Pages: [1] 2 3 ... 7
  Print  
Autor Topic: Czy warto grać w WAR'a?  (Read 23533 times)
Wolebor
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 113



« on: November 04, 2008, 10:34:23 AM »

Moim zdaniem tak. Ja się jakoś nie nudzę. Zawsze znajdę sobie jakieś zajęcie. Sporo osób narzeka na brak oRvR. Jest w tym sporo racji ale jak się szuka to się znajdzie.  Przeważnie przeglądam sobie mapę i patrze, który keep jest atakowany po czym lecę i dołączam do WB. W niedzielę np świetnie bawiłem się broniąc zamku w Tabelecland. Na początku byłem tylko ja wraz z WP z Cliffu, potem dołączyły do nas jeszcze dwie osoby i w 4 odpieraliśmy atak około 10 chaosiaków przez ponad godzinę. Ulegliśmy dopiero gdy przybyło ich stanowczo za dużo. Tak samo robię  z PQ. Po prostu patrzę czy jest blisko jakieś party i dołączam. Wykonuję sobie questy. Jak mam ochotę to w między czasie zapisuję się na scenario. Odblokowuję sobie ToK. Gildia też chyba zaczyna się ze sobą zgrywać czego przykładem są ostatnie weekendowe wypady do MG (przepraszam za niedzielę ale padła mi karta graficzna). Fakt że sporo osób odeszło lub nie pokazuje się od dłuższego czasu ale według mnie to normalne. Ludzie postanowili zobaczyć nową grę nie spodobała im się i odpuścili. Przecież czekało się na Warhammera kilka lat. Przez ten czas sporo osób wyrobiło sobie o nim zdanie jako o pogromcy WoWa, który przyjdzie i na starcie sporo namiesza w swiecie mmo. Ja takich oczekiwań nie miałem i nie czuje sie rozczarowany. Gra jest taka jaką sobie wyobrażałem że będzie na starcie. W WoWa zacząłem grać poł roku po jego premierze właśnie dlatego że na początku też sporo osób na niego narzekało i postanowiłem poczekać. Dzisiaj ta gra tez nie jest już taka jak w 2005. W grudniu do WAR'a ma wyjść nowy duży patch. Poczekam na niego, doleweluje do 40 i zobaczę co gra zaoferuje mi na end game. Narazie naprawde dobrze się bawie. Wszystko to pisze z punktu widzenia weekendowego gracza. Może gdybym grał częściej moje zdanie byłoby trochę inne ale narazie WAR daje mi to czego się spodziewałem i chyba rozwija się w dobrym kierunku. Pozdrawiam Korpus Inżynierów z Elkrundu  :)
Axe
Administrator
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 941



« Reply #1 on: November 04, 2008, 10:43:01 AM »

Zgadzam się z przedmówcą ;)

Jak ktoś chce się bawić to bez problemu znajdzie sposób.
Gorzej z tymi co to oczekują, że ktoś zorganizuje im zabawę - ci to tylko narzekają jak to źle, jak tragicznie, jak nudno :P

Ja z różnych przyczyn dorobiłem się czterech (jak dotąd) postaci.
I gra się nimi tak diametralnie różnie, że nawet gdy 'zmęczę' się jakąś postacią to wystarczy ją zmienić aby dostać nowego zapału - i tak 'jadą' sobie rotacyjnie ;)

Bez pośpiechu, bez ciśnienia - ale za to z dużą dawką dobrej zabawy :)
Szwaqier
Mędrzec
**
Offline Offline

Wiadomości: 527


Egatrot You are pure evil, and hate personified.


« Reply #2 on: November 04, 2008, 10:48:34 AM »

Ja po 1,5 miesiąca zrezygnowałem z WAR - jakoś mnie nie przekonał, abym grał w niego sam - nie dobiłem do 40 to przyznaję ale nie było nic co ciągnęłoby mnie żeby do niej dobić, żona po pierwszej euforii też stwierdziła że czas skończyć z WARem, że to jednak nie to czego oczekiwała od takiej gry(jej bardziej pasował gameplay WoWa jednak, choc dla mnie gry niwiele się różnią, nie licząc contentu) - tak więc my odpadliśmy można powiedzieć w przedbiegach. Przyznaje, że WAR ma pare fajnych pomysłów ale to jednak nie do końca to czego szukam w mmo. Chyba jak dla mnie zbyt mało PvE.

Pozostałym graczom WARa życzę miłej zabawy a jak się wam już znudzi to zapraszam ponownie do AoC. :)

Podkreślam, że to moja subiektywna ocena sytuacji:)
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #3 on: November 04, 2008, 11:04:20 AM »

Ja się właśnie od dłuższego czasu zastanawiam nad swoimi losami. Pare miesięcy praktycznie bez mmorpg, doczekałem Fallouta 3 i w nim teraz zasiadłem, w planach CB Runes of Magic (udało się dostać ale jeszcze nic nie widziałem) a Warhammer ciągnie nieprzerwanie. Stary system z młodzieńczych lat, który jakoś nam na sesjach umykał i nie często w niego grałem, choć ochota była. Teraz zastanawiam się właśnie co dalej. Czy Warhammer Online dla mnie, casuala totalnego i do tego nie przepadającego szczególnie za pvp, takim jakie do tej pory w WoW, LOTRO, czy AoC było, nada się czy nie bardzo. Obawiam się głównie tych opinii o braku PvE. Choć z drugiej strony PvP w dobrym wydaniu może spokojnie zrekompensować takie braki. Podpowiecie jak to jest? Warto czy może z daleka od tego tytułu się trzymać z moim podejściem?  ;)
Szwaqier
Mędrzec
**
Offline Offline

Wiadomości: 527


Egatrot You are pure evil, and hate personified.


« Reply #4 on: November 04, 2008, 11:17:23 AM »

To wszystko zależy od tego czego oczekujesz od MMO PvE czy PvP- PvP jest całkiem ciekawe w WAR - nawet niezle rozbudowane(scenariusze, oPvP, levele nagrody), niby podobne systemy są w innych grach ale każdy charakteryzuje się czymś innym( W WOW nie masz wpływu na zmiany sytuacji na świecie i nie dostajesz XP za PvP- albo dostajesz mało, nie masz leveli PVP. W AoC masz scenarisze (niewielka ilość ale są), na serwerach PVP masz oPVP, są levele PVP i nagrody - fakt leveli jest mało i trudno je nabić, zamiast walk o przejmowanie kontroli nad teranami moga odbywać się siege miast gidiowych, narazie to tyle PvP w Conanie.

PvE - jak dla mnie marne i to nawet bardzo - questy typu single w moim mniemaniu istnieją tylko po to aby doprowadzić do kolejnych Public Questów(to jest fajna rzecz - nagrody za pkt influence), gorzej z PQ jest jak nie ma go z kim zrobic bo ludzie pouciekają na następne teiry. Samemu PQ nie ma szansy zrobić. Osobiście brakowało mi instancji grupowych do 20 levelu nie byłem nawet w jednej. Fajne jest zdobywanie zwyklego XP na scenariuszach PvP i w walkach PVP. Generalnie w moim mniemaniu gra jest typowo PvP z bardzo mizernym contentem PvE.

Są plusy i minusy ale tu trzeba samemu zdecydować czy warto, czasem warto zaryzykować, czasem ryzyko okaze się kupieniem sobie gry do kolekcji na półkę. Jestem osoba która troche w WAR pograła i być może nie znam wszystkich jej smaczków (tych złych i tych dobrych), ale jakiś pogląd już znasz. Cześć ludzi ma na pewno inny pogląd i dobrze się bawi grając w WAR. Pamiętaj bez ryzyka nie ma zabawy :P
Badalaman
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 247


« Reply #5 on: November 04, 2008, 11:43:53 AM »

Jesli ktos szuka MMO ktory kladzie glowny i ogromny nacisk na PvP to WAR jest idealny.
Jesli szukasz gry w ktorej wogole niemusisz uczestniczyc w PvE by zdobywac lvlele postaci i sprzet to WAR jest idealny.
Jesli szukasz gry z wieloma ciekawymi i roznorodnymi w prowadzeniu klasami postaci to WAR jest idealny.

Jesli szukasz gry w ktorej istotne jest pve a pvp to dodatek - nie kupuj WARa ;)
Szwaqier
Mędrzec
**
Offline Offline

Wiadomości: 527


Egatrot You are pure evil, and hate personified.


« Reply #6 on: November 04, 2008, 11:49:07 AM »

Z tą różnorodnością klas to bym nie przesadzał :P - klasy po obu stronach konfliktu to sa praktycznie klony odpowiedników z drugiej strony :P W związku z tym z 20 klas do wyboru po obu stronach barykady tak naprawde jest 10 do wyboru co oczywiści nie jest małą ilościa(jest to w miarę standardowa ilośc klas na grę MMO). Dodaktowo w WAR nie ma praktycznie drzewek talentów także customizacja klasy nie jest aż tak duża. Z pozostałymi stwierdzieniami zgadzam się w 100%.

Szczególnie z tym "Jesli szukasz gry w ktorej istotne jest pve a pvp to dodatek - nie kupuj WARa "
Fland
Gość
« Reply #7 on: November 04, 2008, 11:56:28 AM »

Jak nie ma drzewek talentow ?:) Masz mozliwosc rozwoju kariery, a roznorodnosc polega na doborze odpowiednich dla siebie :)
Szwaqier
Mędrzec
**
Offline Offline

Wiadomości: 527


Egatrot You are pure evil, and hate personified.


« Reply #8 on: November 04, 2008, 12:10:04 PM »

Tu ja się nie wyraziłem precyzyjnie - chodziło mi o inwestowanie punktów, nie można inwestować w coś kosztem czegoś innego itp - chodzi mi o drzewka taletów typu WoW czy AOC, tu masz wybrana drogę i możesz klikac sobie punkt a nic z tego czasem nie masz, ale fajne jest calkiem reown training :)
Wolebor
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 113



« Reply #9 on: November 04, 2008, 12:22:15 PM »

Wydaje mi się Szwaqier że nie masz racji z tym podobieństwem do siebie klas po stronie order i destro. Oczywiście pewne schematy dla tanków, mdp, rdp i heala są nieuniknione ale na pewno nie jest tak jak w WoWie gdzie postacie tej samej klasy  po obydwu stronach konfliktu różnią się tylko rasą.  Ja np nie znalazłem odpowiednika inżyniera po stronie destro  ;D Co do tego że WAR jest grą nastawioną na pvp całkowicie sie z tym zgadzam. Tylko że nie jest to pvp w stylu LOTRO czy WoWa gdzie jest tylko dodatkiem do PVE. Tak jak nie przepadałem za tego rodzaju zabawą w tamtych grach tutaj mnie wciągnęło totalnie. Tutaj PvE jest dodatkiem i może dlatego tak wielu ludzi jest rozczarowanych. Wydaje mi się że wiele osób przyszło do Wara po to aby zastąpił im on Warcrafta. Przecież przed premierą gry obiecywano że wcale nie będzie trzeba grać PvP, że można też bawić się w PvE nie uganiając się za graczami przeciwnej frakcji. Oczywiście można ale nie jest to tak fajne jak w w/w grach. WAR to gra PvP i PvE nigdy nie będzie tutaj najważniejsze ani nawet zrównoważone z RvR. Oczywiście może w między czasie ten aspekt gry zostanie bardziej rozbudowany ale wciąż raczej będzie on dodatkiem do podstawowej rozgrywki jaką jest PvP>
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #10 on: November 04, 2008, 01:03:49 PM »

Nigdy do końca nie bylem przekonany do gry pvp.  Nawet w wow, mimo usilnych prób nie moglem sam siebie przekonać, ze to jest fun w grach mmo.  Moze to zly przykład, ale zmierzam do czegoś innego.

 War nie był i nie jest gra, na która czekałem i liczyłem ze pobije popularnością wowa. Należy pamiętać, ze zanim wow pojawił sie na sieci, mmo nie były tak popularną rodzina gier.  Wow swoim podejściem i sposobem w jaki został zrobiony przekonał masę ludzi ze właśnie taki sposób na granie jest fun i ciekawy.

 War przekonał mnie ze gra pvp tez może być ciekawa. Moze dla tego ze gram Archmagiem? Moze dlatego ze sposób w jaki walki sie toczą o zamki, obrona czy nawet zwykle scenariusze? Nie wiem. Ale wiem ze bawię sie świetnie.
 
 Podoba mi sie  w grze to ze jest tak bardzo rozbudowana. Nej mowcy, ciągle trąbią ze mało w niej pve, a to pve które jest jest ubogie.   Ale tak naprawdę czym jest pve?  Kilkanaście raidowych instancji w grze, i system który wymaga skupienia, dużego nakładu czasu i ponownego wracania do tego samego raidu, by pchnąć nasze avatary ku kolejnemu raidowi?

 Jeśli tak, to bardzo wiele z tego mamy w war, i moim zdaniem podane w o wiele ciekawszy i przystępny sposób.

 Pq. To rodzaj raidow, jak mi kolega z gildi zwrócił kiedyś uwagę.  Polega on na tym ze eventy ala raidowe i trochę może lżejsze wyniesiono z dungeonow, a osadzono na mapie.
 
 Bardzo elastyczny sposób na formowanie grup w War jest czymś po prostu świetnym. Czasem może i ludzi brak, ale jeśli jakieś grupy są, to łatwo możemy do nich dołączyć, bez zbędnego whisperowania na prawo i lewo by dostać sie do warbandu czy grupy.

Kilka (o których mi wiadomo) bardzo fajnych instancow ala raidowych. Mount Gundbad, Lost Vale?  Instance tak zbudowane ze, żeby sobie w nich poradzić, grupa raczej musi być stabilna i zgrana. Kolejne etapy tych miejsc polegają na ukończeniu pq, ktore są w tych miejscach zaimplementowane. 

 Jak dla mnie gra jest bomba. Do tego nie potrzebuje setek tysięcy graczy by bawić sie w niej świetnie. Servery jeśli maxymalnie potrafią unieść po 4k graczy na każdej stronie to super.

 Nie lubiłem pvp, a war przekonał mnie ze pvp może być naprawdę bajeranckie i ciekawe.  Moze i jeszcze nie do konca dopracowane, ale caman people, dopiero 2 miesiące po premierze sie zbliżają, a już mamy zapowiedzi na bardzo ciekawy rozwój spraw na przyszłość.

 Swiat warhammera powoli ale systematycznie mnie pochlania. W taki sam sposób jak pochlanial mnie Wow, Tr, Lotro, Aoc i kilka innych gier.   Wow zatrzymał mnie na dłużej, i czuje ze War zrobi to samo, bo jest jeszcze tyle spraw do zrobienia, tyle rzeczy do zobaczenia i jeszcze więcej miejsc do odkrycia...

 I mowie to jako super miłośnik pve...
Zielarz
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 188



« Reply #11 on: November 04, 2008, 01:10:28 PM »

Odpowiednikiem inżyniera po stronie destro jest mangus... tak samo jak inż może wystawić "stora" który pomaga bić, tak samo jak inż jest przedewszystkim nastawiony na ramge dps.
IronBraker  - Black Orc 
Runepriest  - Zealot 
Engineer  -  Magus 
Witch Hunter  - Marauder  lub Witch Elf 
Swordmaster  - Chosen 
Warrior Priest  - Discipline of Khaine 
Bright Wizard  - Sorceress 
Shadow Warrior  - nie mam pojęcia (prawdopodobnie równoważy się z Maruderem i Witch Elfem ponieważ po stronie destro te dwie postaci są mele dps jak Witch Hunter a SW jest range)
Archmage  - Shaman 
White Lion  - Squig Herder  (z tą różnicą że WL jest range DPS przez co ma więcej HP i leprzy pancerz w porównaniu do SH)

Klasy są bardzo podbne mam rune na 21 i Zelota na 12 do tego 12 lvl skille zelota i RP są takie same tylko inaczej się nazywają i inne animacje są... nawet tyle samo leczą na odpowiednich poziomach...
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #12 on: November 04, 2008, 01:21:53 PM »

To ja kilka słów od siebie:

Ja też z tych, którym się PvP dotąd nie podobało, a od jakiegoś czasu zaczęło podobać. I w tej chwili w WAR mi się całkiem fajnie gra, mimo pewnych problemów (głównie technicznych - synchronizacja klient-serwer, ctd, zwisy przy zonowaniu itp.). Trochę się tylko wściekam na ludzików, którzy tłuką scenario za scenario i nie ma z kim party na oRvR/PQ/dungeona zrobić. Dobrze, że chociaż ludzie się na gildiowe eventy (Mt. Gunbad anyone?) wybierają, ale z tego co widzę to wciąż w zasadzie stała grupa (Pozdrawiam Krasnoludzki Korpus Inżynierski - Wolebor, Bjarni, Ghorbas; wyrazy uszanowania dla Akademii Medycznej - Marvozz, Rajstlin). Chociaż ostatnio były tez nowe twarze, więc pewnie będzie lepiej.

Jak ktoś chce levelować tylko przez PvE to niech się nastawia na wędrówki między mapami dla poszczególnych nacji, inaczej czeka go wieczny grind. Ja, grając ostatnio altem, do 14 ranka praktycznie nie robiłem scenario i nagle zabrakło mi questów. No i wciąz najszybszy zysk xp/min jest ze scenario. I tak zostanie, póki Mythic nie zrobi czegoś z nagrodami za oRvR [x10 na ten przykład?].

Axe: masz rację jeśli chodzi o alty. Zrobiłem sobie WH - żeby sprawdzić jak mi się będzie grało mdpsem dla odmiany i to chyba jest to. Jak wróci krasnoludzki mdps (plz, Mythic, niech to będzie Slayer!) - będę miał jeszcze więcej zabawy. BTW: mam z kimś pogadać odnośnie zmiany nicka na forum, jak będę zmieniał maina (a na to się zanosi), czy też wystarczy że zachowam (np. w nawiasie) starego?

Edit: czy ktoś z uprawnieniami mógłby zmienić in-game rangę Blacksada (mój WH) z Rekruta na Alter-Ego? Żeby nie zaśmiecać statystyk gildii.
Akkara
Gość
« Reply #13 on: November 04, 2008, 02:19:42 PM »

O żesz... ja pierniczę...

Co to znaczy czy warto czy nie warto grać w grę?

To jest coś, co ma Wam dostarczyć rozrywki. Jeśli się dobrze bawicie - gracie dalej, jak nie - zmiana. Prosta piłka.

Zmieńcie lepiej temat na "Czy podoba Ci się WAR?" bo jak na razie odpowiedzi tego dotyczą :) Każdy poleje trochę wody na temat tego czy lubi rvr, która klasa jest najlepsza i dlaczego, czy ma alta i dlaczego, z kim robi mu się przyjemnie questy a z kim nie.

Wol zaczął, opisał w kilku słowach dlaczego mu się WAR podoba i fajnie :)

Możnaby jeszcze założyć temat: "Czy podoba Ci się życie?" :)

Wolebor
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 113



« Reply #14 on: November 04, 2008, 03:31:33 PM »

Założyłem ten wątek w odpowiedzi na dyskusję jaka rozgorzała w wątku Flo, w którym wyjaśniała powody swojej chwilowej nieobecności. Nie chciałem nakręcać tam offtopa  a miałem ochotę wypowiedzieć swoje zdanie :)

P.S. A życie też mi się podoba  :)
Pages: [1] 2 3 ... 7
  Print