Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: kilka pytań  (Read 7231 times)
Esmera
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« on: July 25, 2014, 09:33:49 AM »

Jako, że niedawno wróciłem do lotro i widzę,że jest teraz dostępne drzewko. Z czego zauważyłem capitana można budować pod healer'a, tanka?? i dps. Mi najbardziej odpowiada rola healer'a i mam kilka pytań:

1. Oprócz ładowania w fate coś się jeszcze przyda??
2. Virtues też pakować w fate czy może lepiej ustawić je tak aby załatać luki w defie.
3. Jaką wybrać broń?? Chyba lepiej 2 jednoręczne od 1 dwuręcznej.
4. Drzewko można zmieniać kiedy się chcę(zmian drzewka, nowe rozdanie punktów) bez ponoszenia żadnych kosztów??(wiem, że można ustawić dwa różne drzewka).
5. Chciałbym też usłyszeć parę rad od capitanów(nieobowiązkowe;p)
 
Engril
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1463



« Reply #1 on: July 25, 2014, 12:45:18 PM »

1. Might to Twoja główna statystyka.
2. Nie znam się na tyle ale Virtues bierze się te żeby załatać luki tak gdzie się nie da itemami. Najczęściej są to mitygacje.
3. Wszyscy biegają z dwuręcznymi broniami (2h sword i rzadziej 2h halabarda).
4. Tak, poza combatem. Trzecie i kolejne możesz kupić za Mithril Coiny.
5. Nie poddawaj się!!! Kapitan jedna z najbardziej pożądanych klas w grze (Twierdza nie jest wyjątkiem).

Ale najlepiej jakby odpowiedzieli doświadczeni kapitanowie (Ardu, Jarek). Sam jestem na etapie uczenia się kapitana.
Esmera
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Reply #2 on: July 25, 2014, 11:03:00 PM »

oki, dzięki:) Wiem, że might jest najważniejsze, ale jeśli wybrałem gre pod support to ładowanie w fate też bezie dobrym wyborem ponieważ leczenie zależny od fate(tak przynajmniej wyczytałem;d).   Popełnił błąd w 3. pytaniu bo capitan nie może używać 2. broni jednoręcznych jednocześnie:) więc lepszym rozwiązaniem dla mnie będzie 1h+shield czy 2h bron(najlepiej halabarda bo capitan ma +5% dmg od halaberd. Tak wyczytałem;d) 
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #3 on: July 26, 2014, 10:19:12 PM »

ii tam doświadczeni, wśród oficerów też jest kapitan (w sumie nie jeden ;) )

moje 3 grosze (nadal ogarniam ostatnie zmiany i drzewka)

EDIT2: pisane z perspektywy capt lvl 100 więc pewne rzeczy mogą jeszcze nie działać dla osób dopiero wbijających poziomy (np dostępność 2 marków czy nawet LI przed 50ką)

Jako, że niedawno wróciłem do lotro i widzę,że jest teraz dostępne drzewko. Z czego zauważyłem capitana można budować pod healer'a, tanka?? i dps. Mi najbardziej odpowiada rola healer'a i mam kilka pytań:

1. Oprócz ładowania w fate coś się jeszcze przyda??
2. Virtues też pakować w fate czy może lepiej ustawić je tak aby załatać luki w defie.
3. Jaką wybrać broń?? Chyba lepiej 2 jednoręczne od 1 dwuręcznej.
4. Drzewko można zmieniać kiedy się chcę(zmian drzewka, nowe rozdanie punktów) bez ponoszenia żadnych kosztów??(wiem, że można ustawić dwa różne drzewka).
5. Chciałbym też usłyszeć parę rad od capitanów(nieobowiązkowe;p)
 

co do statsów taka mała uwaga odnośnie tego poniżej - ja robię trochę na wyczucie, czasem warto nawet wziąć troche tankowych rzeczy dla DPSu (poza block; czyli parry, evade, crit def) itp mixy w zależności od tego jak nam idzie (bycie glass cannon nie jest fajne :) )

dla DPS (red)

1. might, crit rating, finese
2. power, fate (ICPR i crit ale nie tak dobre jak kiedyś), vit, morale (nie róbmy glass cannon)
3. Agi

dla tanku (yellow)
1. might (block & parry), vit, morale, crit defence, power (strasznie szybko schodzi power "na żółto")
2. parry, block, evade  (z might block i parry będą całkiem wysoko)

dla heal (blue) jeszcze nie ogarnąłem ale byłoby to pewnie
1. might, vit, crit rating
2. agi? fate? power jest znacznie mniej istotny na niebiesko zwykle (NfW, Inspire, itp)

warto poza wsadzeniem większości/wszystkiego w 1 drzewko (w okolicach lvl cap), wpakować w inne tak aby mieć 2 marki
(red + revealing mark to całkiem fajne combo do lvlowania - gdy się robi gorąco zmiana z telling na revealing; revealing może być pomocny w tankowaniu bossów z aurą dmg)

na czerwono nie trzeba brać wszystkich traitów z drzewka (np fellowship x-brother bonus vs bonus peta) ale pytanie czy chce Ci się zmieniać non stop setup albo robić 2 czerwone drzewka (ja wsadziłem wszystko w czerwone + kilka w nieb dla revealing marka jako mój uniwersalny build pod solo i łatwiejsze grupówki gdzie nie trzeba mitygacji/healu)

hybrydowe buildy (dawne "rainbow build" są ciężkie) - za drogo wychodzi inwestowanie w inne niż główne drzewko dla danego setu traitów

łatwo się przełącza między drzewkami co się przydaje w instach (np red na trash vs blue/yellow na bossa)

można zrobić trochę hybrydowe buildy (np pseudo yellow, bez inwestowania w traity tankujące a jedynie w te zmniejszające dmg wchodzący w fellow - testowałem na inście, zwiększa przeżywalność, nie ja tankowałem)

virtues - chyba najbardziej opłaca się mitygacje jak Engril napisał


broń - oczywiście nasza klasowa halabarda ;) a tak serio to:
 - DPS - 2h (wolę hally ale miecz vs hally to różnica czysto kosmetyczna, młot i topór mają trochę mniejszy dmg) EDIT: capt jako człowiek ma też bonus do sword dmg o ile pamiętam
 - tank - ja wolę 2h (ale mało tankowałem jeszcze), 1h+s może dać lepsze statsy (ładna tarcza, np solidne crit def) ale cierpi na tym dmg który też jest istotny w tankowaniu (choć my tankujemy też healami)
 - heal - ja wolę 2h (chyba bym brał taki DPSowy ze wzgl na crit rating) ale jak Ci się chce inwestować to może i dobra tarcza + 1h mogłyby być lepsze

warto zrobić osobną broń do tanku bo np nie potrzebujemy raczej Telling Marka (jak już tankuję to wolę Noble/Revealing)

kolejne zmiany - nie ma już długoterminowych buffów, wszystkie praktycznie (poza aurami na morale i IDOME) są dość krótkie

podstawowa rotacja w każdej linii to:
- Battle Shout (-> Battle Ready)
- Sure Strike (zamieniło Def Strike), w Battle Ready daje zawsze buff (crit rating w red, defense w yellow i power cost [? nie pamiętam  teraz ? ] w blue)
- Devastating Blow/Pressing Attack ( -> Battle Hardened)
- Blade of Elendil

2ga rotacja (DPS)
- Shadow's Lament (większy dmg jak mamy buff z BoE)
- Sure Strike (Tactics buff jest dość krótki)
- DB/PA
- BoE

(heal)
- Valiant Strike
- SS (jw.)
- DB/PA
- BoE

z tankiem jest inaczej bo nie ma (albo ja ślepy jestem :) ) 2giego skilla który daje Battle Ready state
ale mamy Threatening Shout, selfheal korzystający z ilości ludzi w grupie, IHW)


w DPS (i Tank) warto wplatać kombo Cutting Attack i Grave Wound (jedno po drugim), zwykle jeszcze w Battle Ready state
warto wplatać Inspire jak jest dostępne

po marku, przed BS warto odpalić To Arms i rzucić sztandar (bonus z TA wpływa na sztandar - tzn jego dmg szczególnie, i heal)

sztandar trwa 30 sek, CD to 1 min, 2 capt w rajdzie powinno rzucać na zmianę - sztandar działa dla każdego w obszarze (fellow, nie fellow, rajd, obcy) poza NPCami - polecam śledzenie czasu trwania z buff bars

polecam też włączyć gdzieś w opcjach aby ładnie wyświetlało kwadratowy obrys pola na którym jest buff/debuff (pokazuje obszar działania sztandaru)



krótkoterminowych buffów jest multum i różnią się pomiędzy poszczególnymi trait line'ami, ogólna lista (z nastawieniem na DPS bo za mało testowałem jeszcze inne):
- Tactics - SS w Battle Ready -> zawsze poprzedzać PA/DB Sure Strikiem
- BoE - daje różne buffy w zależności od linii (i rozdzielenia pkt) i generalnie warto podtrzymywać
- Routing Cry (red) - warto priorytetyzować ponad Rallying Cry (daje buff z dawnego War Cry - attack duration), RallC jest spoko na heal (blue) bo daje power (tu prio przed RtC) i na tank (tu oba są użyteczne)
- raczej warto czekać na defeat event chyba, że bardzo potrzeba heala bo bez Defeat Event te 2 skille są słabsze
- zaczynać od banneru i odświeżać (ew. z timingować z DPS burst teamu)
- To Arms przed bannerem i zawsze odpalać jak tylko jest, podobnie z Inspire
- x-Brother's call wydaje mi się mało użyteczny i jeszcze go nie wpasowałem do końca
- Oathbreaker's Shame - warto mieć legacje i timing z TA i Bannerem (na prawdę niezły DPS wychodzi fellow, +35% OS, +10% Teling, +25% dmg z TA, +15%? z banneru)
- IHW (tank), mniejszy wpływ niż kiedyś ale warto używać aby pomóc healerowi, CD to 2 min, duration kilka(naście?) sek
- marki nie mają CD więc warto odświeżać/zmieniać wg. potrzeb jak najszybciej


to tak na szybko i z nastawieniem na czerwone drzewko, jak ogarnę tankowanie trochę bardziej (LI...) to może coś dorzucę

jestem też ciekaw opinii innych kapci bo z capt jest tak, że każdy capt gra po swojemu i czasem zupełnie inaczej niż inni ;)

PS. jak mi się będzie chciało to to sformatuję i przeredaguję kiedyś ;) ale mam nadzieję, że jest wystaraczająco czytelne w takiej formie
Engril
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1463



« Reply #4 on: July 26, 2014, 10:32:14 PM »

To może
Quote
- Captain : Niekonwencjonalna (Best yellow cappy I have seen so far)
się wypowie ;)
Esmera
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Reply #5 on: July 27, 2014, 08:57:38 AM »

WOW... wszystko ładnie mi opisałeś:) combo, zmiany w skillach, buildi wiele innych. Wiedziałem, że capitan jest postacią uniwersalną, ale dopiero teraz uświadomiłem sobie, że w fellow może zawsze każdego bezproblemowo zastąpić:)  Na pewno jest to jeden z najlepszych poradnikó o capitanie i najlepszy w języku polskim:) Będę musiał od nowa ustawić drzewko, bo ja wpakowałem wszystko w jedno;d Widzę, ze lotro zmienia się na dobre i dużo w nim nowości ułatwiające gre, Na sam koniec jeszcze raz bardzo podziękuje na za tak wyczerpująca odpowiedz na moje pytania:)
Pages: [1]
  Print