Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: PORADNIK TRANSFERU - czyli jak przenieść postacie na Laurelin  (Read 9131 times)
Falladriell
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1111


« on: December 01, 2015, 03:30:51 PM »

Wkrótce nasz serwer dołączy do wielkiej wędrówki ludów wirtualnych, transferami zwanej, czas więc na podsumowanie jak się przygotować i jak przez nią przejść.

1) KIEDY? – 14go grudnia - TERMIN POTWIERDZONY.

HURIEL I KIN SĄ JUŻ NA LAURELINIE - można się przenosić!.

Jeśli ktoś się pospieszył i przetransferował przed szefową, to będzie musiał być dodany do kinu od nowa. Wystarczy tell do Huriel czy oficera.

Gdy mamy już zielone światło:

PROCEDURA TRANSFERU

1. Logujemy się do gry bez zaznaczania „Enter the last played world...”
2. Z prawej strony listy serwerów wybieramy przycisk TRANSFER.
3. W 1szej zakładce wskazujemy Snowbourn jako serwer źródłowy
4. W 2giej zakładce zaznaczamy co transferujemy – proponuję Select All. Jeśli jednak chcemy przesłać tylko część postaci (lub mamy własny kin na altach) to możemy zaznaczyć wybrane uwzględniając, że:
- najlepiej wpierw przenieść liderów kinów i właścicieli osobistych domków wraz z shared items*, by na pewno wszystkie itemki domkowe i przypisane do konta zostały przetransferowane, a postacie należące do mini kinu nadal do niego należały po przeniesieniu


Shared Items – w tej pozycji zawiera się cały portfel konta z danego serwera – medaliony i inne waluty, itemki w shared storage, wardrobe itp

5. W 3ciej zakładce wybieramy serwer docelowy – Laurelin i potwierdzamy.

6. Po otrzymaniu maila potwierdzającego transfer (lub informującego o błędach), nasze postaci są przeniesione i można grać na nowym serwerze. Transfer może trwać kilka minut, może kilka godzin, to trudne do przewidzenia w przypadku tak ludnego serwera jak nasz.
7. Jak najszybciej kupujemy nowy domek, by zaklepać ulubioną lokalizację.
8. Jak się przeniesie większość z nas a Huri udekoruje domek, urządzamy imprezę powitalną, która pozwoli nawiązać nowe znajomości.
9. Cieszymy się grą na nowym serwerze :)


TRANSFER A DOMKI

Domki czy to kinowe czy osobiste nie przenoszą się razem z nami, trzeba je na nowym serwerze kupić od nowa, ale:
- wraz z właścicielem domu przechodzą informacje dotyczące ilości wykupionych skrzynek i opłat
- po zalogowaniu na nowy serwer dostaniecie maila z informacją, że dostaliście zwrot pieniędzy za zakup domku oraz adres wcześniejszego domku, lepiej to zapisać, bo wiadomość znika po przeczytaniu,
- wszystkie przedmioty ze skrzynek i ścian/podłóg/ogródka automatycznie zostaną przeniesione do Escrow Housing Storage, a gdy kupimy nowy domek - do nowych skrzynek (nawet jeśli jest tam za mało miejsca, możemy mieć np. 90/60 itemków w skrzynce).
- teoretycznie itemki przypisane do postaci, powinny zostać automatycznie wraz z likwidowaniem domku przesłane tej postaci, ale może coś pójść źle, więc lepiej by każdy odpowiednią postacią przed transferem zabrał z domku i kinhousu co jego.
- mają być dodane dodatkowe dzielnice by można było kupić domek w wybranej lokacji, ale najpopularniejszych i tak może zabraknąć, więc lepiej się pospieszyć
- jeśli ktoś już kupił domek na serwerze docelowym, to po transferach opłaty zostaną zsumowane, i zostanie zachowany najwyższy upgrade skrzynek.

ZMIANA IMION PO TRANSFERZE

Jeśli po zalogowaniu się na Laurelin masz dopisany -1 (2,3,4 itp.) do nazwy postaci, tzn, że na serwerze istniała już aktywna postać o takim imieniu, lub ktoś z innego serwera przeniósł się z takim nickiem wcześniej.  Ponieważ turbina wybrała zasadę „kto pierwszy ten lepszy”, najlepiej przenieść się jak tylko to będzie możliwe.

Jeśli jednak nie udało się i mamy zmienionego nicka, to jednocześnie dostajemy darmowy token do zmiany imienia. Zamiast ślepego przeznaczenia z generatora, możemy spróbować dostępności imienia podobnego, czy innego, które nam odpowiada.

Prośba – osoby, które zmieniają nicki na zupełnie inne, wpisują  w kin notes swój dawny nick, aż się nauczymy nowego.

Można jeszcze przed transferami stworzyć na Laurelin postać o interesującym nas nicku i skasować ją tuż przed transferem lub po, by przejąć zarezerwowane imię.


UWAGI DODATKOWE
- transfer ze Snowbourn jest darmowy i będzie darmowy cały czas,
- w kwietniu 2016 serwery zamykane zostaną wyłączone z opcji grania, nadal będzie można przenieść z nich postaci,
- jeśli dawno się nie logowaliście – PRZED TRANSFERAMI ZALOGUJCIE SIĘ NA WSZYSTKIE POSTACIE! To odświeży prawa własności do przedmiotów i zagwarantuje, że nic nie zginie w czasie transferów.
- odbierzcie rzeczy z poczty



ZMIANA SERWERA

Jeśli ktoś postanowi spróbować szczęścia jakąś postacią na Evernight, ale postanowi po jakimś czasie do nas dołączyć - będą dla każdego serwera pozostającego 2 bezpłatne okresy (tydzień a potem miesiąc) na opuszczenie go. Jednocześnie każde konto dostanie 3 darmowe tokeny do transferu poza tymi oknami.

Transfery darmowe dla serwerów pozostających będą odbywać się po zakończeniu transferów z serwerów zamykanych, w podobnych jak wcześniej cyklach:
- po 1 serwerze EU i US udostępnianym do transferów wychodzących, tydzień na każdy (łącznie 5 tygodni)
- po 1 serwerze EU i US udostępnianym do transferów wychodzących, miesiąc na każdy (łącznie 5 miesiący)

Potwierdzona rozpiska:
• Dec 7th- Jan 3rd: Arkenstone & Gwaihir
• Jan 4th- 10th: Landroval & Belegaer
• Jan 11th- 17th: Crickhollow & Sirannon
• Jan 18th- Jan 24th: Gladden & Laurelin
• Jan 25th- Feb 29th: Brandywine & Evernight
• March 1st- 31st: Arkenstone & Gwaihir
• April 1st - May 1st: Landroval & Belegaer
• May 2nd- May 31st: Crickhollow & Sirannon
• June 1st- 30th: Gladden & Laurelin

Gurthion
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Reply #1 on: December 03, 2015, 09:16:51 PM »

No to teraz ino czekać na aż przenosiny ruszą.
Falladriell
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1111


« Reply #2 on: December 08, 2015, 09:15:20 AM »

Porada dla osób, które rezerwują sobie imiona na nowym serwerze i chcąc mieć pewność, że w czasie masowych transferów nikt im nie zajmie nicka, więc kasują "zajmowacza" dopiero PO transferach.

- jak skasujecie już "zajmowacza" i logujecie się na właściwą postać, która na razie ma "-1" przy imieniu to może się zdarzyć, że nie będzie tokena do zmiany imienia - trzeba się jeszcze raz relogować.
Filavorin i Spółka
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 710



« Reply #3 on: December 09, 2015, 12:37:41 PM »

Porada dla osób, które rezerwują sobie imiona na nowym serwerze i chcąc mieć pewność, że w czasie masowych transferów nikt im nie zajmie nicka, więc kasują "zajmowacza" dopiero PO transferach.

- jak skasujecie już "zajmowacza" i logujecie się na właściwą postać, która na razie ma "-1" przy imieniu to może się zdarzyć, że nie będzie tokena do zmiany imienia - trzeba się jeszcze raz relogować.

Hmm głupie pytanie ale orientuje się kto może czy zadziałałby nastepujący trick:
1. Zakładam zajmowacza nicka
2. Przenosze postać
3. Zmieniam nick za free i kasuje zajmowacza

Głównie dlatego że:
1. Chciałem przenieść jeden nick z Champa na Włodka (Sagrast już zajęty a mój champ ma dość pasujący nick dla niego... ale to mój "Legendarny Największy Tutorialowy Champion Jaki Kiedykolwiek Przeżył" [Alveus Malcanter Champion Edition])
2. Nicka mojej kapitanki sam nawet zapamiętać nigdy nie potrafiłem (5-planowa postać jednej z fabularno-historycznych prób opracowania mitu arturiańskiego)
3. Mój mędrek ma najmniej chyba przemyślany nick jaki żem w życiu dał jakiejkolwiek mojej postaci (Iliphar [Nelnueve]... a pochodzi z Dale)
Falladriell
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1111


« Reply #4 on: December 09, 2015, 12:55:50 PM »

Quote from: Filavorin i Spółka link=topic=9727.msg117639#msg117639
Hmm głupie pytanie ale orientuje się kto może czy zadziałałby nastepujący trick:
1. Zakładam zajmowacza nicka
2. Przenosze postać
3. Zmieniam nick za free i kasuje zajmowacza

Jak najbardziej, właśnie do takiej sytuacji był mój dopisek. Jedna uwaga - zajmowacza musisz skasować ZANIM zmienisz nick za free, by zwolnił nicka.
Falladriell
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1111


« Reply #5 on: December 14, 2015, 11:36:07 AM »

Jeszcze jedna uwaga - FRIEND LIST się nie przenosi!! trzeba zrobić sobie screen i pododawać znajomych od nowa na Laurelin.
Vinyalote
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 115


« Reply #6 on: December 20, 2015, 12:36:48 PM »

Ciekawa sprawa, jeśli dodamy postać z -1, -2 itp do friendlist to dodaje (nie wiem czy zawsze) postać bez cyferki. Przykład: jeśli dodam "Huriel" to dodaje się LM lvl 100 z Twierdzy, co mogłoby oznaczać, że nie ma żadnej "Huriel" i "Huriel -1" a jest jakis błąd w bazie i trzeba tylko z kimś pogadać...
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #7 on: December 20, 2015, 08:55:25 PM »

Ciekawa sprawa, jeśli dodamy postać z -1, -2 itp do friendlist to dodaje (nie wiem czy zawsze) postać bez cyferki. Przykład: jeśli dodam "Huriel" to dodaje się LM lvl 100 z Twierdzy, co mogłoby oznaczać, że nie ma żadnej "Huriel" i "Huriel -1" a jest jakis błąd w bazie i trzeba tylko z kimś pogadać...

Akurat tutaj ja jestem złym przykładem, bo są na serwerze trzy Hurielki - dwie moje i dawna postac, która nie logowała się od bardzo dawna.
Aczkolwiek warto to sprawdzić na kimś innym :)
Vinyalote
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 115


« Reply #8 on: January 17, 2016, 11:21:57 PM »

Ciekawostka, bo ta Huriel lvl 100 w moim friendlist zmieniła sie w Huriel lvl 3 teraz bez żadnych ruchów z mojej strony
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #9 on: January 18, 2016, 07:30:34 AM »

Podejrzewam,ze to moze byc spowodowane tym,ze sie na nia zalogowalam pare dni temu na chwilke,ale to tylko przypuszczenie.
Ratharin
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 30



WWW
« Reply #10 on: September 01, 2016, 03:59:44 PM »

Cześć,
Wieki do LotRO się nie logowałem, widzę że Snowbourn zamiecione w zeszłym roku.  Raz już po takiej nieobecności straciłem postać (przenosiny EU na engine US czy jakoś tak). Czy to oznacza że już po mojej postaci? Trzeci raz to pewnie bym już nie zaczynał, ale jeżeli jest możliwość transferu z zamkniętego serwera na Laurelin to od czasu do czasu bym jeszcze popykał :-( Ktoś wie jak się ma sprawa transferów?
Falladriell
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1111


« Reply #11 on: September 01, 2016, 04:05:05 PM »

Transfery z zamkniętych serwerów jeszcze działają i są darmowe. Zainstaluj klienta, zaloguj się na konto i zamiast opcji wybrania serwera wybierz "Transfer" i dalej jak w poradniku. Podejrzewam, że teraz może to zająć kilka minut.
Pages: [1]
  Print