Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Inżynierek skuteczny  (Read 6899 times)
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« on: September 12, 2012, 01:31:26 PM »

Dostukałem swojego do tego 32 poziomu dopiero, ale już mam wątpliwości co do efektywnego wykorzystania danych nam skili. Jak bawiłem się różnymi zestawami broni i dodatkowo próbowałem tych skilli w postaci flamethrowera czy elixir guna, to wychodzi mi że jednak na dwa pistolety i traitami w condition dmg jest najefektywniej. Oczywiście mowa o singlowaniu, grupa rządzi się własnymi prawami i podział ról wymusza też inne kombinacje. Ciekawi mnie jakie mają spostrzeżenia ludzie, którzy pograli do tego 80 levelu, czyli mają o wiele więcej doświadczenia w temacie.
Elk
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 178



« Reply #1 on: September 12, 2012, 05:43:55 PM »

Jak już pisałem wczoraj w grze, gram dwoma pistoletami i miotaczem ognia. Zaczynam 3 pierwszymi skillami z pistoletów, przełączam się na miotacz i dokańczam dzieła. Gra mi się tak bardzo przyjemnie, rzadko który mobek wogóle do mnie dobiega. Przy większej ilości mobków stawiam wieżyczkę i siekam granatami albo miotaczem, który też jest skuteczny przy większej ilości mobów.
Ogólnie dopóki nie grałem ze zmianami broni tylko na same wieżyczki i pistolety to engineer zaczynał mnie nudzić - teraz odkrywam tą klasę na nowo :)
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #2 on: September 13, 2012, 08:25:35 AM »

Jak używasz tylko 3 pierwszych skilli z pistoletu, to nie lepiej drugi na tarczę zamienić? Zawsze to więcej armoru. Cóż o ile dobrze pamiętam naszą rozmowę obaj jesteśmy na podobnym poziomie inżyniera, ciekawe jak to wygląda z perspektywy kogoś pod koniec a nie przed połową drabinki levelowej. ;)
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #3 on: September 25, 2012, 09:46:06 AM »

Widzę, że inżynierów u nas zatrzęsienie, przynajmniej sądząc po wypowiedziach. :P

Trochę więcej pograłem i szczerze mówiąc rewiduję trochę swoje podejście do tej klasy. Przede wszystkim pistolety przestały się sprawdzać coś około 50 poziomu. Faktycznie przeskoczyłem na kombinację karabin+miotacz, do tego wieżyczki właściwie zastąpiłem innymi skillami. Docelowo myślę ustawię traity pod Juggernought, coś w tym stylu:
http://gw2skills.net/editor/en/?fcMQFAUlspSXHvSrF27ISoCSIoHAWddXie8YQ2kB
Oczywiście mowa bardziej o singlowaniu, ustawienie pod grupę to inna para kaloszy, choć przy tym buildzie myślę że AOE DPS może być całkiem niezły i do tego eliksiry, czyli boony dla ekipy też przyjemne. Może się komuś przydadzą te moje przemyślenia a może wywiąże się dyskusja i usprawnimy ten build? We will see...  ;)
Elk
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 178



« Reply #4 on: September 25, 2012, 07:25:45 PM »

Ja tam sobie gram w takim kierunku na razie:

http://gw2skills.net/editor/en/?fcMQJAqalIq6dHxSrF17ISoCSIoH6FexXfewWpFEC

Ale dopiero 54 lvl więc co ja tam wiem oprócz tego, że gra mi się bardzo przyjemnie ;)
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #5 on: September 26, 2012, 09:09:00 AM »

Te Piercing bullets z pistoletów mnie zawsze kusiły. Mówię o niedawnym czasie kiedy wydawało mi się, że dwa pistolety bez konieczności zamiany na weapon kity to idealne rozwiązanie. Pewnie przy 60tce przetestuję też i tą opcję, może to robić dużą różnicę, tyle że ja generalnie mam bardziej 'stacjonarny' styl gry i dla tego ten Jaggernought wydaje mi się akurat dla mnie, no nic zobaczymy jak wyjdzie w praniu.
Elk
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 178



« Reply #6 on: October 07, 2012, 07:07:00 PM »

Przy 60 lvl'u znowu zmieniłem styl grania. Obecnie gram czymś takim:

http://gw2skills.net/editor/?fcAQJAqelspiY3zShF17IyoCdmYGPGl95hclWQIA

a na 80 planuje coś takiego:

http://gw2skills.net/editor/?fcAQJAqelspiY3zShF17IyoCdmoHPGl5YfeIXpFEC

I gra się super - leveluje się dużo szybciej niż z miotaczem.
I powiem tylko, że nie wiem jak ja do tej pory biegałem bez Speedy Kits :)

Ogólnie świetnie się gra inżynierkiem - niby cały czas ta sama klasa a ciągle coś nowego :)
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #7 on: October 09, 2012, 08:29:55 AM »

Czyli jak dobrze rozumiem ciągle zamieniasz granaty na bomby i odwrotnie żeby jechać na tym 5s speedzie?
Elk
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 178



« Reply #8 on: October 09, 2012, 05:01:01 PM »

Czyli jak dobrze rozumiem ciągle zamieniasz granaty na bomby i odwrotnie żeby jechać na tym 5s speedzie?

Dokładnie - cały czas w biegu :)
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #9 on: October 10, 2012, 08:07:34 AM »

Wygląda na to, że mamy zupełnie różne style gry. O ile mówimy obaj o PvE. Wczoraj próbowałem na paru mobkach 'Twoich' kitów bomba/granat i szczerze mówiąc to ciągłe bieganie mnie rozwalało. Owszem mój obecny juggernought styl też nie do końca mi leży, bo właściwie staję i odpalam, po czym czekam aż mob pada ale do niego dołożył bym tylko odrobinę mobilności, zdecydowanie nie aż tyle co u Ciebie. Tak czy inaczej szacun za pracowitość  ;) Przy okazji powiem, że zestackowane te 11-13 might w moim buildzie i po odpaleniu eliksiru 'U' = kopara na glebie jak patrzę na pasek zdrowia mobka  ;D
Elk
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 178



« Reply #10 on: October 10, 2012, 05:32:44 PM »

Tyle tylko, że ja przebiegam przez kilka mobów i biorę ich na kilka na klatę :) Szybko idzie tylko rzeczywiście trzeba cały czas się ruszać - ale przez to też nie ma problemu z paskiem zdrowia - ewentualnie można się nieźle podleczyć. Dodatkowo po zmianie odpowiednich ustawień w opcjach gry rzucanie granatami też jest wtedy dużo prostsze - jak dla mnie leveluje się teraz dużo szybciej i sprawniej.
Eor (Czarny)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 368



« Reply #11 on: October 23, 2012, 10:26:44 AM »

Lepiej późno niż wcale :) choć to dopiero 40 któryś + lvl.
Osobiście nie wyobrażam sobie gry bez rifle'a. Oczywiście przeciwko pojedynczym mobkom. Próbowałem 2 pistoletami, ale jak dla mnie nie ma porównania. Net Shot + Overcharged Shot pozwala ładnie kontrolować walkę, co w przypadku pistoli nie wygląda atak ładnie.
A co do kilku mobków to zgadzam się z Elkiem. Speed i granaty działają świetnie, szczególnie kiedy jako pierwszego użyjesz freeza. Zresztą granaty tak nawalają, że używam je też niekiedy na pojedynczego moba.
Miotacz jest fajny ale jak dla mnie Flame Jet ma za mały zasięg co oznacza, że mobek podchodzi do mnie za blisko a ja nie jestem przygotowany na takie czułości ;D
Poza tym, jak wspomniał Gefaran, jak użyję przy granatach Eliksiru U to czuje się przez chwile jak opętany sraczką królik - tak szybko miotam granatami, że eksplozje zlewają się w jedną ;D
Ogólnie inżynierem gra się świetnie i bardzo przyjemnie - polecam wszystkim.
Pages: [1]
  Print