Pages: 1 [2] 3 4 ... 15
  Print  
Autor Topic: ..::Dobra Ksiazka::..  (Read 96305 times)
Asmodeus
Gość
« Reply #15 on: May 21, 2008, 06:56:36 PM »

Ze starego forum :brak mi takiego dzialu w temacie jak wyzej. 
Osobiscie lubie  czytac ,pochlaniac sf/fantasy.

Serie jakie bym poleca3 i pisarzy :
Dickson R.Gordon  cykl DORSAI DORSAI    space opera(klimat tabula rasy  )
David Weber  cykl HONOR HARRINGTON    do tej pory 17 ksiazek u nas wydanych    space opera na naprawde wysokim poziomie ( HONOR HARRINGTON  nie mozna sie tak nazwac w TR  , a  probowa3em  )
 David Weber John Ringo  Cykl Imperium cz3owieka 
Ringo John, Kratman Tom  Warta na Renie (cykl dziedzictwo Aldenaty)
opis:
W ponurych czasach poprzedzaj±cych wydarzenia opisane w \\\"Pierwszym uderzeniu\\\", jeszcze przed pierwsz± posleensk± inwazj±, kanclerz Niemiec stan±3 przed konieczno¶ci± podjecia trudnej decyzji. Z biegiem lat w wyniku wprowadzania ciea bud?etowych zasoby do¶wiadczonych kadr ?o3nierskich kurczy3y sie. Po zniszczeniu Pó3nocnej Wirginii kanclerz u¶wiadomi3 sobie, ?e musi siegn±a po ludzi, których poprzysi±g3 nigdy, przenigdy wiecej nie powo3ywaa na nowo: nielicznych wci±? jeszcze ?yj±cych ?o3nierzy Waffen SS. \\\"Warta na Renie\\\" to bya mo?e najbardziej w ca3ej historii obiektywne i brutalne spojrzenie na wewnetrzne mechanizmy funkcjonowania Waffen SS. Ukazuje wszystko, co by3o dobre i z3e w najbardziej nies3awnej w dziejach jednostce wojskowej, odmalowuj±c to na tle posleenskiej inwazji.

Timothy Zahn cykle Kobra i Czarne Komando

Jesli chodzi o fantasy to ostatnimi laty czytam cykl kolo czasu  roberta jordana.

z klasyki   uwielbiam i czyta m c o jakis czas MISTRZ I MALGORZATA Michai3a BULHAKOW a
(Legendarne dzie3o pisane bez nadziei na publikacje i niegdy¶ cenzurowane, sta3o sie znane na ca3ym ¶wiecie, a jego popularno¶a zwiekszy3y liczne adaptacje teatralne i filmowe, spektakle operowe i utwory muzyczne. Ta powie¶a o dobru i z3u, mi3o¶ci, sztuce i naturze ludzkiej ma uniwersaln± wymowe – dlatego wesz3a na trwa3e do skarbnicy arcydzie3 literatury. )

jesli macie jakies swoje TOP 5  czy cos godnego polecenia  napiszcie.

Poniżej cytat z Huri:
G.R.R Martin "the song of fire and ice" - najlepsze fantasy na swiecie. Kazda czesc sie doslownie pochlania. Styl i jezyk, fabula, caly swiat i bohaterowie - wszystko najwyzszej jakosci

Tad Williams seria "Otherland" - w orginale - polskie tlumaczenie jest beznadziejne, a cykl wymiata

Dan Simmons Hyperion, Fall of Hyperion, Endymion, Rise of Endymion. Ilium i Olympos - koniecznie po angielsku (kolejny przyklad jak literature wysokiej klasy moze zbeszczescic kiepskie tlumaczenie)

I wszystko, co Pratchetta:) Znaczy sie Vimes rzadzi:)

i mistrz Philip K. Dick. Kto nie czytal jeszcze, ten bladzi.

Ja jeszcze cyberpunka dopisze: Wszystko, co pan Jeff Noon stworzy - ale tylko w oryginalnej wersji jezykowej, polskie tlumaczenia pozostawiaja baaaardzo wiele do zyczenia. No i Gibson William znany chocby z powodu Neuromancera, ale polecam tez inne jego ksiazki.
Velsh
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 211



« Reply #16 on: May 21, 2008, 07:18:48 PM »


G.R.R Martin "the song of fire and ice" - najlepsze fantasy na swiecie. Kazda czesc sie doslownie pochlania. Styl i jezyk, fabula, caly swiat i bohaterowie - wszystko najwyzszej jakosci

....i raczej nie dla dzieci ;)

I wszystko, co Pratchetta:) Znaczy sie Vimes rzadzi:)

Yay, "Nocna straż" (jedna z najnowszych jego ksiażek) wymiata. 

Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #17 on: May 22, 2008, 12:25:46 AM »

"nocna straz zostala wydana w 2002r, tyle ze w Polsce dopiero niedawno. Porazajace jest, jak dlugo trzeba czekac w tym kraju na tlumaczenia ksiazek (coz, dlatego ja czytam zwykle w oryginale).

G.R.R.Martin jest swietny. Gre o tron przeczytalam bodajze w 6 godzin, nie moglam sie oderwac, jak mnie pochlonela (a z rana mialam egzamin:P)
Anvagar
Mędrzec
**
Offline Offline

Wiadomości: 270



« Reply #18 on: May 22, 2008, 02:33:59 AM »

U nas wszystkie książki Pratchetta wychodzą z "lekkim" poślizgiem
*cough* 6 lat *cough*

Ale propo "Nocnej Straży" chciałbym polecić ten sam tytuł ale od innego autora - Siergieja Łukjanienko u nas wydawane pod tytułem "Patroli..." (dzienny, nocny i zmroku) i dowolną książkę tego autora zręcznie mieszającego S-f i fantasy :)
Velsh
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 211



« Reply #19 on: May 22, 2008, 12:04:48 PM »

G.R.R.Martin jest swietny. Gre o tron przeczytalam bodajze w 6 godzin, nie moglam sie oderwac, jak mnie pochlonela (a z rana mialam egzamin:P)

Szkoda tylko że nie śpieszy się z najnowszymi częściami "Pieśni".
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #20 on: May 22, 2008, 12:18:05 PM »

heh, ja mam nadzieje, ze po ciut gorszym "feast for crows" "Dance of the dragons" bedzie w formie zwyzkowej:P
Severeen
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 80



« Reply #21 on: May 23, 2008, 12:48:13 AM »

zachodnia -  zdecydowanie Martin - choć Uczta wron o wiele słabsza od wcześniejszych części
polska- J.Piekara - cykl o Mordimerze jest dla mnie świetny - dla przykładu - niby humor  podobny do cytowanej  "Zawód Wiedźma " Gromyko , ale Piekara , jakoś tak robi to od niechcenia i gracją , u Gromyko zaś dla mnie wygląda to na mniej finezyjne - ot humor  tam, gdzie należy sie spodziewać

delikatny spoiler
jeżeli Wiedźma na nakazane , że nie wolno jej czytać np listu, wiadomo , że przeczyta i wiadomo , że autor listu zacznie go od napomnienia wiedzmy - niby to śmiesznie wychodzi ale ...
ithildan
Gość
« Reply #22 on: May 28, 2008, 03:56:07 PM »

Jak ktoś lubi horrory to proponuje Grahama Mastertona, King oczywiście lepszy ale książka "Zwierciadło piekieł" nawet fajna, poza przynudnawą fabułą sam pomysł super. Już nigdy po nocy nie patrze w lustro, serio!  :D
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #23 on: May 28, 2008, 05:16:54 PM »

oh, dear god!

Masterton i jego ksiazki.... oh, dear god...
przytocze tylko moje "ulubione", "porazajace" pomyslowoscia - "Zakleci" o pensjonariuszach domu wariatow, ktorzy posiadli "cudownie" "cudowna" ability poruszania sie w ziemi i nie tylko (asfalt, piach, mury itp)
i po prostu mistrzostwo swiata w kategorii "na radosna TFUrczosc", czyli
:cialo i krew" - dodam, ze jedna z bohaterek jest dziennikarka, ktora uwielbia jak na nia sikac, bo wychowywala sie wsrod swin (ze ke, tego jeszcze nie bylo),a  knury sikajac na maciory i inne loszki okazuja im w ten sposob afekt.

Plus of course "Manitou", "Zemsta Manitou, powrot manitou, dzieci manitou, manitou na wakacjach, manitou idzie do fryzjera, manitou tou i tamtou...

"tfurczosc" Mastertona moge skwitowac tylko cytatem z poczatku "oh, dear god..)

nie mowiac juz nic o jego ksiazkach dotyczacych seksu - poradniki tak absurdalne, ze nawet smiac sie nie chce:)

Jeszcze brakuje zeby ktos powiedzial, ze "Samotnosc w sieci" pana J.L jest dobra ksiazka, albo co gorzej ktorakolwiek z grafomanskich wypocin pana Coehlo...

Dobre horrory to kiedys dawno pisal King (np: Lsnienie, Misery, Miasteczko Salem, Wielki Marsz, ktory horrorem nie jest), czy wspomniany juz przez kogos Koontz (tez ma gorsze i lepsze ksiazki, do tych pierwszych zaliczylabym m.in "Odwiecznego wroga").

Co do bardzo zlych ksiazek, to szerokim lukiem radze omijac cokolwiek z "Guy Smith" na okladce. Tego pana powinno sie rozstrzelac za szerzenie grafomanii.
Gimlain
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 69



« Reply #24 on: May 28, 2008, 05:39:25 PM »

Co do horrorow to ja H.P. Lovecraft - Zew Cthulhu polecam
Arkness
Przybysz.
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 147


Oficer


« Reply #25 on: May 28, 2008, 05:41:25 PM »

Właśnie skończyłem Szyfr Szekspira (tytuł oryginału: Interred with their bones) pani Jennifer Lee Carrell. W książce jest parę fajnych zwrotów akcji, postacie są do zniesienia, mozna sie czegos dowiedziec o panu Shakespeare i jest troszeczkę Dano-Browno-podobna ale można spokojnie polecić jako lżjeszą lekturę do zapchania czasu. :)


A, BARDZO polecam serię Mroczna Wieża Stephena Kinga i kryminały Harlana Cobena. Do pośmiania sie można przeczytać ''Małe zbrodnie małżeńskie'' pióra (a raczej klawiatury) Eric-Emmanuel'a Schmitt'a a jeśli szukacie książek akcji to trylogia Ludluma o Bournie na pewno Was nie zawiedzie (książki bardzo różnią sie od filmów o tym znanym i lubianym agencie cierpiącym na amnezję). Jeśli natomiast wolicie sobie pochlipać nad książką to ''Gwiazda Morz'' (autor: Joseph O'Connor) wyciśnie z Was łezkę albo i dwie a tym którym podobał sie ''Kod...'' autorstwa Dan'a Brown'a mogę z czystym sumieniem polecić ''Spadek Leonarda Da Vinci'' Lewis'a Perdue'da. Jak przypomnę sobie jeszcze coś ciekawego co ostatnio czytałem to dopisze. :)
ithildan
Gość
« Reply #26 on: May 30, 2008, 03:13:27 PM »

Oj Huriel popłynęłaś po Mastertonie hehe, a ja tylko poleciłem ten jeden tytuł, bo reszty nawet nie znam  ;)
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #27 on: June 06, 2008, 02:40:53 PM »

ach, och, eh, z okazji zblizajacych sie imienin dostane (bo juz zamowione) 7 ksiazeczek w ramach prezentu:D

To nie jest reklama:)
serdecznie polecam www.albertus.pl - ceny duzo nizsze niz w normalnych ksiegarniach internetowych (merlin, empik, gandalf)

np stare ksiazki Supernovej sa w cenach 14-22zl/szt, wiec naprawde mozna wzbogacic swoja biblioteczke o kilka wspanianlych pozycji za niewielkie pieniadze.
no i wybor fantastyki i s-f bardzo duzy, co cieszy mnie niezmiernie:P

Bedzie sie czytalo!
ithildan
Gość
« Reply #28 on: June 10, 2008, 08:32:09 PM »

Czy pod temat można podpiąć audiobooki? Bo jeśli tak to gorąco polecam ;)  sporo można znaleźć tu, w topicu wg mnie najlepszego Polskojęzycznego forum

http://peb.pl/dokumenty/23597-audiobooki-pl.html 

Definitywny plus to "czytanie" po ciemku do snu, minus to ktoś czyta Ci do ucha :) ale dzięki temu ukończyłem wszystkich Potterów, bo mi się czytać nie chciało i  zaczynam, a raczej zaczął mi czytać lektor Opowieści z Narnii.

ps. Jeszcze raz wszystkiego naj pani G :)
Kadorin
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1023



« Reply #29 on: June 10, 2008, 08:39:16 PM »

O Jezusie ...
Dla mnie to jest świętokradztwo jednym słowem :P
Ja bym nie potrafił "czytać" takiego audiobooka ...
Dla mnie to musi być na papierze, inaczej nie książka.
Pages: 1 [2] 3 4 ... 15
  Print