Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 10
  Print  
Autor Topic: Etten w HD  (Read 46975 times)
Isav
Banita
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 492



« Reply #30 on: December 11, 2013, 03:51:21 PM »

Skoczyłem dziś na etten z nudów przygotowany na tęgie lanie (0 auda), pierwszy creep którego spotkałem, r7 rvr, nie zabrał mi nawet 1/3 morale, padl po 20 sek, szczęście myślę (po tym co czytałem na lotro.com o impale krytującym za 12k+ i brak mitygacji na orc-craft), kilka sparów z Musgo (rvr r14 z którym na prawdę ciężko było wygrać, pamiętam baty jakie od niego nie raz dostałem) pod GV stairs dały mi jako taki obraz sytuacji, nawet bez auda, bez mitygacji na nowy typ dmg wygrałem z nim 5/7 sparów (ani razu nie użyłem self hila), pozostałe dwie walki zakończyły się remisem, obaj padliśmy od dotów, w zasadzie walka wrd 1vs1 opiera się na założeniu kompletu dotów, w momencie gdy wszystkie bleedy + light doty takają można spokojnie kajtować i czekać aż creep padnie, któryś spar z kolei, kilka krytów więcej we mnie weszło i padłem w momencie jak wspomniany wyżej rvr był na 30k morale, 10s pózniej leżał obok mnie zagryziony przez damage over time, paranoja jakaś, po jednej z walk byłem na 5k morale, dwa wargi próbowały mnie dobic, jeden po chwili hipsnął z kompletem bleedów, padł zaraz potem, drugi walczył dzielnie do końca, nie żeby mu to pomogło.. co to będzie jak freepy dostaną auda? Raz muszę się z Bondziem zgodzić, PvMP w HD jest...meh.
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #31 on: December 11, 2013, 10:24:50 PM »

Dziękuję.

Po tym jak pierwsze freepy pojawiły się na Etten i wyszły dalej niż na schody GV wiedziałem, że jedyna różnica pomiędzy łomotem jaki dostawaliśmy w becie, a tym w wersji "live" jest taki, że padamy dużo szybciej :)

1. Ogólne dopalenie klas co widać w zwykłym PvE - Odczułem to osobiście gdy rankiem przed HD przebijałem się LMem przez elitki, a wieczorem robiłem za kosiarkę.
2. Freepy ubrały się i zrobiły 95lv.

Czytając wcześniej biadolenia o przegiętych creepach z 50-60k morale i jednoczesne ignorowanie faktów, że RK czy Hnt potrafią walnąć za 30k+ stwierdziłem, że z propagandą freepową i tak nie wygram. Ciekawie jednak było czytać jak Ci sami biadolący chwalą się teraz, że wyciskają kryty 25k+, albo 30k morale.

Miarka się przebrała się po spotkaniu .... wardena. A konkretnie po 3 kolejnych podejściach do wardena. Przygotowałem już nawet screeny i zacząłem pisać post ale odpuściłem i po prostu pożegnałem się z Etten.

Mała lekcja poglądowa jak wyglądało HDEtten 29.11:

1) Porównanie mojego najlepszego kryta z 3 walk (freep bez auda i mitigacji), mojego standardowego kryta z dota z 2 dotami od wardena (nawet nie krytami)



2) Tak wygląda szansa na przeżycie spotkania z wardenem.



Low bleed crytuje za 2k, Medium za 3k, nie miałem przyjemności spotkać się z krytniętym Big.

3) I wisienka na torcie bo przecież założyć można więcej niż 3 doty ...






Był czas kiedy hunter grał jako wieża, obracał się tylko i zabijał. Teraz warden najwyraźniej ma tylko zakładać doty. Screeny mają już 2 tyg więc bardziej ogarnięci gracze z lepszym sprzętem wykręcą na pewno lepsze wyniki.


Isav
Banita
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 492



« Reply #32 on: December 11, 2013, 10:47:00 PM »

Big bleed krytuje za 4-5k, ale nie to jest ciekawe, wrd ma 15% szans na założenie podwójnego bleeda (low, medium, big) i podwójnego dota (ze spear of virtue-tier3 i piercing strike-t2), czyli jest szansa na 6 bleedów (jeśli jeden z podwójnych krytnie to jego bliźniak też) i 5 dotów. Wczoraj wklejałem na kinowy light dmg over time tier 4 (desolation) który krytuje za ponad 10k. To co Bondur wklejał to są wszystko screeny ze zbugowanym auda (ponad 60% redukcji u creepów), zapowiedzieli że to naprawią, że freepom dadzą sety, podepną nowe typy dmg creepów pod mitygacje itp, tylko po co? Już teraz widać że etten będzie parodią..
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #33 on: December 12, 2013, 09:17:23 AM »

Już teraz widać że etten będzie parodią..
Dlatego ja liczę na porządny nerf, bo i w pve takowy się przyda. Owszem, fajnie jest na minim jednym hitem zabijać co drugiego moba, ale niesmak pozostaje. Za łatwo, za szybko, za mało wyzwania.
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #34 on: December 12, 2013, 09:35:35 AM »

Quote
Dlatego ja liczę na porządny nerf, bo i w pve takowy się przyda. Owszem, fajnie jest na minim jednym hitem zabijać co drugiego moba, ale niesmak pozostaje. Za łatwo, za szybko, za mało wyzwania.
Niestety w patchu 12.1 tego nerfa nie ma. Zostaje wszystko po staremu. Pytani o to devsi mówią że kiedyś, może ale raczej w bliżej nie określonej przyszłości.
A dokładniej to że balans klas ma być robiony w kolejnych kilku patchach. Może więc to trwać kolejne pól roku.
Milo
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1844


Why so serious... Its only a game.


« Reply #35 on: December 12, 2013, 04:05:22 PM »

Niezależnie jak na to spojrzeć, WRD zawsze kosił na etten, zawsze z łatwością solował, ale teraz to już mega przegięcie skoro widzę jak wszystkie insty na 95 lev wrd soluje, skirm rajdy 12 również (pewnie standardowe rajdy też, przynajmniej na t1) - nie inaczej MUSIAŁO być na etten - niczego innego się nie spodziewałem, wiec nie wiem Isav na co liczyłeś :) Przecież nawet na TS się śmialiśmy że z 10k DoTami zjadasz creepa w kilka chwil, zamim na etten poszedłeś...

Wiem że Bondur chciałby aby znerfić freepy o  60-70% - wtedy było by sprawiedliwie - Tylko wtedy może nich creepy robią insty/rajdy i całe PVE. Bo Bondziu nie pamięta już że ta gra to PVE, a PVP to tylko dodatek i ew. możliwość pogrania "drugą stroną"
Ja na razie champem dostaje ostre lanie na etten, jedynie z pajączkami i ew z wargami coś się udaje (choć 0 kb, ale z nimi przeżyłem choć), bez setu nie wchodzę, dla mnie porażka. Pierwsze wrażenia były pozytywne, drugie i dalsze już mniej. Jak dostane set i z łatwością zabije Reavera lub Defi - wtedy powiem, że należy coś zmieniać i że freepy są przegięte. Na razie SĄ przegięte i to na maxa względem PVE, nie PVP. Można popłakać nad przesadzonym WRD, można sie cieszyć z tego (bo tacy wrd też pewnie są), ale nie jak zwykle porównywać 1 czy 2 klasy do wszystkich 8 dostępnych. Na razie WRD - Bóg, Mini i CPt - pół bogowie, reszta sprząta w GV, pojedyńcze jednostki z dziwnymi makro lub exploitami coś tam próbują, uda im się zabić creepa 1 na 10 podejść...

W jednym się zgadzam i to w sumie ze wszystkimi - etten teraz jest nie do grania, nie ma PvP. Szczegóły, dlaczego, co i jak każdy ma swoje poglądy na ten temat... Jak dupa każdy ma swoją i albo się nią zachwyca albo nad nią ubolewa...



PS. Tak jak Huri pisała, spier**** i jak nie będzie jakiś poważnych zmian, nie widzę tej gry dalej. Jak gram parę lat w LOTRO tak od paru dni się strasznie nudzę, nie mam kompletnie nic do roboty w tej grze, 3 postacie na 95, 2 bardzo dobrze wyposażone, 1 trochę słabiej. Insty, Rajdy - Jakie? Łup łup i po zabawie, no i po co, skoro biżu leci jak głupie z BB, nawet się starać nie trzeba za bardzo. Setów nie ma... Nie myślałem że to powiem ale tęsknię za Hytboldem i farmą 2 tygodni żeby set mieć...
Doprowadzają do tego aby jednak w przyszłym roku nie przedłużać licencji. Może i dobrze?
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #36 on: December 12, 2013, 06:24:22 PM »

Uderz w stół ... a minister propagandy się odezwie. Już nie rozpaczasz nad wykoksowanymi creepami z 50-60k morale? Jak to szło ... aha, twierdziłeś że potrzeba kosmicznego dps u freepów żeby to zrównoważyć. No i masz. Kosmiczny i jeszcze trochę na dodatek. A przy okazji 30k morale u nieszmacianego freepa to żadna niespodzianka. 2 razy mniej morale, 5-10 razy większy dps? ... Ale dalej jest mało i trzeba trzymać się roli biednego freepa ....

Quote
Ja na razie champem dostaje ostre lanie na etten

Tia. Pewnie zapomniałeś włączyć traitów ze ścieżki "koszmar Bondura"

Quote
Tylko wtedy może nich creepy robią insty/rajdy i całe PVE

Załatw to z Turbinkami i nie ma sprawy.

Quote
ale nie jak zwykle porównywać 1 czy 2 klasy do wszystkich 8 dostępnych. Na razie WRD - Bóg, Mini i CPt - pół bogowie, reszta sprząta w GV,

Ty tak poważnie Milo? Obrażasz mnie czy może nie łapię ironii? Już taki jeden był co gadał takie niestworzone historie - kabaret Tey kwitował to w skeczu słowami "woda będzie we wtorki z małego ekranu. Wybacz ale potrafię liczyć do więcej niż 2. Wrd, Mini, Cpt, Rk, Hnt, Lm, Chmp, Grd (kolejność przypadkowa). Spotkanie z każdą z tych klas okazuje się albo szybkim zgonem albo tłuczeniem głową w mur. Nieliczne wygrane były miłą niespodzianką.

Brak burga w tym zestawieniu to nie pomyłka. Kilku na których się natknąłem nie zrobili mi nic czego by wcześniej nie robił burg, raz ja wygrywałem, raz burgi, czasem obie strony wycofywały się na z góry upatrzone pozycje. Wygląda na to, że burg jakoś słabo wyszedł na HD.

Quote
Niezależnie jak na to spojrzeć, WRD zawsze kosił na etten

Nie zawsze. Ale możesz tego nie pamiętać. Kiedyś na serwerze było kilku wardenów zaledwie bo żeby coś zdziałać trzeba było rzeczywiście potrafić grać tą klasą. Inaczej kończyłeś jako padlina. Potem przyszło zaćmienie umysłu Oriona i wyroiło się wardenów cała masa. Co ciekawe Ci co grali PRZED zwykle już nie grali PO. Ciekawe dlaczego :)

Quote
nie inaczej MUSIAŁO być na etten

Nie musiało. Za drobną równowartość kilku "mendejsów" turbinkowych devsów mogę im przedstawić bardzo proste rozwiązanie i łatwe w implementacji bo coś takiego już jest w kodzie.

Quote
Bondziu nie pamięta już że ta gra to PVE, a PVP to tylko dodatek i ew. możliwość pogrania "drugą stroną"

Ta umniejszana przez Ciebie strona to wielu graczy, których tylko Etten trzyma/trzymało przy lotro. I wielu z nich co roku wydawało kasę na dodatki (mimo, że nie musieli). Kładąc etten tracimy te osoby. A jak widać po ostrych promocjach nie tylko te.

Możesz dalej upierać się przy swojej dupie, że Twojsza jest lepsza, ważniejsza niż mojsza. Życzę Ci tylko żebyś do tego całego rajdowania, PvE miał w przyszłości towarzystwo. Żeby te solowanie rajdów nie okazało się smutną koniecznością braku graczy.
Milo
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1844


Why so serious... Its only a game.


« Reply #37 on: December 12, 2013, 07:39:13 PM »

(...)
Możesz dalej upierać się przy swojej dupie, że Twojsza jest lepsza, ważniejsza niż mojsza. Życzę Ci tylko żebyś do tego całego rajdowania, PvE miał w przyszłości towarzystwo. Żeby te solowanie rajdów nie okazało się smutną koniecznością braku graczy.

Bez komentarza, bo mi się nie chce...

Ale to co napisałeś na koniec to niestety prawda - tak będzie. Tak się zapowiada przynajmniej, jak gram tyle czasu wiele razy mówiło się czy czytało o "końcu Lotro" czasem w żartach, czasem ludzie mieli dosyć - teraz to może być w końcu prawda...
Isav
Banita
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 492



« Reply #38 on: December 12, 2013, 08:17:24 PM »

Nie zawsze. Ale możesz tego nie pamiętać. Kiedyś na serwerze było kilku wardenów zaledwie bo żeby coś zdziałać trzeba było rzeczywiście potrafić grać tą klasą. Inaczej kończyłeś jako padlina. Potem przyszło zaćmienie umysłu Oriona i wyroiło się wardenów cała masa. Co ciekawe Ci co grali PRZED zwykle już nie grali PO. Ciekawe dlaczego :)

Wiele bym Bondur dał żeby odzyskać swoje Mirkowego wardena (z Gladden), na etten nim byłem razy kilka ledwie ale samo to że nie każdy wrd był w stanie wytankować powiedzmy takie SG, że trzeba było wiedzieć co się robi a nie klikać te same gambity non stop (EoB/agrresion w RoR) dawało więcej satysfakcji niż teraz solo przelot przez którąkolwiek z inst/rajdów..
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #39 on: December 12, 2013, 09:05:08 PM »

Z wielkim sentymentem wspominam Mirkwood, niekończące się próby zabicia porucznika i radość kiedy w końcu nam się udało. Nie do pomyślenia teraz :)

Ps. Idę pooglądać Morię, trzeba się zrelaksować :0
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #40 on: December 13, 2013, 10:44:51 AM »

Ps. Idę pooglądać Morię, trzeba się zrelaksować :0
Mniej więcej tak zareagowałem :P
Mało gram, ale jeśli już, to najczęściej moim guardem oglądam Morię po revampie.

A bardziej w temacie, ja z EM w zasadzie zniknąłem wraz z RoI. Dorobiłem się 6 rangi(warden traitowany na red dla sportu).
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #41 on: December 13, 2013, 12:32:58 PM »

Ps. Idę pooglądać Morię, trzeba się zrelaksować :0
Mniej więcej tak zareagowałem :P
Mało gram, ale jeśli już, to najczęściej moim guardem oglądam Morię po revampie.

Na szczęście wygląda dalej genialnie - szczególnie jak się przywróci jej normalną ciemność :D

podpowiedź:
Quote
For all those with whom I share a bit of melancholy for the darker Moria: remember your options menu has sliders for the lighting. You can still make Moria as dark as you want it to be.

Wprowadzenie licznych ułatwień nie za bardzo mi się podoba ale taką mamy politykę devsów. Plusem jest uporządkowanie niektórych questów, nie trzeba już biegać w kółko 4 razy ale dla równowagi niektóre świetne quest_chainy zostały okrojone i niewiele z nich zostało. Coś za coś. Moria i tak dalej jest najlepszym miejscem w Lotro :)
Milo
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1844


Why so serious... Its only a game.


« Reply #42 on: December 22, 2013, 11:09:15 AM »

Quote
Atza scored a devastating hit with Vital Target on Cantham for 11,963 Orc-craft damage to Morale.

BA R4, a ja mam Aud 15



Isav
Banita
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 492



« Reply #43 on: December 22, 2013, 01:18:16 PM »

Orc-Craft i  Fell-Wrought nadal omijają mitygacje, stąd takie hity..zakładając że masz 70% mitygacji dostał byś góra 4-5k gdyby działały jak trzeba.

Kilka moich krytniętych dotów na pająku r12:

Isav scored a critical hit with Big Bleed - Vicious Offence on Monsterspieler for 4,984 damage to Morale.

Isav scored a critical hit with Tier 4 Damage over Time on Monsterspieler for 7,846 Light damage to Morale.

Isav scored a critical hit with Tier 3 Damage over Time on Monsterspieler for 5,473 Light damage to Morale.

Freepy biją mocniej, jak wreszcie naprawią mitygacje sytuacja może być nieciekawa dla creepów..



Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #44 on: December 22, 2013, 02:55:28 PM »

Quote
Atza scored a devastating hit with Vital Target on Cantham for 11,963 Orc-craft damage to Morale.

BA R4, a ja mam Aud 15


Czyli dostałeś 3* mniej niż creep dostanie od rk czy hnt. I mniej niż warden w rundę może z dotów wycisnąć. Mimo wszystko dalej marudzisz.
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 10
  Print