Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Sorc - dps/aoe backup  (Read 3153 times)
Rael
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 380


« on: April 24, 2014, 10:32:50 AM »

Witam
Przedstawie pokrótce mój obecny build sorca, bo coś widze, że nikt nie kwapi się do przedstawienia się czysto dps-owego builda. Gram high elfem .
Punkty wydane health – 39, magicka – 10.

1 pasek skilli – single dps
Broń: resto staff z traitem precision
Skille:
1.   Crystal fragments
2.   Velocious Curse
3.   Mage's Wrath na normalne moby, Degeneration na bossy lub elity, lub Spell Symmetry w party
4.   Critical Surge
5.   Inner Light
6.   Ultimate: Greater Storm Atronach

2 pasek skilli – aoe
Broń: destro flame lub frost staff z traitem precision
Skille:
1.   Spell Symmetry
2.   Boundless Storm
3.   Elemental Ring
4.   Critical Surge
5.   Inner Light
6.   Ultimate: Shooting Star

Do tego dochodzą skille sytuacyjne używane w sporadycznych przypadkach:
Liquid Lightning – ranged aoe
Restraining Prison – aoe root
Weakening Prison – single target sleep
Absorption Field – aoe stun
Elemental Drain – zwiększony dps dla party oraz magicka regen
Summon Restoring Twilight – magicka regen dla party

Passywy:
Całe drzewka dla mages guild, destro staff, resto staff, storm calling, dark magic, light armor, rasowe oraz daedric summoning z wyjątkiem rebate, z fighter guild slayer i banish the wicked

Ekwipunek: pełny set light armor z traitami infused lub divines, glyphy na magica lub health
W chwili obecnej korzystam z setów zbroi: Seducer (3% obniżony koszt czarów) oraz Warlock (odzyskanie magicki kiedy spada poniżej 33%) – docelowo Willow's Path (5 % crit spell) lub/i jak dopisze szczęście Wrath of the Imperium (10% spell crit).

Nie jest to może najwższy single target dps, ale oferuje dobrą przeżywalność dzięki knockbackowi z crystal fragments, self- heal z critical surge. Jeśli chodzi o aoe, to prawdopodobnie jest to w tej chwili najmocniejsza kombinacja aoe dmg, im więcej mobów tym lepiej.   
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #1 on: April 24, 2014, 10:58:57 AM »

Docelowo u mnie będzie coś podobnego z paroma wyjątkami.
Co sądzisz o Dark Conversion zamiast Spell Symmetry?
Pulsar zamiast elemental ring? Jakoś DoT na skillu, który często spamuję mnie nie przekonał. Z drugiej strony, te 10% hp niekoniecznie wiele zmienia.
Rael
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 380


« Reply #2 on: April 24, 2014, 11:30:21 AM »

Przed VR1 Dark Conversion może sie przydać, później jednak moby mocno biją,a w czasie castowania przez pare sec nic nie robisz. W tym czasie juz nie masz 50% życia, poza tym stamina bardzo się przydaje do blocku czy uników, a na sorcu w nią nie investujesz ogólnie walki są dość dynamiczne. Dark Conversion może przydać sie też jeśli grasz w party i możesz przez pewien czas sie obijać :). Kiedy potrzeba dps i to tak burst, jak i substained to tylko Spell Symmetry, bo po pierwsze nie tracisz czasu na channel skilla, po drugie dostajesz buff z skilla Might of the Guild (20% do spell dmg) i po trzecie masz obniżony koszt następnego czaru o 25%. Jeśli chodzi o elemental ring to ma po prostu więcej mozliwości wykorzystania, nie raz zdarzyło sie że moby mniej powaliły, a zanim wstałem mob już nie żył, bo miał dota na sobie. Można też wykorzystać Restraining Prison po rzuceniu elmental ringa, jeśli moby są twarde. Efekt z Pulsara wykorzystasz tylko raz na mobie. 
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #3 on: April 24, 2014, 01:26:30 PM »

Fakt, solo ciężko pocastować, myślałem raczej o grupie. Przyznam, że jakieś na solowanie twardszych mobków w które idzie cc lubię połączenie conversion i długiego daze z rune prison. Często ratowało mi to tyłek w jakiś solo questach na bossach. Czasem są za twarde na klasyczne blokowanie. Taka pauza w walce. Lefreks już nie ten :P
Symbelmyne
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 22



« Reply #4 on: April 24, 2014, 11:18:47 PM »

Bardzo fajny i przemyslany build. Ide w bardzo podobnym kierunku. Nie jestem pewien jednak co do Ultis, narazie uzywam Energy Overload, zracji ze to dodatkowy pasek na skile, ktore lvluje - po prostu dobijam z Overloada:P
Vojton
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 11


« Reply #5 on: April 25, 2014, 09:30:20 AM »

Jak narazie mam nieco inny zestaw bo się mi umyślił support heal i set 5 light 2 heavy. Bardzo podoba mi się pasek aoe u Ciebie  z tym że muszę jeszcze lorebookow poszukać :). Mam pytanie jak szybko pochłaniasz mane ? bo kurcze tylko 10 w magicka ? ja mam znacznie więcej ale na V2 zaczyna mi brakować health jak mnie moby dorwą to masakra :).
Rael
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 380


« Reply #6 on: April 25, 2014, 10:20:05 AM »

Dopóki mam co bić to z maną nie ma problemów, dzięki Destruction Expert z destro staffa oraz setowi Warlock. Problemy zaczynają sie kiedy jest mało mobów, albo są porozstawiane i nie moge ich zabić elemental ringiem, wtedy muszę posiłkować sie potami.
Pages: [1]
  Print