Poll
Question: Uważam, że powinniśmy grać na:  (Voting closed: August 23, 2012, 10:23:41 AM)
Aurora Glade >>> (86% ENG) - 3 (4.3%)
Far Shiverpeaks >>> (23% HOL, 40% ENG, 13% SWE) - 27 (39.1%)
Gandara >>> (69% ENG) - 6 (8.7%)
Gunnar’s Hold >>> (60% ENG, 30% RUS) - 1 (1.4%)
Seafarer’s Rest >>> (37% ENG, 22% CZE) - 5 (7.2%)
Total Voters: 41

Pages: 1 ... 3 4 [5]
  Print  
Autor Topic: SERVER TWIERDZY W GW2  (Read 27472 times)
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #60 on: August 17, 2012, 03:50:23 PM »

@Arthua

Każda gildia na kolejnym spotkaniu ma przedstawić swoje stanowisko w sprawie wyboru serwera i/lub jakieś konkretne propozycje. Dopiero potem zostanie wybrany serwer sojuszu. Jeśli któryś z potencjalnych członków będzie się upierał przy swojej propozycji kiedy reszta osiągnie konsensus po prostu nie wejdzie do sojuszu.


Wracając do tematu. Ja się jeszcze osobiście nie zdecydowałem. Gdybym musiał dokonać wyboru w tym momencie, to bym się zastanawiał pomiędzy FS i SR. Biorąc pod uwagę dane z GW2guilds sytuacja wygląda mniej więcej tak:

Aurora Glade - jeden RUS i jeden RPA aliance plus trochę turków
Far Shiverpeaks - parę skandynawskich aliance plus największa mieszanka norodowości
Gandara - chorwaci, włosi, ruscy, litwini, finowie, podobny coctail jak wyżej, jeden aliance international
Gunnar’s Hold - jeden duży UK sojusz
Seafarer’s Rest - jeden duży rusko-turecko-miedzynarodowy sojusz, plus dwa mniejsze international, reszta to trochę czechów, polaków, włochów, hiszpanów

Tylko, że mam wrażenie iż cały ten serwis jest mało warty. To, że RUS CORP ma zarejestrowanych 69 graczy kiedy jest to jedna z większych ruskich społeczności graczy PvP jest trochę śmieszne. Masa gildii się też nie zarejestrowała i pewnie czeka na rozwój sytuacji. Odwiedziłem fora kilku gildii które zapamiętałem z DAOC a nie zalazłem ich na żadnym serwerze i widać, że ostro rekrutują do GW2, więc podejrzewam, że to co jest na GW2guilds kompletnie nie odzwierciedla aktualnej sytuacji  :P

Pozostają jeszcze inne kwestie. Czy chcemy iść na silny (teoretycznie) server i położyć na wszystko lache, jedynie czasem sobie pobiegać WvW najczęściej w nocy albo rano, bo w EU primetime (kiedy 90% naszych członków będzie się logować) w życiu się na WvW nie dostaniemy gildią (kto grał w becie na dobrze obsadzonych serwerach np Vabbi to wie o czym mówię) nie mówiąc już o aliancowym evencie na około 500 osób i zdobywaniu czegokolwiek. Wtedy głównie się zajmujemy PvE i PvP arenkami.
Czy będąc nawet casualowym sojuszem chcemy iść na teoretycznie słabszy serwer i być jakąś choć częściowo (eventowo - tak jak planujemy) realną siłą w primetime i mieć na cokolwiek wpływ. Ofc w tym przypadku trzeba być realistą, że świata nie zwojujemy. Pewnie więcej razy dostaniemy w dupę w konfrontacji z proPvP przeciwnikiem niż coś osiągniemy, ale przynajmniej będziemy brali udział w tej zabawie :) W PvP raz się wygrywa raz przegrywa, wybór serwera nie ma na to wpływu ;) Serwer zawsze można też zmienić.
Na sam koniec moja prywatna opinia. Jeśli ktoś ma bardzo duże ambicje PvP to niestety pomylił gildie. Siłą Twierdzy zawsze było casual, semi-pro PvE, to, że w jej szeregach jest/było sporo dobrych graczy PvP nigdy nie przekładało się w znaczącej mierze na ogólny profil gildii w tej kwestii.
Severeen
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 80



« Reply #61 on: August 17, 2012, 05:42:55 PM »

Na sam koniec moja prywatna opinia. Jeśli ktoś ma bardzo duże ambicje PvP to niestety pomylił gildie. Siłą Twierdzy zawsze było casual, semi-pro PvE, to, że w jej szeregach jest/było sporo dobrych graczy PvP nigdy nie przekładało się w znaczącej mierze na ogólny profil gildii w tej kwestii.

@Kassei- dokładnie :)

z wiekiem jakoś coraz mniej chce się grac pvp a więcej doceniać grę za jej inne aspekty
dlatego też teraz znów powróciłem na łono Twierdzy bo wiem jak wyglądała gra w AoC i RIFCIE- nastawiamy się bardziej  na pve niż pvp , choć tego ostatniego pewnie nie braknie

myślę , że ta druga opcja- "słabszy" serwer , ale taki gdzie cos możemy porobić - to jest to- czy będziemy dostawać po dupie czy nie - ważna jest zabawa i to , że w niej bedziemy mogli uczestniczyć

i na koniec uważam , że i tak pewnie skończy się na zmianie serwera podczas gry skoro będzie to można zrobić  free - jak mówisz sporo gildii bedzie czekało na koniec z wyborem  a nigdzie nie będzie tego pokazywało :)
Modnok
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 344



« Reply #62 on: August 17, 2012, 06:24:32 PM »

Z góry przepraszam za zamieszanie które wprowadziłem w temat. Przychylam się Kassei do Twojej wypowiedzi która pokazała mi kolejny aspekt gry którego wcześniej nie dostrzegałem. Może mnie trochę ambicje poniosły i chęć dominacji ale wole jednak ginąć przy waszym boku ( wygrywać również :D ) niż przy czyimś innym, dlatego wszystkich jeszcze raz chciałem przeprosić za zamieszanie.
Arthua
Gość
« Reply #63 on: August 17, 2012, 06:31:12 PM »


@Kassei- dokładnie :)

...
myślę , że ta druga opcja- "słabszy" serwer , ale taki gdzie cos możemy porobić - to jest to- czy będziemy dostawać po dupie czy nie - ważna jest zabawa i to , że w niej bedziemy mogli uczestniczyć
...


dobrze powiedziane, polać mu piwa :D
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #64 on: August 17, 2012, 06:33:59 PM »

To, że ktoś woli PvP nie oznacza, że jest graczem hardcorowym. To dwa różne pojęcia. Oczywiście gildie casualowe mają trochę gorsze wyniki w PvP, ale to tylko kwestia chęci i nastawiania (nie trzeba gracz 10h dziennie, żeby umieć grać).
W WAR Twierdza całkiem nieźle dawała sobie radę w PvP (najpierw pod własnym szyldem, a potem po mergach z Garazami i Maleusami). A nigdy od nikogo nie wymagaliśmy logowania się w określonych porach (przestrzeganie pewnych zasad gdy już się było ingame i chciało biegać w zorganizowanej grupie, to zupełnie inna sprawa ;) )


 Jeśli ktoś ma bardzo duże ambicje PvP to niestety pomylił gildie.

Ja bym powiedział, że jeśli ktoś ma duże ambicje PvE to chyba pomylił gry - a przynajmniej mam nadzieje, że GW2 to będzie głównie PvP

Siłą Twierdzy zawsze było casual, semi-pro PvE,

Znowu - ja bym powiedział, że siłą Twierdzy zawsze był social - a czy PvE, czy PvP to już zależy od gry i upodobań.


To znowu tylko takie moje przemyślenia i nadzieje ;) . Jedyną rzeczą która mnie do GW2 przyciąga jest właśnie PvP, dlatego martwi mnie, że niektórzy jak widać nastawiają się na inny rodzaj zabawy. Oczywiście każdy gra tak jak lubi i daleki jestem od zmuszania kogokolwiek do zmiany swoich upodobań. To ja będę musiał się dostosować lub pożegnać, ale mam nadzieje, że i w Twierdzy znajdzie się miejsce dla zapalonych miłośników PvP.

Kończę bo zaraz znowu ktoś napisze, że jestem "człowiekiem który tylko miesza" ;)

A jeszcze tylko jedno - nie zabieram głosu co do wyboru serwera. Zdaje się tu całkowicie na naszych oficerów i ewentualne ustalenia sojuszu.
Eilhart
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 35



« Reply #65 on: August 17, 2012, 06:54:48 PM »

Quote
Ja bym powiedział, że jeśli ktoś ma duże ambicje PvE to chyba pomylił gry - a przynajmniej mam nadzieje, że GW2 to będzie głównie PvP

To znowu tylko takie moje przemyślenia i nadzieje ;) . Jedyną rzeczą która mnie do GW2 przyciąga jest właśnie PvP, dlatego martwi mnie, że niektórzy jak widać nastawiają się na inny rodzaj zabawy. Oczywiście każdy gra tak jak lubi i daleki jestem od zmuszania kogokolwiek do zmiany swoich upodobań. To ja będę musiał się dostosować lub pożegnać, ale mam nadzieje, że i w Twierdzy znajdzie się miejsce dla zapalonych miłośników PvP.

Wydaje mi się, że to chyba ty pomyliłeś gry. GW2 to nie GW1, gdzie było tylko 20 poziomów a po zakończeniu kampani zostawały Ci tylko tytuły i farma. AN w GW stawia na PvE i to widać po ilości ciekawych rzeczy i wydarzeń, które zainteresują gracza na długie godziny po endgame. PvP oczywiście jest ważną i dużą częścią gdy, ale jak mi ktoś pisze takie rzeczy to aż mnie krew zalewa.
Druga sprawa. Twierdza to gildia o nastawieniu PvE, więc myślę, że na tym głównie się skupimy.
PS. Żeby była jasność: nie mam nic przeciwko PvP, ale raczej jako dodatek (fakt, całkiem spory :)) do gry PvE. Chyba każdy lubi czasem wypaść ze znajomymi na małe siekanko? :D


Finidan
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 12



« Reply #66 on: August 17, 2012, 07:20:23 PM »

GW 2 stawia na 2 aspekty: PVE i PVP. Przecież mamy story line i eventy, jako pve jak i mecze i wvwvw dla pvp(tak w skrócie to ująłem :P) . Z moich doświadczeń jest tak, że najpierw gram pve potem jak osiągnę większość rzeczy to zaczynam zabawę pvp, choć to nie zmienia faktu ze mogę na 40 lvl zacząć zabawę pvp. Ogólnie rzecz biorąc spróbuje wykoxowac postać w obu aspektach. Taki filmik dla przykładu.
http://www.youtube.com/watch?v=Y4VKhrCDWfg

Serwer Far Shiverpeaks znacznie prowadzi
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #67 on: August 17, 2012, 07:23:45 PM »

Inkwi, weź już nie mieszaj! ;) Wszyscy się czasem się zastanawiamy czy Ty nie jesteś chińczykiem używającym google translatora, bo to co potrafisz "wyczytać między wierszami" to jest po prostu epic ;) Ofc to taki mały żarcik ;)

Widzę, że już pojawiają się niejasności, więc małe sprostowanie. NIKT NIGDY NIE POWIEDZIAŁ, ŻE NASTAWIAMY SIĘ NA PVE. Po co ten sojusz, który na dniach nabierze finalnych kształtów, po co te dyskusje, a w końcu po co w ogóle zaczynać grać w GW2 jeśli się nie nastawiamy na PvP. NIE ZNACZY TO, IŻ NIE BĘDZIEMY GRALI PVE, PONIEWAŻ BĘDZIEMY MĘCZYĆ W RÓWNYM STOPNIU PVP(WVW) JAK I PVE. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Osobiście sądzę, że możemy na prawdę dużo zdziałać na WvW zarówno jako gildia jak i cały sojusz, ale trzeba do tego podejść w odpowiedni sposób i zgodnie z "duchem" Twierdzy. Trzeba jednocześnie być realistą a nie fantastą, bo z tego nie będzie funu tylko irytacja. O PvE to jestem spokojny, wjedziemy w content jak motorynką w kury ;)

Jeśli odnosisz się do tego co napisałem to wyraźnie zaznaczyłem, iż jest to moja prywatna opinia. Generalnie chodziło mi to, że Twierdza zawsze lepiej radziła sobie PvE, a czasem to contentem się wręcz zamiatało. Temu, iż radziła sobie dobrze w PvP też nie zaprzeczam, kwestia jest tylko taka, że jednocześnie nigdy do pięt (no może za mocne - powiedzmy do kolan) nie dorastała pro gildiom PvP. Głównie ze względu na casualowe podejście do gry. To są CTA, to są kilku(nasto) godzinne treningi, szukanie taktyk, exploitów. To jest tak jakby trenować 1h dziennie pijąc piwo i paląc zioło, rewelacyjnie się przy tym bawiąc, a potem mierzyć się na olimpiadzie z zawodowcami, którzy trenują tak cięzko, aż się porzygają z wyczerpania, albo doprowadzą do katatoni. Zdarzają się tacy jak M.Phelps ale to są jednostki na skalę miedzy-galaktyczną ;)

Ale wróćmy może wszyscy do tematu bo wydaje mi się, że już wszystko sobie powyjaśnialiśmy :)
Samanar
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 13



« Reply #68 on: August 19, 2012, 12:02:48 PM »

Far Shiverpeaks prowadzi z 20 głosami :)
Serwer wygląda obiecująco, ciekawe gdzie będą chciały iść inne gildie z sojuszu.
Arthua
Gość
« Reply #69 on: August 19, 2012, 06:57:14 PM »

pewnie lada chwila się dowiemy ;)
Rael
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 380


« Reply #70 on: August 19, 2012, 09:42:05 PM »

Dla tych co czekają niecierpliwie :) Gramy na Far Shiverpeaks - Claymore napisze więcej o spotkaniu jak wróci z grilla  ;D - hmm, tak mi przyszło do głowy, że dziś już może nie być w stanie pisać .... ::)
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #71 on: August 19, 2012, 11:14:31 PM »

@Rael

nie jest tak źle ;)

Update 19.08.2012 ( Czytaj  pierwszy post )
Pages: 1 ... 3 4 [5]
  Print