Pages: 1 2 [3] 4 5
  Print  
Autor Topic: Kto jest GMem?  (Read 34893 times)
Gilgas (Ruttar)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 194


« Reply #30 on: January 14, 2013, 01:55:14 PM »

I tak jak wcześniej już napisałem, "o co chodzi"? Dlaczego GM miałby dać ci rangę oficera? Czy mógłbyś to jakoś nam uzasadnić?
Modnoki, to ty do mnie pisałeś w trakcie HM-a?

Jeśli chodzi o oficera, to w sumie nie bardzo widzę powody dla których mam go nie dostać, nie widziałem podań ani głosowań odnośnie wyboru GM-a, czy oficerów dla innych osób. Jeśli brać pod uwagę staż jako wymierny element, a uczciwość jako element niemierzalny to i tak się plasuje gdzieś na początku listy guild.
Na randze nie zależy mi, bardziej chodziło o stronę organizacyjną gildi. Nie jesteście cały czas online, ja też nie. Ze 2 czy 3 razy w mojej przytomności był poszukiwany oficer do invita alta czy kogoś tam. Sam w sumie nie bardzo wiem jakie są obecnie zasady utrzymywania altów w gildi, dostępu do banku gildii, co trafia do banku, jakieś zasady dystrybucji itp.
Na chwilę obecną mam aktywna subskrypcje i gram sobie, raczej solo na low lvl altach bo mam 2 miesięcznego synowca i będąc w domu mam raczej stosunek mocno przerywany z gra, choć czasem udaje się wyprosić u mojej Pani z godzinkę na party time i wtedy chętnie bym skorzystał z tego co oferuje Guild, np obecnie potrzebuje zrobić HM Maelstorm Prison z uwagi na droida. . . i tu np chętnie bym się umawiał na forum na takie wyjścia o ile w ogóle ktoś tu zagląda poza 2 osobami :)   
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #31 on: January 14, 2013, 02:44:45 PM »

Dla mnie bomba, dać mu GM'a  ;D
Gilgas (Ruttar)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 194


« Reply #32 on: January 14, 2013, 02:53:01 PM »

Cokolwiek dobrego wyszło, bo widzę wpisy dwóch osób które zadały sobie trud i przeczytały mój post. Jest więc szansa że ktoś zagląda na forum.
Gefaran dziękuje za zaufanie, ale GM powinien mieć raczej ktoś bardziej aktywny niż ja. Chociaż faktycznie osoba taka powinna być wybrana na podstawie głosowania, a nie z łapanki ... jak rozumiem twój głos już mam hmm ? A tak na marginesie, grasz w ogóle w SWTOR?

 ::)
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #33 on: January 14, 2013, 08:06:28 PM »

Śledzimy, forum śledzimy. Wystarczy że zerkniesz do działu rekrutacyjnego, gdzie Qho akceptuje wszystkie podania na bieżąco.

W kwestii oficerów to są nimi obecnie osoby, które były oficerami przed czasowym zamknięciem oddziału. Powrót tego oddziału do gry (dla części w związku z f2p, dla innych była to też okazja do ponownego biegania razem) jest zdaje się mniej formalną inicjatywą stąd, być może twoje odczucie o braku większych inicjatyw.

Masz ochotę porobić coś poważniejszego to zgłoś się do Kassa/Claymora i spółki - zaproponuj coś. Wtedy temat awansu na oficera będzie pewnie otwarty.
Gilgas (Ruttar)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 194


« Reply #34 on: January 16, 2013, 09:59:24 AM »

Inkwi z chęcią bym coś porobił na rzecz i z, ale obawiam się że moja "prośba" została źle odczytana. Nie zgłaszałem się do kierowania, organizowania lub prowadzenia guild. Zresztą mój stosunek do sprawowania " urzędu" i "władzy" można określić powiedzonkiem -> im większa władza tym większa odpowiedzialność, zwłaszcza na stanowiskach społecznych.

Mogę pomóc ogarnąć temat banku charytatywnie, na wzór innych mmorpg stosowany w gildiach typu casual, niestety jest to funkcja mocno ograniczona z uwagi na mechanikę gry, i tak sobie myślę ze jest nas w guild za mało. Do tego nie jest mi potrzebna baretka przy nazwisku tylko rozmowa GL lub oficerami .  .  .  pytanie tylko jak długo będzie osoba utrzymującą suba na pozycji GL/oficera . . . swoja drogą widziałem jakieś pierdoły w banku i jak napisałem nie wiem jakie są zasady używania guild banku, czasem mam fajne itemy na luzie, ze nie wspomnę o craftowanych purpurkach, inni pewnie też - po co szukać, kupować itp skoro można się wymieniać.  Jak choćby rewardy z daily - puprurowe armoringi, mody i ench.

Propozycję podałem tylko z powodów organizacyjnych - ot jedna osoba więcej z uprawnieniem na wypadek W, i tak tylko do czasu opłacania suba to prawo działa.
A tu od razu mam casting,  przedstawić moje CV i Bussines Plan. Panowie to tylko gra.
Aldarian
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 88



« Reply #35 on: January 16, 2013, 07:15:27 PM »

...Nie zgłaszałem się do kierowania, organizowania lub prowadzenia guild...

Widać, że raczej sprawnie posługujesz się językiem polskim więc w jakim celu wtrącasz ciągle to angielskie słówko? Przecież ma ono idealny polski odpowiednik.

A co do wytwarzania i wymiany różnych przedmiotów w gildii, to takowy proceder istnieje i ma się całkiem dobrze, łącznie z wytwarzaniem dóbr przez inne zaprzyjaźnione gildie/osoby za darmo. Wystarczy zapytać na kanale gildyjnym lub TS'ie.
Gilgas (Ruttar)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 194


« Reply #36 on: January 16, 2013, 07:56:18 PM »

Produkcja na prośbę, wymiana itp na lv 50 ma się nijak do opcji zajrzenia do banku i pobrania dobra przydatnego np nowym członkom gildii, po coś w końcu to jest.
Przypomnę tylko wiadomość z działu producentów, teoretycznie fanty z wyjść realizowanych w gildii nie powiązane z postacią powinny trafić własnie do banku gildii. Skąd powinny być dystrybuowane na pozostałych członków gildii wg przyjętego klucza.
Natomiast plany produkcyjne, fanty niskopoziomowe i temu podobne mogą być wrzucone i pobierane bez ograniczeń. 

Mam nadzieję że język użyty w tym poście jest wystarczająco adekwatny do oczekiwań i pozbawiony obcych wtrętów.
Aldarian
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 88



« Reply #37 on: January 16, 2013, 10:45:09 PM »

Język jak najbardziej adekwatny  ;D

Pobieranie, wytwarzanie, zbieranie czegokolwiek przed 50 poziomem, moim zdaniem mija się z celem (oprócz rzeczy, które podwyższają poziom craftingu). Przecież podążając za fabułą co chwila dostajemy z zadań lepsze przedmioty. Chyba, że ktoś lubi dniami siedzieć na jednym poziomie nie awansując.

A wrzucanie różnych niskopoziomowych rzeczy do banku powoduje prawie zawsze śmietnik, nikt tego nie chce i leży to potem w banku miesiącami.
Gilgas (Ruttar)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 194


« Reply #38 on: January 17, 2013, 04:32:00 PM »

To w takim razie do czego służy nasz gildyjny bank, i jakie są zasady korzystania z niego ?
Aldarian
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 88



« Reply #39 on: January 17, 2013, 06:12:49 PM »

Moim zdaniem w tej grze do  niczego  ::)

Ale kimże ja jestem, żeby kogoś pouczać. To jest Twój czas i jeżeli chcesz się w takie zarządzanie bankiem angażować to tylko przyklasnąć i życzyć szczęścia.
Moim celem było tylko ostrzeżenie Cię żebyś nie poczuł się potem rozczarowany, że narobiłeś się na darmo.

P.S.
Co do tego "guild", o które się czepiałem to chciałbym wyjaśnić, że nie jestem jakimś purystą językowym i sam często korzystam ze słów w języku angielskim.
Są takie słowa, które po polsku brzmią śmiesznie lub w ogóle nie mają polskich odpowiedników, a "guild" można bez problemu zamienić polskim "gildia". Brzmi prawie identycznie ma to samo znaczenie, odmienia się i nie razi.

Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem  :)
Ozzi
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 43



« Reply #40 on: January 17, 2013, 08:43:38 PM »

Jeśli nie macie nic przeciwko chciałbym zgłosic swoją kandydature na Guildmastera.

Twierdza żyje, a jako że żyje potrzebny jest aktywny GM - wiecie, że gram często, poznaliście mnie na tyle żeby wyrobić sobie o mnie opinie. Ja w kazdym razie chetnie podejme sie tej funkcji i zapewniam tylko ze swej strony, że będe sie starał nadal aktywnie grać i ingerowac w dzialalnosc gildii jak najmniej jak to tylko mozliwe.

Niech lud przemówi. :]
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #41 on: January 17, 2013, 08:43:51 PM »

Ja nawet nie wiem gdzie jest bank gildyjny  ::)
Kassei (Claymore)
Moderator
Mędrzec
*****
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #42 on: January 17, 2013, 09:45:13 PM »

Bankiem może całkowicie zarządzać tylko GM. Samo zarządzanie jest tak ubogie, że "kółko i krzyżyk" wydaje się przy tym niesamowicie skomplikowane. Na tą chwilę jedyne rozsądne zastosowanie dla banku to trzymanie kasiory na naprawy w czasie gildyjnych wypadów. Temat składek był poruszany, ale tak na prawdę za ich wprowadzeniem były ze 2 osoby, a reszta - łącznie ze mną - olała temat.
Co do trzymania samych itemów w banku to nie ma czego tam trzymać. Najlepsze rzeczy (nawet te craftowalne) są BOP. Armoringi, Mody, Hilty itp. poziomu 27 zaraz po scraftowaniu (zajmują się tym nasi znajomi crafterzy) lecą rotacyjnie dla najbardziej aktywnych graczy. Dropy z rajdów rozdajemy najbardziej potrzebującym.

Co do kwestii GMa. W Twierdzy GM był zawsze odgórnie mianowany przez radę gildii. W swtor guildmasterem był Khele który ogólnie zrobił sobie przerwę od mmo z powodu powiększenia rodziny :D Odchodząc chciał oddać rangę komuś z oficerów, było nawet zebranie w tej sprawie, na którym generalnie zdecydowaliśmy, że ranga GMa nie ma bezpośrednio żadnego wpływu na grę i Khele zostanie takim "honorowym" guildmasterem, a wszystkim będą się zajmować oficerowie. Tak by też pewnie nadal było gdyby nie ten dziwny mechanizm w swtor przekazujący automatycznie rangę pierwszej zalogowanej postaci po odpowiednim braku aktywności GMa.
Obecnie ja jestem GMem i spokojnie oddam rangę, ale jedynie na polecenie starszyzny Twierdzy. Mogę też oddać ją takim osobom jak np. Inkwi, czyli związanych długo z Twierdzą i do których mam 100% zaufanie w gildyjnych kwestiach. Tak z innej beczki odkąd zostałem GMem nikt się do mnie o nic nie zwracał. Jedynie Ozi wyszedł z propozycją, że mógłby się zając trochę rekrutacją, na co po małej dyskusji przystałem i dostał z tego powodu Oficera. Czasem też zabieram głos w sprawie podziału dropa. Są oficerowie, są raid liderzy, jakoś nie widzę spięć i konfliktów (chyba, że coś mnie ominęło - w co wątpię). Ponad połowa ludzi loguje się tylko i wyłącznie na rajdy. Pozostałe osoby robią jeszcze daily i weekly. Generalnie jest nas garstka, choć troszkę sukcesywnie Twierdzowiczów przybywa. Możemy zrobić 40 rang np. oficerów od banku, oficerów od kupowania stimów na markecie, oficerów od shoutowania na flocie, oficerów od stawiania reperującego droida... tylko się zastanawiam czy jest sens takiego przerostu nad treścią. Mogę dać komuś oficera, ale muszę widzieć w tym sens, którego nie widzę w stwierdzeniu "bo czemu mam go nie dostać" albo w propozycji prowadzenia niepotrzebnego nikomu banku - bez obrazy ofc. Nie dam też oficera osobie w moich oczach konfliktowej (ogólnie piszę, nie o kimś konkretnie). Twierdza przyjęła nieco formę endgame'ową przy czym podejście nawet nie zahacza od hardcore i przebija mocno konwencja "for fun". Ja mam wrażenie, że jest ogólnie OK, ale to moje subiektywne zdanie.
Ozzi
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 43



« Reply #43 on: January 18, 2013, 06:19:49 AM »

Zgłosiłem swoją propozycję tylko dlatego, że w moim odczuciu GM'em powinien być ktoś kto loguje się często; jak sam zauważyłeś Clay jesteś jedną z osób która loguje się tylko na rajdy - personalnie absolutnie nic do Ciebie nie mam, uważam Cie za sympatycznego człowieka który sporo mi pomógł jesli chodzi o granie troopkiem. ;]

Naturalnymi spełniającym warunki (tzn. logującym się często) kandydatem na GM'a jest w moim i chyba wszystkich odczuciu Qho, tyle, że Qho wyraźnie zaznaczyl, że GM'em być nie chce - dlatego (i z powodu który właśnie wyłożyłem) zgłosiłem swoją kandydature. Jeśli zaś uważacie że dobrze jest jak jest i aktywny GM jest nam niepotrzebny - też dobrze. Rozpaczać nie będe, w sumie wszystko funkcjonuje bez zarzutu ale jak juz pisałem ja mam po prostu troche inne spojrzenie na całą sprawę. Tyle ode mnie, sami decydujcie o tym co dalej z moją propozycją. ;]
Perun
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1015



« Reply #44 on: January 18, 2013, 08:09:41 AM »

Dodam tylko mała informacje, ze ozzi był oficerem po stronie imperialnej i bardzo dobrze wywiazywal się ze swoich obowiązków
Pages: 1 2 [3] 4 5
  Print