Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: PlayStation Potable (PSP) - co powinienem wiedzieć  (Read 3594 times)
Filavorin i Spółka
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 710



« on: August 10, 2010, 05:42:55 PM »

Hejka ludzie w ostatnich dniach w mej pustej zazwyczaj głowie zaświtała niczym wschodząca gwiazda MYŚL. Zgarnąłem od ruskiej mafii trochę funduszy za ostatnią robotę i zastanawiam się nad kupieniem sobie wymienionej w temacie konsoli PSP. I zastanawia mnie (dziwnie to brzmi) co powinienem na ten temat wiedzieć przed dokonaniem zakupu. Uprzedzam jak chodzi o konsole to ja jestem bardziej zielony niż najzieleńszy z zielonych smoków. Z tego co się orientuje system zasilania jest mniej więcej ten sam co w niegdysiejszych GameBoyach (jedyne co mam poza PeCetem ale to 2 antyki zwykły czarno-biały i Advance (o dziwo oba działają)) odtwarzają też chyba muzę i filmy i chyba neta mają możliwego ale tego już za pewnik nie biorę. Przede wszystkim pytanie podstawowe (dość noobskie pewnie) na jakich nośnikach są gry (mój kuzyn ma taką konsolę ale się nie zainteresowałem trudno nam o wspólny język(ten piepszony szwab ni w ząb polskiego nie zna BA nawet po angielsku nie gada, BA udaje nawet że po niemiecku nie kuma)) i sorry ja coś źle nie mówię nie wiem jeszcze jakie tu macie podejście nowy jestem ale wolę zapytać, mianowicie czy to idzie jakoś grać na pirackich grach (nie to trudno i tak większość gier mam oryginalną ale z tego co patrzę to niektóre fajne tytuły będzie ciężko po sklepach nawet internetowych znaleźć). Jak o coś nie zapytałem to i tak to powiedzcie i polećcie jakieś fajne tytuły na pewno rozejrzę się najpierw za LOTR: tatcics i FF7 Crisis Core. 


Z góry dziękuję za pomoc w tej sprawie
 PzDr Filavorin xD
Fland
Przybysz.
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 508



« Reply #1 on: August 11, 2010, 08:13:30 AM »

Tak sie sklada ze moje chlopaki maja PSP. Na co powinienes zwrocic uwage:
- konsola wersja 3004 - ta wersja ma jasniejszy ekran od swojej poprzedniczki
- kolor - polecam czarna :)
- karta minimum 2GB - jesli nie masz zamiaru targac dem z PSP Store - wieksza jesli bedzie inaczej :)
- dobry futeral i folia ochronna na ekran - jestes duzy bedziesz dbal o konsole ale ostroznym byc nie zawadzi
-gry sa na nosnikach UMD - taka mala plytka CD
-konsola PSP ma jeszcze jedna wersje - tzw GO - jest troche drozsza, inaczej rozwiazana, glowna roznica jest brak dyskow UMD - czyli kazda gre kupujesz na PSP Store i trzymasz na karcie pamieci - nie polecam tej wersji z prostej przyczyny, gry na PSP Store sa troche drozsze niz te ktore kupisz w Saturnie/MM/ Allegro
- co do piracenia gier - nie wiem czy do wersji 3004 jest juz piracki soft - nie interesowalem sie tym - ja kupuje gry dzieciakom pudelkowe- pozniej gre mozna wymienic za drobna oplata , a starsze gry nie sa az tak bardzo drogie.
- co do tytulow to polecam God of War, Dantes inferno, Monster Hunter Freedom 2, Final Fantasy
Filavorin i Spółka
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 710



« Reply #2 on: August 12, 2010, 06:29:54 PM »

Dzięki za radę ja właśnie zainteresowałem się tą konsolą głównie jak usłyszałem o FF7 Crisis Core bo od pewnego czasu gram na emulatorze w 7 i 9 finala (8 coś nie działa) Dantes Inferno to nie wiem czy kupię bo polubiłem książkę Dantego i jakoś nie wyobrażam sobie sieczki na tej podstawie xD
Durval
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 49


« Reply #3 on: August 31, 2010, 06:11:39 PM »

Ja posiadam starego FATa oraz Go. Muszę przyznać, że większą czułością darzę milutkie Go ;) Jest w końcu przenośne i całkiem wygodne. Co do cen gier, to masz rację, nie jest to jednak wielkim problemem gdyż PSP Essentials przewaliło rynek do góry nogami... W dodatku jak wspomniałem mam dwie konsole (FATa dałem dzieciakom) i kupując gry w PSNStore mogę grać na obu konsolach na raz (tzn razem z dziećmi).
Nie wiem jak wersje 3k się sprawują, ale w porównaniu do FATa najnowsze dziecko sony przeważa jakością.
Filavorin i Spółka
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 710



« Reply #4 on: September 14, 2010, 03:38:06 PM »

Gram se teraz w LOTR Tactics całkiem zabawne, fajnie by było w to multi zagrać ale nie kumam jak działa ten net... wiem że to głupie pytanie ale co to w ogóle jest Wi-Fi mam coś takiego na iPhonie ale nie wiem do czego też mógłby mi to któs jak krowie na rowie wyjaśnić

P.S. teraz se też już FF7:CC zamówiłem na Allegro xD
Fland
Przybysz.
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 508



« Reply #5 on: September 15, 2010, 08:45:46 AM »

WiFi to wbudowany modul do komunikacji z internetem. Masz powiedzmy ruter z z ktorym mozesz sie komunikowac za pomoca wifi o ile sam ruter ma taka mozilwosc. Chodzisz sobie po calym mieszkaniu i grasz sobie z kims przez wifi czy tez korzystasz z internetu - tak w skrocie mozna to wyjasnic :)
Pages: [1]
  Print