim poprzednikom w tym temacie. Hunter twardo przeagrowywal tanka i wzrastal moj wysilek w leczenie teamu, co raz skonczylo sie ostrym przerzutem mobkow na mnie i wipe.

Dodatkowo musze przyznac, ze niesamowicie pouczajace jest pograc troche po drugiej stronie mandoliny (znaczy jako heal, a nie tank)  :)
Pages: [1]
  Print