Pages: 1 ... 4 5 [6] 7
  Print  
Autor Topic: Czy warto grać w WAR'a?  (Read 23531 times)
Betrezen
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 917



« Reply #75 on: November 07, 2008, 04:04:48 PM »

A moim zdaniem spieracie sie o bzdety i wkurzacie oko ciagle pojawiajacym sie nowym postem. Nijak sie to ma do tematu, za to na pewno wpslywa pozytywnie na Wasze ego i podbijanie cisnienia.
muhrtag
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 122


« Reply #76 on: November 07, 2008, 04:19:41 PM »

A ktom powiedzial ze pozbawione wartosci? Stary naucz sie czytac ze zrozumieniem:). Tak jak tam napisane: przyblizony obraz trendu, przyblizony obraz = nierzeczywisty, trendu=nie stanu faktycznego. Tak jak pisalem sondaze daja poglad o szansach na zwyciestwo lub przegrana ale jej nie przesadzaja i w zaden sposob nie wplywaja na finalny wynik.
rogacz
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 27


« Reply #77 on: November 07, 2008, 04:40:25 PM »

@muhrtag
Quote
Stary naucz sie czytac ze zrozumieniem:).

Vice versa? Poprosze o qoute gdzie napisalem, ze wykres przedstawiony na xfire jest perfekcyjnym odzwierciedleniem rzeczywistosci. A jak juz bedziesz szukal to przeczytaj z u w a g a post #71. Szukaj slowa klucz ostroznie.


@BetrezeN
Quote
A moim zdaniem spieracie sie o bzdety i wkurzacie oko ciagle pojawiajacym sie nowym postem. Nijak sie to ma do tematu, za to na pewno wpslywa pozytywnie na Wasze ego i podbijanie cisnienia.

Ja poki co bronie sensownosci zamieszczenia linku do wykresu popularnosci WARa wedlug xfire. Populacja ma duzy wplyw na frajde gry w MMO, a topic jaki jest wszyscy wiemy. A moje ego jest bardzo mile polechtane mozliwoscia dyskusji. Moje ego i moje szare komorki.
Betrezen
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 917



« Reply #78 on: November 07, 2008, 04:57:05 PM »

Tylko, ze czytajac Wasza dyskusje w zaden sposob nie mozna pomoc sobie w odpowiedzeniu na pytanie postawione w temacie. Dyskutujcie dalej, ja juz nie czytam. Zreszta tak samo jak wiekszosci watkow na forum..
muhrtag
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 122


« Reply #79 on: November 07, 2008, 06:57:36 PM »

Czy warto? Moim zdaniem tak i zdaniem mojego oponenta tez. Bo przecież statystyka mówi, że 46%graczy wróciło do WoW. Co znaczy, że 54% graczy zostało czyli, że demokratycznie WAR jest lepszy. Konkludując dalej jak 11mln graczy sprobuje WAR to juz niedlugo bedzie on sie cieszyl 6mln graczy a WoW 5mln bo przeciez 54% graczy zostało.
Idąc dalej WoW zaczynał z 300tys abonentów po 4 latach ma ich 11mln co daje wzrost 3667 procent, wiec juz za cztery lata bedzie w WoW gralo 3667x11mln ludzi. oczywiscie jesli zdaza sie narodzic.

Tak działa statystyka, czyz nie:)?

Ja sie nie kloce bo mi sie nie chce po prostu udowadniam ze argument statystyki jest nietrafiony bo prawie o niczym nie swiadczy. Kreuje trendy czyli stwierdza, ze populacja WoW na przyklad powinna rosnąc, ale rownie dobrze moze spasc, i tak samo jest z WAR. To, ze ludzie odeszli, ok, moze wroca taj jak w AOC, a moze rzuca WoW i przyjda do WAR, nikt tego  nie wie a juz najmniej statystyka:).
Yano
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 166



« Reply #80 on: November 07, 2008, 07:46:53 PM »

A niektorzy graja w Fallouta, i tez jest zajebiscie ;D ;D I Sacred, i Diablo, Red Alert tez godny uwagi, a co najwazniejsze, Kotor Online. Wiec pokoj moi drodzy.
Mi sie tylko podobaja te szumne okrzyki devsow na poczatku. Pokazemy konkurencji, zmieciemy tego smiesznego Blizza z powierzchni, a tu bach 8)
Apropo, chyba na dniach koncza zywot serwery Hellgate London. Tez mial byc gwozdziem do trumny Blizza. Coz :)
rogacz
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 27


« Reply #81 on: November 07, 2008, 07:49:29 PM »

Co do tego "tak dziala statystyka" to przypomne ze 81% interneautow wyciaga numery z ... . Wiec pozwole sobie zignorowac ta bzdurna czesc.

Po pierwsze IMO nie warto kupowac WARa, ze wzgledu na slabe moim zdaniem pvp i nieistniejace prgoressowe pve. I nie chcialbym zebys ty czy ktos inny wmawial innym ze jest inaczej. Oki?


Quote
(...)ze argument statystyki jest nietrafiony bo prawie o niczym nie swiadczy.

Skoro statystyka o niczym nie swiadczy, to po co wogole to wymyslono i po co sie z tego korzysta? Moglbys mnie oswiecic?
Heh 3/4 komputera na ktorym piszesz dziala w oparciu o rozklad statystyczny. O reszcie technologii ludzkiej bazujacej na rownaniach fizycznych ktore sa uproszczeniami i przyblizeniami nie bede nawet wspominal.

Quote
To, ze ludzie odeszli, ok, moze wroca taj jak w AOC, a moze rzuca WoW i przyjda do WAR, nikt tego  nie wie a juz najmniej statystyka:).

Ech co za bzdura. To wlasnie statystyka wie najwiecej.

http://en.wikipedia.org/wiki/Statistics
Quote
Statistics is a mathematical science pertaining to the collection, analysis, interpretation or explanation, and presentation of data. Also with prediction and forecasting based on data.

I teraz oczywiscie bedziesz mowil ze to sie jeszcze nie stalo i w zwiazku z tym nikt tego nie moze wiedziec, itd. Nie watpliwie. Ale od tego mamy statysyke, prawdopodobienstwo i podobne nauki, zeby moc trafnie zgadywac przyszlosc.

@Yano Czytalem ze Blizz wykupil cale studia i prawa do hellgate'a, ale poki co nic nie mowil odnosnie zamkniecia serwow.
Germion
Radny
Super Bohater
****
Offline Offline

Wiadomości: 1101


Addicted to alts


« Reply #82 on: November 07, 2008, 08:06:59 PM »

Czy warto grac w WAR czy inna gre generalnie? Ciezkie pytanie.
Niezaleznie od opisow, opinii innych ludzi, postow opisowych itd - prawda jest taka, ze poki sie nie sprobuje w cos zagrac - czy to generalnie gre czy nawet dana klase to tak naprawde nie wiadomo czy dany tytul wciagnie czy nie. Statystyki fajna rzecz, daje generalne pojecie ale to, ze dana gra podoba sie 11 mil ludzi nie znaczy , ze nam podejdzie i odwrotnie, tytul statystycznie niszowy moze sie okazac tym dla nas na zaboj.
Generalnie rzecz gustu a o gustach... wiadomo.


G.
Ybl
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 126


In God we trust


« Reply #83 on: November 07, 2008, 08:24:13 PM »

Po pierwsze IMO nie warto kupowac WARa, ze wzgledu na slabe moim zdaniem pvp

Ale wciąż jest dużo lepsze od "pvp" w wowie.
Badalaman
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 247


« Reply #84 on: November 07, 2008, 09:20:48 PM »

Hmm niewiem co ma "statystyka" do tego czy warto grac w dana gre.
To ze 1 mln dzieci neo bedzie gralo w jakas gre nie oznacza ma ma mi sei ona podobac.
Ba moze grac i 10 mln doroslych userow, to takze nie wplywa na to czy gra mi sie spodoba.

Pamietajcie tez ze ta prezentowana "statystyka" i "sondaze" sa na rozny sposob sprytnie manipulowane badz interpretowane na korzysc np. zamawiajacego sondaz.
Tak przynajmniej odbieram te w kwestiach politycznych.

W kwesti MMO statystyka nie mowi ktora gra jest lepsza, tylko ktora ma wiecej abonentow.
Dla mnie np. rewelacyjny jest WAR, niezaleznie ilu w niego gra graczy (byle byly z 2 serwy, jeden na destro drugi na order obsadzone graczami, by bylo z kim sie lac ;) )

Inna kwestia to to ze im wiecej graczy tym wiekszy budzet maja tworcy na dodatki itp.
rogacz
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 27


« Reply #85 on: November 07, 2008, 09:44:25 PM »

Quote
Hmm niewiem co ma "statystyka" do tego czy warto grac w dana gre.

Nigdy nie twierdzilem inaczej, prawde mowiac staralem sie tylko podac jakies zrodlo informacji na ktore kazdy moglby wedleg woli luknac i samemu ocenic ocb. Ale zostalem wciagniety do absurdalnej dyskusji o sensie instnienia statyski...

Quote
Ale wciąż jest dużo lepsze od "pvp" w wowie.

To twoja opinia, ja sie z nia nie zgadzam, przyczyny opisalem wczesniej.

Quote
nie znaczy , ze nam podejdzie i odwrotnie, tytul statystycznie niszowy moze sie okazac tym dla nas na zaboj.

/sign
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #86 on: November 07, 2008, 09:54:41 PM »

Nie rozumiesz jednego. Ja jestem "funboy" Warhammer :P Moja ocena nie jest obiektywna/bezstronna. 

 Mi warhammer podoba sie bardzo. Bardziej od wowa. W moich oczach jest lepszy w roznych sprawach od wlasnie wowa, w ktorego tez gralem.

 Czy nie warto?

 Warto, bo jak ktos lubi mmo i szuka nowych wrazen, to ten tytul powinien sie znalesc w jego kolekcji. 
Kerroth
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #87 on: November 08, 2008, 12:26:43 AM »

Ja powiem tak - według mnie grać warto, aczkolwiek problemów z tą grą jest mnóstwo. Pytanie brzmi kiedy i czy twórcą uda się to wszystko poskładać tak by problemy wyeliminować.

Długo by o tym mówić, ale tak w skrócie - pustki na t4, farmienie scenario, niektóre klasy, które w zasadzie nie wiadomo czym mają być, bo we wszystkim są... średnie i wiele innych.

Osobiście w grze zostaje przynajmniej do 27 grudnia. Czy w styczniu twórcy znów mnie zobaczą? To zależy od tego, co i w jakim stopniu zostanie poprawione :).

PS. Odnośnie statystyki - podstawowa wiedza ze statystyki (a mam ją, bo mam przyjemność obecnie statystykę zgłębiać) wystarczy, by wiedzieć dwie rzeczy:

1. Statystyką łatwo jest manipulować. A to wykres można ładnie rozciągnąć, a to zamknąć inaczej przedział. To jasne.

2. Natomiast drugi fakty jest taki, że dobrze wykorzystywana statystyka jest szalenie potężnym narzędziem.

I oczywiście to nie pozwala nam na wyliczenie na 100% ile osób będzie grało w WARa za 3 miesiące, ale nie lekceważyłbym statystyki. Zdecydowanie nie :).
Gregoriush
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 22


« Reply #88 on: November 08, 2008, 12:57:15 AM »

mialem nic w tym temacie nie pisac, aby sobie zbednie cisnienia nie podnoscic...ale poprostu dziwie sie bardzo tym, co tak bardzo zachwalaja war'a, coz w nim widza tak bardzo ciekawego, nowego i innego od np. tak przez wielu porownywanego wow'a..... i powoli zaczynam zalowac, ze zakupilem jeszcze extra 3miesiace...ze gdy wewnetrznie cos mnie oszczegalo ->NIE kupuj ...gdyz, 1miesiac w zupelnosci   wystarczy dla kazdego aby przetestowal, zasmakowal czy to lubi czy nie...mi nie zasmakowal, a jednak kupielm i teraz bede sie jeszcze MECZYL..gdyz w mojej opini to meczarnia, czysta farma,zero prawdziwej walki pvp...kupa mosci panowie kupa..odnosze wrazenie ze wlasnie dlatego wszystkim sie ten "rodzaj" pvp podoba, gdyz tam nie widac ich bledow,braku umiejetnosci i poprostu czystego lenistwa....3przyciski i standart typu tab+fireball....
Kazdy ma swoje zdanie i ja je szanuje, kazdy gra w to co mu podpasuje i ja to jak najbardziej szanuje, ale poprostu noz mi sie w kieszeni otwiera, gdy ktos faworyzuje cos co mu sie podoba i szykanuje inne tytuly...
Ja jestem na nie ...za fakt, ze po miesiacu jestem znudzony do bolu, mam dosc scenario, ktore sa repetowane do obrzydzenia, rvr ? banda biega za banda w kolko i bawia sie w chowanego, i co jakies zmiany ? nie, nadal ciagle to samo -czyt.do obrzydzenia FARMUJEMY wszedzie pq,sceniario,rvr. ...gdzie tu inowacje co ma mnie w tej grze trzymac...
ostatnie zdanie co do pvp w wow'e...areny sa tym czego w tej grze (war) najbardziej brakuje...miejsca gdzie spotyka sie 2,3,5 na przeciwko siebie i nie ma przebacz, za kazdy blad sie placi kleska.... to tam liczy sie taktyka,umiejetnosci i spryt...w war'merze liczy sie tylko ilosci i oczywiscie wszedobecna farma...
Warfarmer ...
Takie moje skromne zdanie...komentarze zbedne, nie napisalem tego aby podtrzymywac napiecie, a jedynie po to aby pokazac sie jako kolejny ktorymu war poprostu sie juz znudzil ...
 
Badalaman
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 247


« Reply #89 on: November 09, 2008, 03:00:08 PM »

Hmm no areny by byly sensownym dodatkiem do WARa.
I licze ze beda w niezadlugim czasie.
Pages: 1 ... 4 5 [6] 7
  Print